„Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki” w formule zaprojektuj i wybuduj
GMINA KOSÓW LACKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00343466
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00343466/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-15 10:55
- Lokalizacja
- Kosów Lacki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9975298b-fd8e-4ee1-b6e0-4705f500df0c
- Identyfikator
- 8231560217
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343466 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki”
w formule zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOSÓW LACKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582049
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 20
1.5.2.) Miejscowość: Kosów Lacki
1.5.3.) Kod pocztowy: 08-330
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki
1.5.7.) Numer telefonu: 25 787 91 05
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: samorzad@kosowlacki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kosowlacki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kosowlacki.ezamawiajacy.pl/pn/kosowlacki/demand/295397/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki”w formule zaprojektuj i wybuduj
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9975298b-fd8e-4ee1-b6e0-4705f500df0c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343466
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021886/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu II : „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza” Działania 2.1: „Efektywność energetyczna” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274519/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RG.271.1.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2496526,73 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki”
w formule zaprojektuj i wybuduj
Przedmiotem zadania jest „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki” w formule zaprojektuj i wybuduj.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Kosów Lacki. Zamówienie obejmuje następujące obiekty budowlane:
• Budynek remizy OSP Kosów Lacki, dz. nr 1790 (ul. Szkolna 21), 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek świetlicy w Dębe, dz. nr 438/2, 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek świetlicy w Tosiach, dz. nr 251, 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek remizy OSP Wólka Okrąglik, dz. nr 1162, 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek gminny, dz. nr 83 (ul. Polna 1), 08-330 Kosów Lacki.
UWAGA – Wyłączenie z zakresu rzeczowego (dotyczy budynku Remizy OSP w Kosowie Lackim):
W odniesieniu do budynku Remizy OSP w Kosowie Lackim przy ul. Szkolnej 21, z zakresu zamówienia wyłącza się prace, które zostały już zrealizowane. Wykonawca nie wycenia i nie wykonuje następujących robót wskazanych pierwotnie w PFU:
• docieplenie stropu – styropian, grubość 0,12 m, powierzchnia 18,00 m²,
• docieplenie ścian zewnętrznych – styropian, grubość 0,12 m, powierzchnia 513,00 m²,
• wymiana stolarki okiennej na spełniającą WT 2021, powierzchnia wymiany 36,69 m².
Pozostałe prace dla tego budynku (m.in. docieplenie dachu i stropodachu, mikroinstalacja fotowoltaiczna on-grid o mocy 4,5 kW, wymiana opraw i oświetlenia na LED) pozostają w zakresie zamówienia do wykonania.
UWAGA – Uwarunkowania przyrodnicze i terminy realizacji prac:
• Zgodnie z przeprowadzoną inwentaryzacją ornitologiczną i chiropterologiczną, Zamawiający wprowadza bezwzględne ograniczenia czasowe w realizacji prac na zewnątrz budynków:
• Dla budynków: budynek komunalny w Kosowie Lackim – byłe przedszkole (ul. Polna 1), Remiza OSP w Kosowie Lackim (ul. Szkolna 21) oraz Świetlica w Tosiach – ze względu na stwierdzone ślady gniazdowania ptaków (oraz ślady obecności nietoperzy w przedszkolu), prace termomodernizacyjne zewnętrzne mogą być prowadzone wyłącznie poza okresem lęgowym ptaków, tj. w terminie od 15 października do 28 lutego. Wykonawca jest zobowiązany uwzględnić ten reżim czasowy w harmonogramie robót.
• Dla budynków: Remiza OSP w Wólce Okrąglik oraz Świetlica w Dębe – brak przeciwskazań przyrodniczych, prace mogą być realizowane bez ograniczeń czasowych wynikających z okresów lęgowych.
Ogólny zakres zamówienia dla wszystkich obiektów obejmuje w szczególności:
• uzyskanie stosownych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii,
• wykonanie robót zgodnie z zaakceptowaną dokumentacją i STWiORB (z uwzględnieniem wyżej wymienionych wyłączeń i reżimów środowiskowych) wraz z zakupem i montażem niezbędnego wyposażenia.
Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, stanowiącym Załącznik nr 7 do niniejszej SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45321000-3 - Izolacja cieplna
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3191766,36 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5399946 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3191766,36 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WIKBUD WIESŁAW KIŚLUK
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5441095067
7.3.3) Ulica: WYSOKA 72D/11
7.3.4) Miejscowość: SIEMIATYCZE
7.3.5) Kod pocztowy: 17-300
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3191766,36 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-21| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |