Rozbudowa drogi gminnej nr 510436K w km od 0+019,00 do km 0+809,36 w miejscowości Łowiczki, Gmina Zator
Burmistrz Zatora
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00344172
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00344172/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-15 12:55
- Lokalizacja
- Zator, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4a5a5061-08ca-4f8a-a021-a3c951d0f4f4
- Identyfikator
- 5492197464
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00344172 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej nr 510436K w km od 0+019,00 do km
0+809,36 w miejscowości Łowiczki, Gmina Zator
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Burmistrz Zatora
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181913
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Zator
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-640
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 338412212
1.5.8.) Numer faksu: 338410206
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zator.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zator.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4a5a5061-08ca-4f8a-a021-a3c951d0f4f41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi gminnej nr 510436K w km od 0+019,00 do km0+809,36 w miejscowości Łowiczki, Gmina Zator
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4a5a5061-08ca-4f8a-a021-a3c951d0f4f4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344172
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00073503/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Modernizacja dróg gminnych, przepustów, rowów przydrożnych na terenie sołectwa Łowiczki - ul. Biała
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00268844
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DI.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3367034,97 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach inwestycji Zamawiający przewiduje wykonanie robót budowlanych obejmujących budowę drogi gminnej nr 510436K (ul. Biała) wraz z budową infrastruktury towarzyszącej, w zakresie następujących robót budowlanych:
- Roboty pomiarowe, roboty rozbiórkowe, roboty ziemne na długości ok. 0,79 km,
- Mechaniczne frezowanie nawierzchni asfaltowej na zimno (gr. 12 cm) – ok. 3 700 m²,
- Rozebranie istniejących przepustów z rur betonowych – ok. 77 m,
- Wymiana gruntu wraz z wykonaniem nasypów z gruntu G1 oraz materiałów z rozbiórki ok. 890m 3 ,
- Wycinka drzew i karczowanie pni – 21 szt.,
- Jezdnia (warstwa mrozoochronna z gruntu stabilizowanego spoiwem hydraulicznym gr. 22 cm, podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem gr. 25 cm, podbudowa z kruszywa łamanego 0/63 gr. 15 cm, podbudowa z kruszywa 0/31,5 gr. 7 cm, podbudowa asfaltowa grubości 7 cm, nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych: warstwa wiążąca gr. 5 cm oraz warstwa ścieralna gr. 4 cm wraz z potrójnym skropieniem warstw konstrukcyjnych emulsją asfaltową) – ok. 4 230 m²,
- Wykonanie poboczy: typ I nawierzchnia z mieszanek mineralno-bitumicznych – ok. 490 m², nawierzchnia z destruktu asfaltowego – ok. 180 m² wraz ze skropieniem emulsją asfaltową,
- Elementy drogowe: montaż krawężników – ok. 681 m oraz obrzeży betonowych – ok. 590 m na podsypce cementowo-piaskowej,
- Wykonanie chodnika z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm na podbudowie z kruszyw łamanych oraz zaprawie cementowo-piaskowej – ok. 1220 m 2 ,
- Wykonanie zjazdów – ok. 160 m 2 ,
- Budowa kanalizacji deszczowej na długości ok. 541 m,
- Zabezpieczenie istniejących sieci: teletechnicznej, wodociągowej i gazowej rurami ochronnymi,
- Oświetlenie uliczne: przewierty sterowane z rurami osłonowymi, układanie kabli w wykopach i rurach – ok. 36,5 m, montaż latarń oświetleniowych z fundamentami – 2 kpl., montaż opraw LED na wysięgnikach – 2 szt., wykonanie podłączeń i zakończeń kabli – 20 szt., badania i pomiary linii kablowej na 2 odcinkach,
- Sieć SN: montaż poprzeczników przelotowych na słupach – 2 szt., montaż izolatorów stojących na słupach – 12 szt., montaż przewodów nieizolowanych linii napowietrznej o przekroju do 35 mm² – 0,09 km,
- Wykonanie docelowego oznakowania pionowego: montaż słupków stalowych – 18 szt., montaż tablic – 27 szt.,
- Wykonanie docelowego oznakowania poziomego jezdni w technologii farb
chemoutwardzalnych: linie segregacyjne i krawędziowe ciągłe (malowanie mechaniczne) – 120,20 m², oznakowanie skrzyżowań i przejść dla pieszych (malowanie ręczne) – 35,30 m²,
- Wykonanie tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2986172,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4081999,99 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2986172,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010663804
7.3.3) Ulica: Wyścigowa 58
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 53-012
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Frezowanie, roboty ziemne, wycinka zieleni, odwodnienie, kanalizacja, sieci TT, oznakowanie, oświetlenie, sieci SN - jeszcze nie są znani.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2986172,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |