SUKCESYWNA DOSTAWA WĘGLA GROSZKU DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W KLISINIE W 2026/2027r. - znak sprawy 10/2026.
Dom Pomocy Społecznej w Klisinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00344309
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00344309/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-15 13:16
- Lokalizacja
- Lisięcice, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-43544d41-3a80-4af6-80b3-c17c414ee50c
- Identyfikator
- 7481048649
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00344309 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
SUKCESYWNA DOSTAWA WĘGLA GROSZKU DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W KLISINIE W 2026/2027r. - znak sprawy 10/2026.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Dom Pomocy Społecznej w Klisinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000293373
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Klisino 100
1.5.2.) Miejscowość: Lisięcice
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-118
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: 774857593
1.5.8.) Numer faksu: 774857593
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@dpsklisino.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dps-klisino.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Dom Pomocy Społecznej w Klisinie - jednostka budżetowa Powiatu Głubczyckiego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Pomoc społeczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
SUKCESYWNA DOSTAWA WĘGLA GROSZKU DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W KLISINIE W 2026/2027r. - znak sprawy 10/2026.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-43544d41-3a80-4af6-80b3-c17c414ee50c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344309
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018825/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.18 SUKCESYWNA DOSTAWA WĘGLA GROSZKU DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W KLISINIE W 2026/2027r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307237
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 10/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 175735,42 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest SUKCESYWNA DOSTAWA WĘGLA GROSZKU DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W KLISINIE W 2026/2027r. - znak sprawy 10/2026
Wspólny Słownik Zamówień:
09110000-3 - Paliwa stałe
09111210-5 - Węgiel kamienny
1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
lp Nazwa Jednostka miary Ilość
1 Węgiel groszek (luzem) tona 164
Parametry opału:
- wartość opałowa nie mniej niż 25 000 kJ/kg
- granulacja (uziarnienie): 5 - 25 mm
- maksymalna zawartość popiołu 6%
- maksymalna zawartość siarki 0,8%
- maksymalna zawartość wilgotność całkowitej 15%
- zdolność spiekania RI maksymalnie 10
2 Węgiel groszek workowany (opakowanie 25 kg) tona 4
Parametry opału:
- wartość opałowa nie mniej niż 25 000 kJ/kg
- granulacja (uziarnienie): 5 - 25 mm
- maksymalna zawartość popiołu 6%
- maksymalna zawartość siarki 0,8%
- maksymalna zawartość wilgotność całkowitej 15%
- zdolność spiekania RI maksymalnie 10
2.Przedmiot zamówienia będzie realizowany sukcesywnie w asortymencie i ilościach wynikających z zapotrzebowań składanych bezpośrednio przez Zamawiającego.
Podana szacunkowa ilość zapotrzebowania na produkty w SWZ oraz w formularzu ofertowym nie jest ilością stałą, może być zwiększana lub zmniejszana według potrzeb Zamawiającego.
3.Zamawiający nie dopuszcza dostaw węgla groszku wzbogacanego w zakładach przeróbczych, tzn. takiego, który uzyskuje wymagane parametry w wyniku procesów przetwórczych. Do każdej dostawy należy przedłożyć świadectwo jakości paliw stałych potwierdzając zgodności dostarczonego węgla groszek z wymogami Zamawiającego oraz certyfikat/świadectwo pochodzenia węgla lub dokument identyfikujący węgla lub oświadczenie o pochodzeniu węgla. Brak dokumentów będzie stanowić dla Zamawiającego podstawę do odmowy przyjęcia dostawy. Węgiel musi być suchy, jednorodny, nie może być mieszaniną różnych typów i asortymentów, nie może zawierać zanieczyszczeń w postaci kamienia, złomu oraz innych domieszek np. substancji niepalnych, mułu, śmieci i pyłów flotacyjnych. Węgiel powinien być bez wad, wysokiej jakości zapewniający prawidłową eksploatację urządzeń grzewczych.
4.Zamawiający może jednostronnie zwiększyć wielkość przedmiotu zamówienia maksymalnie o 9,99 % wartości ceny ofertowej Wykonawcy. Z tego względu Wykonawcy nie przysługują wobec Zmawiającego jakiekolwiek roszczenia, w tym odszkodowawcze. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o skorzystaniu z tego uprawnienia przed przekroczeniem wartości umowy określonej w § 5 ust. 2 umowy.
Strony wspólnie oświadczają i uzgadniają, że
1) Zamawiający może korzystać z prawa zwiększenia wielkość przedmiotu zamówienia wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej wartości określonej w ust. 4;
2) przysługujące Zamawiającemu prawo zwiększenia wielkość przedmiotu zamówienia jest jego uprawnieniem, a nie zobowiązaniem, co oznacza, że Zamawiający może nie korzystać z prawa opcji w całości albo części, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu jakiekolwiek roszczenia.
W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa zwiększenia wielkość przedmiotu zamówienia, Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji na warunkach określonych w niniejszej umowie.
5.Zamawiający określa minimalną wielkość przedmiotu zamówienia jaka zostanie zrealizowana na poziomie co najmniej 30% wartości centy ofertowej Wykonawcy. Z tego względu Wykonawcy nie przysługują wobec Zmawiającego jakiekolwiek roszczenia, w tym odszkodowawcze. W takim przypadku Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za zrealizowaną część umowy.
6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zwiększania lub zmniejszania ilości zamawianych towarów w poszczególnych pozycjach oferty Wykonawcy. Z tytułu zwiększania lub zmniejszania ilości zamawianych towarów Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenia, w tym odszkodowawcze.
7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość rezygnacji z niektórych pozycji towarów z oferty Wykonawcy. Z tytułu rezygnacji z niektórych pozycji towarów z oferty Wykonawcy, Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenia, w tym odszkodowawcze.
8. Przedmiot zamówienia przedstawiony w ofercie musi być dopuszczony do obrotu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie, winien posiadać odpowiednie normy i atesty.
9. Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowej dostawy węgla groszek w ciągu 3 dni roboczych liczony od dnia złożenia zamówienia e-mailem lub pisemnie.
10. Za dzień roboczy uważa się każdy dzień tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy oraz dni wolnych wynikających obowiązujących Zarządzeń w Domu Pomocy Społecznej w Klisinie.
11.Wykonawca zobowiązuje się do sukcesywnego dostarczenia węgla groszek określonego w § 1 we wskazane miejsce przez Zamawiającego. Dowóz przedmiotu zamówienia oraz rozładunek nastąpi na koszt i ryzyko Wykonawcy do magazynów:
- Domu Pomocy Społecznej w Klisinie, Klisino 100, 48-118 Lisięcice (dotyczy węgla groszek luzem (Wykonawca zabezpieczy przewożony węgiel groszek przed wpływem warunków atmosferycznych w sposób zapobiegający utracie jego walorów użytkowych),
- Domu Pomocy Społecznej w Klisinie, Filia w Kietrzu, 48-130 Kietrz, Plac Biskupa Konrada 1a (dotyczy węgla groszek workowanego w perforowanych workach foliowych po 25 kg każdy, ułożonych jednakowo co do ilości na wszystkich paletach o łącznej masie groszku do 1000 kg na palecie, szczelnie zafoliowanej od góry i z boków).
Do każdej dostawy należy przedłożyć świadectwo jakości paliw stałych potwierdzające zgodności dostarczonego węgla groszek z wymogami Zamawiającego oraz certyfikat/świadectwo pochodzenia węgla lub dokument identyfikujący węgla lub oświadczenie o pochodzeniu węgla. Brak dokumentów będzie stanowić dla Zamawiającego podstawę do odmowy przyjęcia dostawy. Dostawy przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 13.00. Wykonawca oświadcza i zapewnia, że dostarczany węgiel groszek będzie spełniał wymagania i parametry określone w SWZ i formularzu ofertowym.
12.Zamawianie węgla groszku będzie odbywało się w daniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 07.00 do 15.00 przez osoby wskazane w załączniku Nr 4 do niniejszej umowy. Odbiór towaru będzie dokonywany przez Zamawiającego (upoważnionego pracownika Zamawiającego) w jego siedzibie w oparciu o złożone zamówienie i obowiązujące wymogi zawarte w SWZ, niniejszej umowie oraz ofercie Wykonawcy. Dostawy odbywać się będą w ilościach i terminach uzgodnionych z przedstawicielami Zamawiającego odpowiedzialnymi za ich przyjęcie, jednorazowo zamawiana ilość wynosić może dla:
- Filii w Kietrzu od 1 do 2 ton,
- DPS w Klisinie od 5 do 25 ton.
13. Przyjęcie towaru odbywać się będzie na podstawie:
- wysłanego zamówienia,
- dokumentem dostawy WZ/dowodu przewozowego potwierdzonego podpisem Zamawiającego i Wykonawcy lub osób przez nich upoważnionych lub faktury z aktualną ceną zgodną z umową,
- otrzymanym świadectwem jakości paliw stałych potwierdzającym spełnienie parametrów i wymogów dla węgla groszek opisanych w SWZ i ofercie,
- otrzymanym certyfikatem/świadectwem pochodzenia węgla lub dokumentu identyfikujący węgla lub oświadczenie o pochodzeniu węgla. Brak dokumentów będzie stanowić dla Zamawiającego podstawę do odmowy przyjęcia dostawy,
- wykonania pomiaru wagowego węgla.
14.Strony ustalają iż, pomiar wagowy węgla groszku odbywał się będzie na wadze zlokalizowanej w odległości do 20 km od siedziby Zamawiającego (w szczególności w miejscowości Klisino, Głogówek lub Racławice Śląskie), która będzie posiadała wszelki niezbędne dokumenty potwierdzające jej legalizację. Obowiązek zorganizowania punktu wagowego spoczywa na Wykonawcy. Koszt ważenia i koszt dojazdu do w/w punktu wagowego ponosi Wykonawca. Dodatkowo, Zamawiający zastrzega sobie prawo ważenia losowo wybranych worków z danej dostawy na wadze Zamawiającego po uprzednim sprawdzeniu jej sprawności.
15.Podstawą reklamacji jest sporządzenie protokołu reklamacyjnego, którego wzór stanowi załącznik Nr 3 do umowy.
16.Zamawiający informuje, iż zakupiony od Wykonawcy węgiel groszek zostanie zużyty w całości na cele własne (ogrzewanie budynków mieszkalnych).
17.Pozostałe wymogi zawarto w projekcie umowy.
18.W przypadku wskazania w SWZ i w załącznikach do SWZ norm, aprobat technicznych, systemów odniesienia, znaków towarowych, patentów lub źródła ich pochodzenia, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawców rozwiązania równoważne w stosunku do wskazanych w SWZ i lub w załącznikach pod warunkiem, że zagwarantują one realizację dostawy w zgodzie z SWZ oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ oraz będą zgodne pod względem: bezpieczeństwa eksploatacji, parametrów technicznych (dane techniczne, wytrzymałość), konstrukcji (rodzaj, gabaryty), funkcji użytkowej, budowy materiałowej (skład, jakość i rodzaj materiałów). Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wskazania „równoważności” zaproponowanych produktów. Wykonawca jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego w ramach przedmiotu zamówienia materiały, elementy, systemy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
19.Zamawiający dopuszcza składania ofert równoważnych.
20.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09110000-3 - Paliwa stałe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09111210-5 - Węgiel kamienny
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 195860,28 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 217404,96 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 195860,28 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "Węglopasz" Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7811898441
7.3.3) Ulica: ul. Piątkowska 149/6
7.3.4) Miejscowość: POZNAŃ
7.3.5) Kod pocztowy: 60-648
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 195860,28 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |