Dostawy karmy dla koni służbowych oraz wyściółki dla psów służbowych.
Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00343608
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00343608/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-15 11:22
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0a2ef8d4-6d28-4c2e-9186-520066425cf4
- Identyfikator
- 7260004458
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Pasza dla zwierzątSłoma i sianoMarchew
Wykonawcy
3 przyznane
MICHAŁ KARKOWSKIDRZEWICA,, PL · lot 0
253 887,84 PLNMICHAŁ KARKOWSKIDRZEWICA,, PL · lot 1
228 679,2 PLNMICHAŁ KARKOWSKIDRZEWICA,, PL · lot 2
52 122 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343608 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawy karmy dla koni służbowych oraz wyściółki dla psów służbowych.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 470754976
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lutomierska 108/112
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 91-048
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@ld.policja.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://przetargi.lodzka.policja.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13195921.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawy karmy dla koni służbowych oraz wyściółki dla psów służbowych.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0a2ef8d4-6d28-4c2e-9186-520066425cf4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343608
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00132258/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.13 Dostawa karm dla koni służbowych oraz wyściółki dla psów służbowych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-2380/17/26/MK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem umowy jest sukcesywna dostawa karmy oraz wyściółki w postaci:Część nr 1 – pasza, dodatek paszowy, sole mineralne;
dla koni służbowych będących w użytkowaniu Zespołu Konnego Ogniwa Ochronnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim oraz psów służbowych będących na ewidencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz jednostek policji garnizonu łódzkiego.
Szczegółowy wykaz asortymentu zawiera Formularz asortymentowo – cenowy – załącznik nr 2.1. do SWZ (odpowiednio do numeru części)
Ceny jednostkowe podane w załącznik nr 2.1 do SWZ (odpowiednio do numeru części) nie ulegną zmianie przez czas obowiązywania niniejszej umowy – załącznik nr 6 do SWZ wzór umowy, z zastrzeżeniem § 10.
Wykonawca oświadcza, że dostarczany przedmiot zamówienia będzie wolny
od zanieczyszczeń, chorób i szkodników oraz zgodny z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 3.1. do SWZ (odpowiednio do numeru części)
Wykonawca zobowiązuje się do odbioru obornika z siedziby Zamawiającego mieszczącego się pod adresem: ul. Łąkowa 1, 97-213 Smardzewice, w terminie nie dłuższym niż 5 dni od daty przesłania zlecenia na odbiór przez upoważnionego pracownika Zamawiającego, wskazanego w § 3 ust. 2 we wzorze umowy - załącznik nr 6 do SWZ wzór umowy.
Wykonawca przejmuje pełną odpowiedzialność za prawidłowy odbiór obornika, zgodny z aktualnie obowiązującymi przepisami w tym zakresie oraz wszelką odpowiedzialnością przed instytucjami kontrolującymi.
Faktyczna ilość i rodzaj zamawianej karmy/wyściółki będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego środków budżetowych. Zamawiający zobowiązuje się do realizacji zamówień na poziomie nie mniejszym niż 60% wartości umowy, o której mowa w § 7 ust. 1- załącznik nr 6 do SWZ wzór umowy. W przypadku zamówień o mniejszej wartości
niż określona w § 7 ust. 1- załącznik nr 6 do SWZ wzór umowy, jednak nie mniejszej niż w zdaniu poprzedzającym, Wykonawcy nie będą służyły żadne roszczenia z tego tytułu wobec Zamawiającego.
Zamawiający nie będzie udzielał zaliczki na dostawy będące przedmiotem zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 15700000-5 - Pasza dla zwierząt
4.5.5.) Wartość części: 231327,18 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem umowy jest sukcesywna dostawa karmy oraz wyściółki w postaci:Część nr 2 – słoma, siano;
dla koni służbowych będących w użytkowaniu Zespołu Konnego Ogniwa Ochronnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim oraz psów służbowych będących na ewidencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz jednostek policji garnizonu łódzkiego.
Przedmiot umowy będzie dostarczany do siedziby Zamawiającego mieszczącego
się pod adresem: ul. Łąkowa 1, 97-213 Smardzewice.
Dotyczy części nr 2 - dostawy słomy, siana
Wykaz potencjalnych miejsc dostaw i ich adresy:
• KMP Łódź – ul. Sienkiewicza 28/30, 90-114 Łódź
• Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim – ul. Szkolna 30/38, 97-300 Piotrków Tryb.
• Komenda Miejska Policji w Skierniewicach – ul. Sobieskiego 69, 96-100 Skierniewice
• Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie – ul. 1-go Maja 7, 97-400 Bełchatów
• Komenda Powiatowa Policji w Brzezinach – ul. Konstytucji 3-go Maja 5, 95-060 Brzeziny
• Komenda Powiatowa Policji w Kutnie – ul. Toruńska 14, 99-300 Kutno
• Komenda Powiatowa Policji w Łasku – ul. 9 Maja 32/36, 98-100 Łask
• Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy – ul. Ozorkowskie Przedmieście 4, 99-100 Łęczyca
• Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu – ul. Bonifraterska 12/14, 99-400 Łowicz
• Komenda Powiatowa Policji powiatu łódzkiego wschodniego – ul. 11 listopada 62 F,
95-040 Koluszki
• Komenda Powiatowa Policji w Opocznie - Aleja Dąbrówki 1, 26-300 Opoczno
• Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach – ul. Żeromskiego 18, 95-200 Pabianice
• Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie – ul. 1 Maja 52, 98-330 Pajęczno
• Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach – ul. Targowa 22, 99-200 Poddębice
• Komenda Powiatowa Policji w Radomsku – ul. Piłsudskiego 56, 97-500 Radomsko
• Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej – ul. Kościuszki 23, 96-200 Rawa Mazowiecka
• Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu – ul. Sikorskiego 2, 98-200 Sieradz
• Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim – ul. Wandy Panfil 44, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
• Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu – ul. Warszawska 22a, 98-300 Wieluń
• Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie – ul. Kuźnicka 28a, 98-400 Wieruszów
• Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli – ul. Spacerowa 27, 98-220 Zduńska Wola
• Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu – ul. Długa 58/60, 95-100 Zgierz
• Oddział Prewencji Policji KWP w Łodzi – ul. Pienista 71, 94-109 Łódź
Szczegółowy wykaz asortymentu zawiera Formularz asortymentowo – cenowy – załącznik
nr 2.2. do SWZ (odpowiednio do numeru części)
Ceny jednostkowe podane w załącznik nr 2.2. do SWZ (odpowiednio do numeru części) nie ulegną zmianie przez czas obowiązywania niniejszej umowy – załącznik nr 6 do SWZ wzór umowy, z zastrzeżeniem § 10.
Wykonawca oświadcza, że dostarczany przedmiot zamówienia będzie wolny
od zanieczyszczeń, chorób i szkodników oraz zgodny z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 3.2. do SWZ (odpowiednio do numeru części)
Koszty transportu oraz inne koszty związane z wykonywaniem przedmiotu zamówienia w tym koszty odbioru obornika dla części 2 (załadunek + wywóz – średnio jeden raz na kwartał ok. 15-20 ton) zostały wkalkulowane w wartość asortymentu wymienionego w załącznikunr 2.2. do SWZ Formularz asortymentowo – cenowy.
Wykonawca zobowiązuje się do odbioru obornika z siedziby Zamawiającego mieszczącego się pod adresem: ul. Łąkowa 1, 97-213 Smardzewice, w terminie nie dłuższym niż 5 dni od daty przesłania zlecenia na odbiór przez upoważnionego pracownika Zamawiającego, wskazanego w § 3 ust. 2 we wzorze umowy - załącznik nr 6 do SWZ wzór umowy.
Wykonawca przejmuje pełną odpowiedzialność za prawidłowy odbiór obornika, zgodny
z aktualnie obowiązującymi przepisami w tym zakresie oraz wszelką odpowiedzialnością przed instytucjami kontrolującymi.
Faktyczna ilość i rodzaj zamawianej karmy/wyściółki będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego środków budżetowych. Zamawiający zobowiązuje się do realizacji zamówień na poziomie nie mniejszym niż 60% wartości umowy, o której mowa w § 7 ust. 1- załącznik nr 6 do SWZ wzór umowy. W przypadku zamówień o mniejszej wartości
niż określona w § 7 ust. 1- załącznik nr 6 do SWZ wzór umowy, jednak nie mniejszej niż w zdaniu poprzedzającym, Wykonawcy nie będą służyły żadne roszczenia z tego tytułu wobec Zamawiającego.
Zamawiający nie będzie udzielał zaliczki na dostawy będące przedmiotem zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 03114000-3 - Słoma i siano
4.5.5.) Wartość części: 202743,32 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem umowy jest sukcesywna dostawa karmy oraz wyściółki w postaci:Część nr 3 – marchew
dla koni służbowych będących w użytkowaniu Zespołu Konnego Ogniwa Ochronnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim oraz psów służbowych będących na ewidencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz jednostek policji garnizonu łódzkiego.
Szczegółowy wykaz asortymentu zawiera Formularz asortymentowo – cenowy – załącznik nr 2.3. do SWZ (odpowiednio do numeru części)
Ceny jednostkowe podane w załącznik nr 2.3. do SWZ (odpowiednio do numeru części) nie ulegną zmianie przez czas obowiązywania niniejszej umowy – załącznik nr 6 do SWZ wzór umowy, z zastrzeżeniem § 10.
Wykonawca oświadcza, że dostarczany przedmiot zamówienia będzie wolny
od zanieczyszczeń, chorób i szkodników oraz zgodny z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 3.3. do SWZ (odpowiednio do numeru części)
Wykonawca zobowiązuje się do odbioru obornika z siedziby Zamawiającego mieszczącego się pod adresem: ul. Łąkowa 1, 97-213 Smardzewice, w terminie nie dłuższym niż 5 dni od daty przesłania zlecenia na odbiór przez upoważnionego pracownika Zamawiającego, wskazanego w § 3 ust. 2 we wzorze umowy - załącznik nr 6 do SWZ wzór umowy.
Wykonawca przejmuje pełną odpowiedzialność za prawidłowy odbiór obornika, zgodny z aktualnie obowiązującymi przepisami w tym zakresie oraz wszelką odpowiedzialnością przed instytucjami kontrolującymi.
Faktyczna ilość i rodzaj zamawianej karmy/wyściółki będzie uzależniona od potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego środków budżetowych. Zamawiający zobowiązuje się do realizacji zamówień na poziomie nie mniejszym niż 60% wartości umowy, o której mowa w § 7 ust. 1- załącznik nr 6 do SWZ wzór umowy. W przypadku zamówień o mniejszej wartości
niż określona w § 7 ust. 1- załącznik nr 6 do SWZ wzór umowy, jednak nie mniejszej niż w zdaniu poprzedzającym, Wykonawcy nie będą służyły żadne roszczenia z tego tytułu wobec Zamawiającego.
Zamawiający nie będzie udzielał zaliczki na dostawy będące przedmiotem zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 03221112-4 - Marchew
4.5.5.) Wartość części: 45070,20 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 253887,84 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 351602,40 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 253887,84 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Rolnicze
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7681711288
7.3.4) Miejscowość: DRZEWICA,
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 253887,84 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 228679,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 251547,12 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 228679,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Rolnicze
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7681711288
7.3.4) Miejscowość: DRZEWICA
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 228679,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 52122,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 73584,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 52122,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Rolnicze
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7681711288
7.3.4) Miejscowość: DRZEWICA
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 52122,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |