Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo–kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego związanego z poprawą efektywności energetycznej budynku US w Chodzieży.
Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00344107
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00344107/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-15 12:46
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e5f1ba54-6b53-4e3c-b4da-b370ae484689
- Identyfikator
- 7781029219
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00344107 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo–kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego związanego z poprawą efektywności energetycznej budynku US w Chodzieży.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001022972
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dolna Wilda 80A
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-501
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.ias.poznan@mf.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wielkopolskie.kas.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ias-poznan.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo–kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego związanego z poprawą efektywności energetycznej budynku US w Chodzieży.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e5f1ba54-6b53-4e3c-b4da-b370ae484689
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344107
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00131556/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Opracowanie kompleksowej dok. projektowo-kosztorysowej FEnIKS wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego związanego z poprawą efektywności energetycznej budynku: US Chodzież
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności, Działanie FENX.01.01 Efektywność energetyczna2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00241471
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 3001-ILZ.260.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 114073,98 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu kompleksowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego związanego z poprawą efektywności energetycznej budynku Urzędu Skarbowego w Chodzieży, 64-800 Chodzież, ul. Ofiar Gór Morzewskich 1, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, Priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z Funduszu Spójności, Działanie FENX.01.01 Efektywność energetyczna.
2. Zakres przedmiotu zamówienia realizowany będzie przez Wykonawcę w trzech etapach:
* Etap I obejmuje w szczególności wykonanie wielobranżowej dokumentacji w zakresie:
1) projektu budowlanego wraz z uzyskaniem skutecznego zgłoszenia lub prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę wraz z uzyskaniem zaświadczenia o braku sprzeciwu na prowadzenie robót budowlanych z właściwego organu architektoniczno-budowlanego – jeżeli będą wymagane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa;
2) projektu wykonawczego i technicznego uszczegółowiającego rozwiązania konstrukcyjno-budowlane i materiałowe, wraz z niezbędnymi planami, rysunkami i innymi dokumentami określającymi rodzaj prac do wykonania;
3) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIORB);
4) przedmiaru robót wszystkich branż/robót;
5) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) (w przypadkach gdy jej opracowanie jest wymagane);
6) kosztorysu inwestorskiego wszystkich branż/robót;
7) przygotowanie i złożenie wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji (o ile będzie konieczna) lub przygotowanie i złożenie zgłoszenia robót wraz z uzyskaniem zaświadczenia o braku sprzeciwu;
8) wartości kosztorysowej inwestycji (WKI);
9) harmonogramu rzeczowo – finansowego.
Wymagane jest sporządzenie odrębnych projektów wykonawczych, STWIORB, kosztorysów inwestorskich oraz przedmiarów, na roboty wg następującego podziału:
a) na roboty wskazane w audytach,
b) na roboty niewynikające z audytów, a stanowiące wydatki kwalifikowalne,
c) na roboty poza audytami.
* Etap II obejmuje świadczenie usług nadzoru autorskiego w trakcie trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych (od jego wszczęcia do podpisania umowy), prowadzonego przez Zamawiającego – Izbę Administracji Skarbowej w Poznaniu.
* Etap III obejmuje sprawowanie nadzoru autorskiego w zakresie zgodności robót budowlanych z dokumentacją – trwać będzie nieprzerwanie od dnia rozpoczęcia robót budowlanych do dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót budowlanych bez zastrzeżeń. W przypadku konieczności uzyskania wymaganych pozwoleń/decyzji, dokonanie odbiorów nastąpi w dacie ich uzyskania, pod warunkiem braku jakichkolwiek uwag organu wydającego pozwolenie/decyzję lub wykonującego odbiór oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie (jeśli będzie konieczne) / uzyskania przyjętego bez sprzeciwu zawiadomienia o zakończeniu budowy.
3. Dokumentacja projektowa stanowić będzie podstawę do przeprowadzenia odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, w celu wyłonienia wykonawcy na wykonanie robót budowlanych. W postępowaniu tym Zamawiający przewiduje zastosowanie fakultatywnej przesłanki wykluczenia wykonawców na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 6 pzp.
4. Wymagania co do ilości i formy dokumentacji projektowej oraz dokumentów i opracowań projektowych niezbędnych do wykonania zadania inwestycyjnego określa załącznik nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 175890,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 175890,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 175890,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SOLARSYSTEM s.c. Łapa M., Olesek W., Skorut-Nawara E. - pełnomocnik Skorut-Nawara Ewa Wspólnik SOLARSYSTEM s.c.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: SOLARSYSTEM s.c. Łapa Michał; Wojciech Olesek wspólnik SOLARSYSTEM s.c.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6811949623
7.3.3) Ulica: Juliusza Słowackiego 42
7.3.4) Miejscowość: Myślenice
7.3.5) Kod pocztowy: 32-400
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 175890,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-10-30SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin wykonania zamówienia:1. Etap I - opracowanie dokumentacji projektowej – w terminie do 150 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy, w tym:
1) opracowanie dokumentacji budowlanej i złożenie wniosku w sprawie wydania pozwolenia na budowę (jeśli będzie konieczne)/dokonania skutecznego zgłoszenia robót budowlanych - w terminie do 70 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy;
2) opracowanie pozostałych dokumentów projektowych: projektu wykonawczego i technicznego, STWiORB, kosztorysów, WKI, przedmiarów, szkiców, rysunków, informacji BIOZ, harmonogramu rzeczowo-finansowego wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę (jeśli będzie konieczna) albo uzyskaniem zaświadczenia o braku sprzeciwu na prowadzenie robót budowlanych – w terminie do 150 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.
2. Etap II – sprawowanie nadzoru autorskiego i wykonywanie obowiązków określonych w pkt VII. 2. 1) i 2) „Opisu Przedmiotu Zamówienia” stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ. Wskazany nadzór i realizacja obowiązków, o których mowa w zdaniu pierwszym obejmuje okres trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych (od jego wszczęcia do podpisania umowy). W sytuacji konieczności unieważnienia postępowania i wszczęcia kolejnego/kolejnych, Wykonawca zobowiązany jest realizować swoje obowiązki w ramach Etapu II aż do skutecznego zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych (podpisanie umowy).
3. Etap III – sprawowanie nadzoru autorskiego w zakresie zgodności robót budowlanych z dokumentacją – trwać będzie nieprzerwanie od dnia rozpoczęcia robót budowlanych do dnia podpisania protokołu odbioru końcowego robót budowlanych bez zastrzeżeń. W przypadku konieczności uzyskania wymaganych pozwoleń/decyzji, dokonanie odbiorów nastąpi w dacie ich uzyskania, pod warunkiem braku jakichkolwiek uwag organu wydającego pozwolenie/decyzję lub wykonującego odbiór oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie (jeśli będzie konieczne)/uzyskania przyjętego bez sprzeciwu zawiadomienia o zakończeniu budowy.
Zamawiający przewiduje wszczęcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane na przełomie IV kwartału 2026 i I kwartału 2027.
Zakończenie robót budowlanych planowane jest do 30 października 2027 r.
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |