Zakup radiotelefonów DMR dla jednostek OSP woj. Podkarpackiego”.
Powiat Bieszczadzki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00343384
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00343384/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-15 10:37
- Lokalizacja
- Ustrzyki Dolne, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-48fe8f65-aa0b-40a2-9c0c-7002e420521b
- Identyfikator
- 6891189975
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Radiotelefony
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343384 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup radiotelefonów DMR dla jednostek OSP woj. Podkarpackiego”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Bieszczadzki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370439953
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bełska
1.5.2.) Miejscowość: Ustrzyki Dolne
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-700
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.7.) Numer telefonu: 13 471 25 26
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kplonka@bieszczadzki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bieszczadzki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bieszczadzki.ezamawiajacy.pl/pn/BIESZCZADZKI/demand/304738/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup radiotelefonów DMR dla jednostek OSP woj. Podkarpackiego”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-48fe8f65-aa0b-40a2-9c0c-7002e420521b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343384
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.272.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 163056,44 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakup radiotelefonów DMR dla jednostek OSP woj. Podkarpackiego”.
zakup radiotelefonów noszonych DMR zapewniających mobilną i niezawodną łączność dla osób prowadzących działania w terenie- 24szt.;
zakup radiotelefonów przewoźnych DMR przeznaczonych do instalacji w pojazdach służbowych i ratowniczych- 33 szt.;
4.5.3.) Główny kod CPV: 32236000-6 - Radiotelefony
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32236000-6 - Radiotelefony
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 137 ust. 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026r. poz. 793 ze zm.), zwanej dalej „p.z.p.”, zamawiający informuje, że musi wprowadzić do treści SWZ zmiany, które prowadziłyby do istotnej zmiany charakteru zamówienia w porównaniu z zamówieniem pierwotnie określonym, w szczególności zmiany prowadziłyby do znacznej zmiany zakresu zamówienia. W związku z tym zamawiający, zgodnie z art. 256 p.z.p., unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, mając na uwadze, że unieważnienie to następuje przed upływem terminu składania ofert, gdyż wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Uzasadnienie faktyczne Po wszczęciu postępowania oraz w związku z pytaniem wykonawcy dotyczącym zakresu przedmiotu zamówienia, w szczególności objęcia zamówieniem montażu radiotelefonów przewoźnych wraz z antenami w pojazdach jednostek OSP, Zamawiający dokonał ponownej analizy swoich potrzeb oraz celu zamówienia. W wyniku przeprowadzonej analizy Zamawiający stwierdził, że dla zapewnienia pełnej funkcjonalności zamawianego sprzętu oraz możliwości jego niezwłocznego wykorzystania przez jednostki OSP niezbędne jest objęcie zamówienia również usługą montażu 33 radiotelefonów przewoźnych wraz z antenami w pojazdach. Dotychczasowy opis przedmiotu zamówienia obejmował wyłącznie dostawę urządzeń, co nie odpowiada aktualnie zidentyfikowanym potrzebom Zamawiającego. Wprowadzenie powyższej zmiany powoduje istotną zmianę zakresu zamówienia, wpływającą na sposób realizacji zamówienia, kalkulację ceny ofertowej oraz krąg wykonawców zainteresowanych udziałem w postępowaniu. Zmiana ta wymaga przygotowania nowego opisu przedmiotu zamówienia oraz odpowiedniego dostosowania pozostałych dokumentów zamówienia, co uzasadnia przeprowadzenie nowego postępowania. W związku z powyższym Zamawiający uznał, że dalsze prowadzenie postępowania w jego obecnym kształcie nie leży w interesie publicznym. Uzasadnienie prawne Zgodnie z art. 256 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający może unieważnić postępowanie przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć. W niniejszym postępowaniu okolicznością taką było ujawnienie, w toku postępowania i w związku z pytaniem wykonawcy, konieczności rozszerzenia zakresu zamówienia o usługę montażu radiotelefonów przewoźnych wraz z antenami. Zmiana ta ma charakter istotny i wymaga przygotowania nowej dokumentacji postępowania, wobec czego dalsze prowadzenie postępowania w jego dotychczasowym kształcie nie leży w interesie publicznym. Z tego względu Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 256 ustawy Prawo zamówień publicznych.SEKCJA VI OFERTY
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |