„Budowa drogi dla pieszych i rowerów oraz drogi dla pieszych na terenie miejscowości Pakosławice”
Gmina Pakosławice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00343488
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00343488/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-15 11:00
- Lokalizacja
- Pakosławice, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2ebeaf51-5e21-474a-8692-7a25e97603af
- Identyfikator
- 7532433192
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343488 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa drogi dla pieszych i rowerów oraz drogi dla pieszych na terenie miejscowości Pakosławice”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pakosławice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412929
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Reńska Wieś
1.5.2.) Miejscowość: Pakosławice
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-314
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pakoslawice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.pakoslawice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pakoslawice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa drogi dla pieszych i rowerów oraz drogi dla pieszych na terenie miejscowości Pakosławice”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ebeaf51-5e21-474a-8692-7a25e97603af
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343488
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00084854/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa ścieżki pieszo - rowerowej oraz ciągu pieszego w Pakosławicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie jest realizowane w ramach programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 Działanie 3.1. Mobilność Miejska2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00238687
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 719796,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia pn.: „Budowa drogi dla pieszych i rowerów oraz drogi dla pieszych na terenie miejscowości Pakosławice” w ramach zadania budżetowego pn.: „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej oraz ciągu pieszego w Pakosławicach”.
W ramach postępowania Wykonawca zobowiązany jest zrealizować dwa etapy zadania, kto re obejmują:
˗Etap I - Opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej m.in.:
projekt architektoniczno-budowlany – 4 egz.
˗projekt wykonawczy wszystkich wymaganych branż – 4 egz. dla każdej z branż
˗projekt stałej organizacji ruchu – 2 egz.
˗projekt czasowej organizacji ruchu – 2 egz.
˗przedmiar robo t – 2 egz.
˗kosztorys inwestorski – 2 egz.
˗specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robo t – 2 egz.
˗uzyskanie pozwolenia na budowę z klauzulą ostateczności lub braku sprzeciwu do zgłoszenia robo t budowlanych – 1 egz.
˗uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień , opinii i zgód wymaganych przepisami prawa budowlanego, prawa o ruchu drogowym i innych
˗Etap II - Wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez projektanta wraz ze świadczeniami nie będącymi robotami budowlanymi oraz zapewnienie nadzoru autorskiego. Sporządzenie wszystkich wymaganych dokumentów koniecznych do zgłoszenia zakończenia robót budowlanych w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Nysie.
Prace projektowe oraz roboty budowlane związane z realizacją przedmiotu niniejszego postępowania zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym przewidziane są do realizacji na terenie dz. nr 252, 400 i 404 zlokalizowanych w obrębie ewidencyjnym Pakosławice.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233140-2 - Roboty drogowe
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 7
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 934800 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 175990,27 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 934800,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TRANSKOM BIAŁDYGA Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 756-199-28-30
7.3.3) Ulica: Polna
7.3.4) Miejscowość: Jaryszów
7.3.5) Kod pocztowy: 47-143
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 934800,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |