Krapkowice, zamek, 1678r., remont i prace konserwatorskie na elewacji wschodniej wraz z konserwacją portalu i obramienia okna
POWIAT KRAPKOWICKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00343330
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00343330/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-15 10:27
- Lokalizacja
- Krapkowice, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7de466a6-e133-442c-bd1e-5fd93ce14c0d
- Identyfikator
- 1990111672
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343330 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Krapkowice, zamek, 1678r., remont i prace konserwatorskie na elewacji wschodniej wraz z konserwacją portalu i obramienia okna
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT KRAPKOWICKI
1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Krapkowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412533
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kilińskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Krapkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-303
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: 774074328
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiatkrapkowicki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatkrapkowicki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13134521.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Krapkowice, zamek, 1678r., remont i prace konserwatorskie na elewacji wschodniej wraz z konserwacją portalu i obramienia okna2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7de466a6-e133-442c-bd1e-5fd93ce14c0d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343330
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00034721/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Krapkowice, zamek, 1678r., remont i prace konserwatorskie na elewacji wschodniej wraz z konserwacją portalu i obramienia okna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250833
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 869533,01 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem inwestycji jest wykonanie prac mających na celu przywrócenie wartości artystycznych oraz estetycznych elewacji wschodniej wraz z wymianą okien i odtworzeniem detali w budynku zamku przy ul. Zamkowej 5 w miejscowości Krapkowice, działka nr. ewid. gr. 2990. Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków województwa opolskiego pod nr 11/51 decyzją z dnia 11.08.1951 r. Ponadto planuje się wykonanie izolacji ścian fundamentowych.
Szczegółowy zakres prac obejmuje w szczególności:
1) remont fasady wschodniej w zakresie wykonania nowych tynków, i malowania oraz odtworzenia detali architektonicznych, takich jak gzymsy oraz boniowania,
2) remont stolarki okiennej i drzwiowej fasady wschodniej, polegający na wymianie elementów współczesnych oraz odtworzeniu detali zgodnie z częścią graficzną dokumentacji projektowej,
3) oczyszczenie oraz bieżącą konserwację portalu,
4) podniesienie poziomu gzymsu międzykondygnacyjnego (podmurowanie uskoku ściany),
5) utworzenie blendy okiennej na poziomie parteru.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określają:
1) dokumentacja projektowa,
2) przedmiary robót,
3) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
4) warunki konserwatorskie określone w Pozwoleniu nr 284/N/2025 z dnia 02.04.2025 r.
- stanowiące załącznik nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45212354-2 - Roboty budowlane w zakresie zamków
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45410000-4 - Tynkowanie
45453100-8 - Roboty renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1025250,12 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2262451,27 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1025250,12 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Budopap Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7560004942
7.3.3) Ulica: Opolska 103a
7.3.4) Miejscowość: Krapkowice
7.3.5) Kod pocztowy: 47-300
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1025250,12 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |