"Przebudowa drogi Wolica ul. Młoda”

GMINA CHĘCINY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00343428
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00343428/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-15 10:47
Lokalizacja
Chęciny, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9a6bea8a-80c6-47da-bd0d-98f4a0cfd668
Identyfikator
9591672746
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

STAR BUDOWA INWESTYCJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄMirzec, PL · lot 0
162 992,74 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343428 z dnia 2026-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Przebudowa drogi Wolica ul. Młoda”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CHĘCINY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009722

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. 2 Czerwca 4

1.5.2.) Miejscowość: Chęciny

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-060

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@checiny.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.checiny.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.checiny.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Przebudowa drogi Wolica ul. Młoda”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a6bea8a-80c6-47da-bd0d-98f4a0cfd668

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343428

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045208/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa drogi Wolica ul. Młoda

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269580

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-IX.271.7.2026.KS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot opracowania
Przebudowa drogi wewnętrznej położonej na działce ewid. 400 Obręb 0018 Wolica – ulicy Młoda gm. Chęciny pow. Kielecki woj. Świętokrzyskie. Przebudowa w/w drogi będzie polegała na wykonaniu jezdni o nawierzchni asfaltowej o szerokości 3,00 m od km 0+000,00 do km 0+134,63 oraz poboczy z kruszywa o szerokości 0,50 m -0,75 m.
Podstawy opracowania
• Umowa z Inwestorem,
• Polskie normy i przepisy obowiązujące w budownictwie,
• Dokumentacja projektowa,
Zakres robót
1.Roboty przygotowawcze – rozebranie istniejącej nawierzchni z kruszywa kamiennego średniej szerokości 2,50 m;
2.Budowa nowej konstrukcji jezdni o szerokości 3,0 m o nawierzchni bitumicznej;
3.Budowa poboczy o szerokości 0,50 m – 0,75 m umocnionych kruszywem kamiennym .
Parametry techniczne drogi wewnętrznej przed przebudową:
- kategoria drogi: wewnętrzna
- klasa drogi „D”
- kategoria ruchu KR 1
- prędkość projektowa - 30 km/h
- szerokość jezdni z kruszywa – ok. 2,5 m
- pobocza ziemne gruntowe o szerokości – 0,5 – 1,0 m
- pochylenie podłużne – 0,3 – 0,4 %
- przekrój poprzeczny jednostronny – 2,0%
- odwodnienie powierzchniowe na pobocza gruntowe
Parametry techniczne drogi wewnętrznej po przebudowie:
- kategoria drogi: wewnętrzna
- klasa drogi „D”
- kategoria ruchu KR 1
- prędkość projektowa – 30 km/h
- szerokość jezdni bitumicznej – 3,0 m
- pobocza umocnione kruszywem kamiennym o szer. Od 0,50 do 0,75 m
- pochylenie podłużne – 0,3 – 0,4 %
- przekrój poprzeczny jezdni jednostronny - – 2,0%
- odwodnienie powierzchniowe na pobocza go dobrej wodoprzepuszczalności
Konstrukcja jezdni:
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S gr. 4 cm
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC16W gr. 5 cm
- warstwa kruszywa stabilizowanego mechanicznie 0-31,5 mm gr. 20 cm
- warstwa piasku stabilizowanego cementem Rm = 2,5 MPa gr. 20 cm
W celu właściwego oszacowania zakresu i wartości zamówienia zalecane jest dokonanie wizji lokalnej.
Prace należy wykonać zgodnie z opracowanymi projektami technicznymi oraz zgodnie ze sztuką budowlaną oraz innymi przepisami prawa.
Szczegółowy zakres robót oraz warunki ich realizacji zawierają:
a) projekty budowlane;
b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 162992,74 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 168465,41 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 162992,74 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STAR BUDOWA INWESTYCJE Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6642137703

7.3.3) Ulica: Tychów Stary 75

7.3.4) Miejscowość: Tychów Stary

7.3.5) Kod pocztowy: 27-220

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 162992,74 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane