„Przebudowa drogi wewnętrznej w m. Złotniki (działka nr 115)”
Gmina Koźminek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00344456
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00344456/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-15 13:34
- Lokalizacja
- Koźminek, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8f7b1fcb-16c4-429c-95f9-5814ae9aa3da
- Identyfikator
- 9680868787
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00344456 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi wewnętrznej w m. Złotniki (działka nr 115)”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Koźminek
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855417
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kościuszki 7
1.5.2.) Miejscowość: Koźminek
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-840
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 627637085
1.5.8.) Numer faksu: 627637207
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@kozminek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kozminek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi wewnętrznej w m. Złotniki (działka nr 115)”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8f7b1fcb-16c4-429c-95f9-5814ae9aa3da
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344456
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00052048/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 "Przebudowa drogi wewnętrznej w m. Złotniki (działka nr 115)"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00234526
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIR ZPiFS.271.2.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 468890,27 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotowa droga zlokalizowana jest w m. Złotniki, obręb Złotniki, działka nr 115, na terenie gminy Koźminek. W aktualnym stanie przedmiotowa droga posiada jezdnię z kruszywa łamanego o szerokości od 3,0 do 5,0 m oraz obustronne pobocza. Projektowane roboty polegać będą na wymianie nawierzchni z kruszywa na nawierzchnię bitumiczną. Sposób odprowadzenia wód odbywał się będzie na warunkach dotychczasowych, tj. na gruntowe pobocza i przyległy teren w granicach pasa drogowego. Szerokość pasa drogowego wynosi w liniach rozgraniczających ok. 6 metrów. Wody opadowe odprowadzane są na pobocza i przyległy teren w granicach pasa drogowego. Istniejąca nawierzchnia jezdni charakteryzuje się licznymi ubytkami i nierównościami w profilu poprzecznym i podłużnym.
Lokalizacja względem istniejącej zabudowy - tereny zabudowane przez które będzie przebiegać przedsięwzięcie: miejscowość Złotniki. Długość drogi objętej inwestycją wynosi 670,20 m.
1.2 Podstawowe parametry drogi
1) Droga wewnętrzna
2) Klasa drogi: - wewnętrzna
3) Droga: - jednojezdniowa 1x2 ; 1-jezdniowa, 2-kierunkowa
4) Prędkość projektowa: - Vp=30km/h (teren zabudowany)
5) Przekrój: - drogowy – projektowana szer. jezdni 3,50 - 5,0m
6) Nawierzchnia: - jezdnia bitumiczna
7) pobocza: - kłsm, szerokość 0,75m, spadek 8%
8) Kategoria obciążenia ruchem - KR-1
9) spadki poprzeczne drogi - 2% (spadek daszkowy);
10) spadki podłużne zmienne
11) rodzaj obszaru - obszar zabudowany
12) Grupa nośności podłoża na poszerzeniu - G – 2,
12) Głębokość przemarzania - 0,80m,
13) Wtórny moduł sprężystości 100MPa, wskaźnik zagęszczenia Is=1,00.
1.3 Konstrukcja jezdni
1) warstwa stabilizacji Rm 2,5MPa, gr. 15cm
2) warstwa kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 20cm,
3) warstwa wiążąca AC16W, gr. 5cm.
4) warstwa ścieralna AC11S 50/70 gr. 4cm, wg PN-EN 13108-1, asf. 50/70 wg PN-EN 12591. Wymagane właściwości kruszyw i wypełniacza wg WT-1 tabl. 12-14. Uziarnienie kruszyw i wypełniacza wg WT-2 tabl. 17. Właściwości bet. Asf. Wg WT-2 tabl. 19, Nawierzchnie asfaltowe na drogach krajowych, Mieszanki mineralno-asfaltowe, Wymagania Techniczne.
Wszystkie warstwy przed ułożeniem warstw bitumicznych należy skropić emulsją asfaltową w ilościach określonych poniżej:
5) 0,5 - 0,7 kg/m2 – dla podbudowy z kruszywa stabilizowanego mechanicznie,
6) 0,1 - 0,5 kg/m2 – dla warstwy wiążącej z betonu asfaltowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, projekcie budowlanym, projekcie technicznym, przedmiarze robót.
Uwaga: załączony do SWZ Przedmiar robót należy traktować jako element dodatkowy (pomocniczy), a nie służący do opisu przedmiotu zamówienia
i obliczenia ceny ofertowej.
Wszystkie nazwy własne materiałów i urządzeń użyte w SWZ i załączonej dokumentacji są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Jeśli w opisie przedmiotu zamówienia lub dokumentacji projektowej zostały wskazane znaki towarowe, patenty oraz pochodzenie urządzeń i materiałów należy je traktować jako propozycje projektanta. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów i urządzeń w stosunku do zaprojektowanych z zachowaniem tych samych lub lepszych standardów technicznych, technologicznych i jakościowych. Ponadto zamienne materiały lub urządzenia przyjęte do wyceny winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony (zaprojektowany) efekt, nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Zamawiający wymaga udzielenia rękojmi za wady i gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane 60 miesięcy - maksymalnie 84 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
34922100-7 - Oznakowanie drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 576408,77 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 601726,34 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 576408,77 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Spółka Akcyjna w Kaliszu
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6181418538
7.3.3) Ulica: Noskowska
7.3.4) Miejscowość: Kalisz
7.3.5) Kod pocztowy: 62-800
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 576408,77 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 75 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |