„Pełnienie funkcji biegłego na potrzeby postępowań prowadzonych w Departamencie Ochrony Środowiska, Ekologii i Opłat Środowiskowych”
WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00343319
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00343319/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-15 10:24
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d361c267-0dc0-423f-82dc-43f2f9665c69
- Identyfikator
- 9542770064
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343319 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Pełnienie funkcji biegłego na potrzeby postępowań prowadzonych w Departamencie Ochrony Środowiska, Ekologii i Opłat Środowiskowych”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276254650
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Juliusza Ligonia 46
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-037
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@slaskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.slaskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/zamowienia_publiczne/zamowienia_wszczete_od_dnia_01012021_r/zamowienia_do_kwot_unijnych/?p=2026%5ETryb+podstawowy%5Eaktualne1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Pełnienie funkcji biegłego na potrzeby postępowań prowadzonych w Departamencie Ochrony Środowiska, Ekologii i Opłat Środowiskowych”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d361c267-0dc0-423f-82dc-43f2f9665c69
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343319
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034980/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.30 Opinie dendrologiczne wykonywane przez ekspertów z listy biegłych sądowych i niezależnych ekspertów
1.3.31 Opinie rzeczoznawcy majątkowego niezbędne do ustalenia wysokości odszkodowania za usunięcia drzew lub krzewów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00162096
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZ-ZP.272.2.4.2026.BN
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 518138,20 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 224460 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zamówienie w części I obejmuje usługę biegłego dendrologa w zakresie prowadzonych postępowań o wydanie zgód na usunięcie zieleni, orzekania o karach, umorzeniach i opłatach wydawanych w trybie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2026 r., poz. 13) w formie decyzji administracyjnych.2. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ/Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy.
3. Projektowane postanowienia umowy (w skrócie: PPU) w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy znajdują się w Załączniku nr 2a/2b do SWZ.
4. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem:
https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clie
ntName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList
4.5.3.) Główny kod CPV: 71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71319000-7 - Usługi biegłych
4.5.5.) Wartość części: 154460,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zamówienie w części II obejmuje usługi wykonania opinii biegłego rzeczoznawcy majątkowego drewna w postępowaniach o ustalenie odszkodowania w trybie art. 83 e ust. 3 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2026 r., poz. 13).Opinia rzeczoznawcy wykonywana będzie w oparciu o materiał dowodowy spraw oraz oględziny przedmiotu opinii w terenie. Teren możliwych oględzin obejmował będzie obszar gmin Województwa Śląskiego, dla których Marszałek Województwa Śląskiego jest organem właściwym do prowadzenia spraw.
2. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ/Załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy.
3. Projektowane postanowienia umowy (w skrócie: PPU) w sprawie powyższego zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy znajdują się w Załączniku nr 2a/2b do SWZ.
4. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem:
https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clie
ntName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList
4.5.3.) Główny kod CPV: 71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71319000-7 - Usługi biegłych
4.5.5.) Wartość części: 70000 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 154357,62 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 174150,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 154357,62 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Park Leśny Zakład Usługowy mgr inż. Witosław Grygierczyk
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Arboris Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6310001735
7.3.3) Ulica: Ustroń 3
7.3.4) Miejscowość: Gliwice
7.3.5) Kod pocztowy: 44-114
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 154357,62 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-15Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp tj. „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu do części II, do upływu terminu składania ofert złożono jedną ofertą. Cena oferty nr 2 w wysokości 291000,00 zł. znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 70 000 zł.
Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia do wysokości ceny złożonej oferty, dlatego zasadne unieważnienie postępowania dla części II - wykonanie opinii rzeczoznawcy majątkowego.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 291000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 291000,00 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
1. Dotyczy Sekcji VI OFERTY pkt 6.1.3.): Liczba otrzymanych od MŚP:W przedmiotowym postępowaniu oferta została złożona przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - Konsorcjum Firm:
Lider konsorcjum: PARK LEŚNY Zakład Usługowy mgr inż. Witosław Grygierczyk (jednoosobowa działalność gospodarcza)
Partner konsorcjum: Arboris Sp. z o. o. (mikroprzedsiębiorstwo).
2. Dotyczy Sekcji VIII UMOWA pkt 8.3): Okres realizacji zamówienia: Wykonawca będzie realizował przedmiot umowy sukcesywnie w okresie od zawarcia umowy do 15 grudnia 2026 roku, albo do wyczerpania limitu
wynagrodzenia w zależności od tego które ze zdarzeń nastąpi wcześniej
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |