Modernizacja chodników poprzez wymianę nawierzchni przy drogach powiatowych nr 2738P w m. Głuponie i nr 2745P w m. Zbąszyń

Powiat Nowotomyski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00344210
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00344210/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-15 13:04
Lokalizacja
Nowy Tomyśl, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8459dc71-12d0-4e64-b286-f6a2cee38465
Identyfikator
7881917876
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

Wykonawcy

1 przyznane

DROGOPAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOpalenica, PL · lot 0
675 455,08 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00344210 z dnia 2026-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja chodników poprzez wymianę nawierzchni przy drogach powiatowych nr 2738P w m. Głuponie i nr 2745P w m. Zbąszyń

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nowotomyski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631276937

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 33

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Tomyśl

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-300

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: +48614426700

1.5.8.) Numer faksu: +48614423589

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiatnowotomyski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatnowotomyski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1322965

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja chodników poprzez wymianę nawierzchni przy drogach powiatowych nr 2738P w m. Głuponie i nr 2745P w m. Zbąszyń

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8459dc71-12d0-4e64-b286-f6a2cee38465

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344210

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047659/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Modernizacja chodników przy drogach powiatowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00278699

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.18.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja istniejących chodników i zjazdów poprzez rozbiórkę dotychczasowych nawierzchni oraz wykonanie nowych nawierzchni z kostki betonowej o grubości 6 lub 8 cm, koloru szarego, wraz z robotami towarzyszącymi, w miejscowościach Głuponie i Zbąszyń.
Zakres robót
1) Roboty rozbiórkowe (modernizacyjne)
Zakres obejmuje:
• Rozbiórkę istniejących chodników — demontaż kostki, płyt chodnikowych lub innych nawierzchni.
• Rozbiórkę istniejących zjazdów — usunięcie kostki, betonu, podbudów i warstw konstrukcyjnych.
• Rozbiórkę obrzeży betonowych — demontaż obrzeży wraz z ławą betonową.
• Rozbiórkę krawężników — demontaż krawężników wraz z ławą betonową.
• Wywóz i utylizację odpadów — zgodnie z przepisami o gospodarce odpadami.
Materiały z rozbiórki należy wywieźć na legalne składowisko lub miejsce wskazane przez Zamawiającego.
________________________________________
2) Roboty odtworzeniowe i modernizacyjne
Po rozbiórce należy wykonać:
• Korytowanie — dostosowanie podłoża do nowej konstrukcji.
• Podbudowę z kruszywa łamanego 0/31,5 mm — grubość 15–20 cm, zagęszczenie Is ≥ 1,03.
• Podsypkę cementowo piaskową — grubość 3–5 cm.
• Wymianę nawierzchni na nową kostkę betonową:
o chodniki – kostka 6 cm, szara,
o zjazdy – kostka 8 cm, ciemnoszara/grafitowa.
• Montaż nowych obrzeży i krawężników — na ławie betonowej C12/15.
• Zagęszczenie nawierzchni — wibrowanie z posypką piaskową.
• Uzupełnienie pasa zieleni /dot. M. Głuponie/ — wyrównanie i zagęszczenie gruntu.
• Wypełnienie szczelin piaskiem płukanym.
• Uporządkowanie terenu.
________________________________________
Wymagania techniczne
• Kostka betonowa zgodna z PN EN 1338 Behaton.
• Podbudowa zagęszczona do Is ≥ 1,03.
• Obrzeża i krawężniki osadzone na ławie betonowej C12/15.
• Spadki zgodne z wytycznymi Zamawiającego.
• Wykonanie zgodnie z PN S 96012 i zasadami sztuki budowlanej.
________________________________________
Lokalizacja robót:
I. Odcinek
Droga powiatowa 2745P Dąbrówka Wlkp. – Zbąszyń w m. Zbąszyń,
str. prawa od km 2+396 – 2+918
Działki geodezyjne nr 63/45 i 46 – Zbąszyń, obszar miejski gm. Zbąszyń
Długość odcinka – 522 m
Powierzchnia chodnika do przebudowy – 1074,24 m2
Powierzchnia zjazdów do przebudowy – 64,10 m2
Długość krawężnika – 545 m
Długość krawężnika najazdowego – 10 m
Długość obrzeża 8/20/100 cm – 372 m

II. Odcinek
Droga powiatowa 2738P Nowy Tomyśl – Śliwno - Duszniki w m. Głuponie,
str. lewa od km 13+959 ÷ 14+603
Działki geodezyjne nr 356/4, 212, 214/1 i 175 – Głuponie, obszar wiejski gm. Kuślin
Długość odcinka – 644 m
Powierzchnia chodnika do przebudowy– 735,03 m2
Powierzchnia zjazdów do przebudowy– 376,44 m2
Długość krawężnika – 644 m
Długość krawężnika najazdowego – 129 m
Długość obrzeża 8/20/100 cm – 692 m
Dokładna lokalizacja na załączonej mapie orientacyjnej i sytuacyjnej.
________________________________________
Obmiar i rozliczenie
• Jednostką rozliczeniową jest 1 m² nawierzchni oraz 1 mb obrzeży/krawężników.
• Cena obejmuje wszystkie koszty: oznakowanie robót, rozbiórkę, materiały, robociznę, sprzęt, transport, utylizację odpadów i uporządkowanie terenu.
________________________________________
Wymagania dotyczące wykonania
• Wykonawca opracowuje i uzyskuje zatwierdzenie projektu organizacji ruchu na czas trwania realizacji niniejszego zadania.
• Wykonawca zabezpiecza teren robót od dnia przekazania terenu budowy do dnia odbioru końcowego.
• Roboty powinny być prowadzone tak, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników i mieć minimalny wpływ na ruch pojazdów.
• Po zakończeniu prac teren należy uporządkować.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania dotyczące realizacji zostały określone w załącznikach do SWZ: zał. A - opis przedmiotu zamówienia (OPZ), zał. A.1 - przedmiary, zał. nr 5 – projektowane postanowienia umowy, zał. nr 6 – SST.
Zamawiający wymaga by przedmiot zamówienia był objęty minimum 60 miesięcznym okresem gwarancji. Zamawiający wymaga by przedmiot zamówienia był objęty minimum 60 miesięcznym okresem rękojmi. W przypadku wydłużenia okresu gwarancji jednoczesnemu wydłużeniu ulega okres rękojmi

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 675455,08 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 785469,15 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 675455,08 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DROGOPAL spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon: 385955427

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 17

7.3.4) Miejscowość: Opalenica

7.3.5) Kod pocztowy: 64-330

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 675455,08 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 145 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane