Rozbudowa Bychawskiego Centrum Kultury w Bychawie w ramach projektu „Rozwój kultury i ochrona dziedzictwa kulturowego w Otulinie Roztocza – Etap I”

Gmina Bychawa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00343792
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00343792/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-15 11:58
Lokalizacja
Bychawa, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c522c9a8-2ab3-4cd7-bfb5-1246f505f576
Identyfikator
7131003445
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuWykonywanie pokryć dachowychBetonowanieŚciany nośneRoboty elewacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

MARIUSZ STANICKIChrzanów Pierwszy, PL · lot 0
1 830 240 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00343792 z dnia 2026-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa Bychawskiego Centrum Kultury w Bychawie w ramach projektu „Rozwój kultury i ochrona dziedzictwa kulturowego w Otulinie Roztocza – Etap I”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bychawa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020090

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Partyzantów 1

1.5.2.) Miejscowość: Bychawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 23-100

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@bychawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bychawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.bychawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa Bychawskiego Centrum Kultury w Bychawie w ramach projektu „Rozwój kultury i ochrona dziedzictwa kulturowego w Otulinie Roztocza – Etap I”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c522c9a8-2ab3-4cd7-bfb5-1246f505f576

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00343792

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056958/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Rozbudowa Bychawskiego Centrum Kultury w Bychawie w ramach projektu „Rozwój kultury i ochrona dziedzictwa kulturowego w Otulinie Roztocza – Etap I.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie jest dofinansowane w ramach projektu ,,Rozwój kultury i ochrona dziedzictwa kulturowego w Otulinie Roztocza – Etap I”, Działanie 11.6 Ochrona dziedzictwa kulturowego obszarów innych niż miejskie, Priorytet XI Rozwój zrównoważony terytorialnie Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027- umowa Nr FELU.11.06-IZ.00-0001/25-00.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00242268

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGŚ. 271.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2490688,28 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1.1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa, nadbudowa i rozbudowa budynku Bychawskiego Centrum Kultury.
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe i kompletne wykonanie przebudowy, nadbudowy i rozbudowy budynku we wszystkich branżach z instalacjami zewnętrznymi oraz zagospodarowaniem terenu na podstawie:
• zatwierdzonego projektu budowlanego z decyzją pozwolenia na budowę,
• projektów technicznych (wykonawczych),
• przedmiarów robót,
• specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót.
Przedmiot zamówienia obejmuje również uzyskanie w imieniu Inwestora decyzji pozwolenia na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lublinie.

Charakterystyczne parametry budynku będącego przedmiotem robót w zamówieniu:
Pomieszczenia istniejące do przebudowy:
0/1 Pom. socjalne 32,71 m2
0/2 Pom. gospodarcze 2,48 m2
0/3 Pom. techniczne 5,53 m2
0/6 Komunikacja 13,53 m2
0/7 Pom. pomocnicze 35,16 m2
0/8 Toalety 8,89 m2
Pomieszczenia projektowane:
1/1 Komunikacja 11,85 m2
1/2 Magazyn 69,40 m2
1/3 Sala prób 37,32 m2
1/4 Pom. techniczne 6,96 m2
2/1 Klatka schodowa 15,18 m2
2/2 Sala taneczna 118,45 m2

Koszty niekwalifikowalne (nie podlegające dofinansowaniu): pompa ciepła (d. 7.4 poz. 160)*, instalacja fotowoltaiczna (d. 8.5 poz. 246)*

Minimalny zakres robót Etapu I stanowiący podstawę płatności 1 raty:
1. Stan surowy otwarty – część nowoprojektowana w zakresie:
- roboty ziemne i przygotowawcze (d. 1.1)*,
- roboty fundamentowe, (dz. 1.2)*,
- przygotowanie i montaż zbrojenia, (d. 1.3)*,
- ściany parteru, (d. 1.5)*,
- roboty posadzkowe (z d. 1.4. poz. 21 i 22)*
- ściany piętra, (d. 1.7)*,
- stropodach (d. 1.8.)*,
2. Przebudowa i remont istniejącej części:
- roboty rozbiórkowe, (d. 2.1)*,
- ściany piętra, (d. 2.4)*,
3. Roboty branży sanitarnej:
- wewnętrzna instalacja kanalizacji sanitarnej (d. 7.3)*
* wg pozycji przedmiaru
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, jego zakres i warunki realizacji zostały przedstawione w SWZ, dokumentacji projektowej, projekcie wykonawczym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarach robót – zał. Nr 1 do SWZ. Przedmiary robót stanowią jedynie materiał pomocniczy i nie stanowią podstawy określenia zakresu przedmiotu zamówienia. Przedmiary robót powinny być odczytywane w powiązaniu z SWZ w tym, z Dokumentacją projektową, Projektem Wykonawczym i Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45262300-4 - Betonowanie

45262620-3 - Ściany nośne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1830240,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2888655,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1830240,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Roboty Budowlane Mariusz Stanicki

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 432309639

7.3.4) Miejscowość: Chrzanów Pierwszy

7.3.5) Kod pocztowy: 23-100

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1830240,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane