Remonty bieżące dróg o nawierzchni bitumicznej, brukowej i gruntowej na terenie Gminy Golina w roku 2026
Gmina Golina
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00344438
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00344438/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-15 13:32
- Lokalizacja
- Golina, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-468b622b-30fd-483d-9a3c-6cd397f3ceec
- Identyfikator
- 6652733571
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00344438 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty bieżące dróg o nawierzchni bitumicznej, brukowej i gruntowej na terenie Gminy Golina w roku 2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Golina
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019059
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Golina
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-590
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński
1.5.7.) Numer telefonu: 63 2418095
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: golina@golina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.golina.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remonty bieżące dróg o nawierzchni bitumicznej, brukowej i gruntowej na terenie Gminy Golina w roku 20262.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-468b622b-30fd-483d-9a3c-6cd397f3ceec
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344438
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045735/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remmonty bieżace dróg o nawierchni bitumicznej, brukowej i gruntowej na terenie Gminy Golina w 2026
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00129643
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 poz. 1320).
Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Golinie Sp. z o.o. (dalej ZGKiM), jest spółką utworzoną w celu wykonywania zadań własnych Gminy Golina (zamawiającego), w której zamawiający posiada 100% udziałów. ZGKiM realizuje ponad 90% zadań publicznych, powierzonych jej przez zamawiającego, a w spółce nie ma bezpośredniego udziału
kapitału prywatnego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Zp.271.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są remonty bieżące dróg o nawierzchni bitumicznej, brukowej i gruntowej na terenie Gminy Golina polegających na naprawie, profilowaniu, wzmocnieniu oraz bieżącym utrzymaniu dróg gruntowych na terenie wskazanym przez Zamawiającego, w celu przywrócenia ich przejezdności, poprawy nośności.
W ramach remontów dróg przewiduje się wykonanie następujących robót:
1. Profilowanie nawierzchni dróg gminnych gruntowych w zakresie którego wykonywane będą następujące czynności:
1) profilowanie i wyrównanie nawierzchni:
-likwidacja kolein, wybojów i nierówności poprzez mechaniczne profilowanie nawierzchni równiarką drogową,
-nadanie właściwego profilu poprzecznego i podłużnego,
-zagęszczenie nawierzchni walcem wibracyjnym.
2) uzupełnienie i wzmocnienie nawierzchni:
-dostawa i wbudowanie kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie (np. frakcja 0–31,5 mm lub 0–63 mm),
-równomierne rozścielenie materiału na szerokości drogi, (wg ustaleń z Zamawiającym),
-zagęszczenie mechaniczne do uzyskania wymaganej nośności,
-uzupełnienie miejsc szczególnie zdegradowanych dodatkową warstwą kruszywa.
3) roboty wykończeniowe:
-uporządkowanie terenu przyległego po zakończeniu robót,
-wywóz nadmiaru gruntu i odpadów,
-przywrócenie terenu do stanu pierwotnego.
2. Zagęszczenie nawierzchni drogi - po odpowiednim wyprofilowaniu podłoża związanego z nawiezieniem tłucznia/destruktu, zagęszczanie należy wykonać za pomocą walca statycznego, wibracyjnego.
3. Dostawa kruszywa naturalnego łamanego frakcja 0-31,5 mm
-kruszywo musi być czyste, jednorodne wolne od wszelkich zanieczyszczeń w tym m.in. organicznych, gliny i humusu.
-materiał powinien zapewniać odpowiednią nośność i trwałość nawierzchni.
4. Dostawa gruzu betonowego kruszonego/przekrusz betonowy frakcja 0-64 mm.
-kruszywo musi być czyste, wolne od wszelkich zanieczyszczeń w tym mi.in. materiałów budowlanych tj. folia, pręty metalowe, druty, materiały niebezpieczne jak również zanieczyszczeń organicznych, gliny i humusu.
-materiał powinien zapewniać odpowiednią nośność i trwałość nawierzchni,
5. Remont cząstkowy nawierzchni dróg bitumicznych / utwardzonych destruktem (uzupełnianie masą bitumiczną na gorąco):
1) Przygotowanie uszkodzonego miejsca:
-wycięcie miejsca wokół uszkodzonej nawierzchni (najczęściej w kształcie prostokąta),
-wykucie istniejącej nawierzchni wraz z utylizacją urobku,
-przygotowanie uszkodzonego miejsca (ubytku, wyboju lub obłamanych krawędzi nawierzchni) przez, usunięcie luźnych fragmentów asfaltu,
-oczyszczenie ubytku z pyłu i zanieczyszczeń (sprężone powietrze, szczotki)
-w razie potrzeby osuszenie podłoża,
2) Naprawa podbudowy:
-usunięcie zniszczonej warstwy podbudowy,
-uzupełnienie i zagęszczenie kruszywa,
-wyrównanie podłoża,
3) Skropienie lepiszczem:
-pokrycie dna i krawędzi ubytku emulsją asfaltową w celu zapewnienia przyczepności
4) Wbudowanie mieszanki mineralno-asfaltowej
-ułożenie masy bitumicznej „na gorąco”,
-ręczne lub mechaniczne rozłożenie materiału,
-zachowanie odpowiedniej grubości warstwy,
5) Zagęszczenie nawierzchni:
-zagęszczenie walcem drogowym lub zagęszczarką płytową
-wyrównanie powierzchni do poziomu istniejącej jezdni
-zapewnić przyczepność nowej masy asfaltowej do krawędzi istniejącej nawierzchni poprzez posmarowanie wokół lepiszczem asfaltowym.
Uzupełnienie ubytków - doraźnie wykonywane na wezwanie Zamawiającego wg zasady:
-uszkodzenia stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu na drogach będą likwidowane w ciągu 12 godzin od czasu ich pisemnego lub telefonicznego zgłoszenia Wykonawcy przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Goline Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6652963265
7.3.3) Ulica: Parkowa 5
7.3.4) Miejscowość: Golina
7.3.5) Kod pocztowy: 62-590
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 800000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |