DZP. 261.129.2026 Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi w podziale na 4 części
Zarząd Lokali Miejskich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00344539
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00344539/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-15 13:48
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e4156b4a-f955-444d-ba34-2ac873a62bd2
- Identyfikator
- 7252122232
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
Wykonawcy
3 przyznane
Usługi Projektowe Błażej PłechaUrzędów, PL · lot 0
19 065 PLNUsługi Projektowe Błażej PłechaUrzędów, PL · lot 1
62 484 PLNUsługi Projektowe Błażej PłechaUrzędów, PL · lot 2
39 975 PLNOferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00344539 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
DZP. 261.129.2026 Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi w podziale na 4 części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Lokali Miejskich
1.3.) Oddział zamawiającego: ZLM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 363752546
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Kościuszki 47
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-514
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zlm@zlm.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlm.lodz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
administrowanie nieruchomościami komunalnymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DZP. 261.129.2026 Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi w podziale na 4 części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4156b4a-f955-444d-ba34-2ac873a62bd2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344539
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00631143/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.26 Opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rozbiórek budynków
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00284024
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.261.129.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi, w podziale na 4 części tj.:Część nr 1: ul. Pokładowa 4/6, ul. Żeromskiego 1b/Żeromskiego bn, ul. Franciszkańskiej 11
Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu rozbiórki) dwóch budynków gospodarczych (nr geod. 526, bn) zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Pokładowej 4/6 w Łodzi
(działka nr 269, obręb G-23).
Oraz
Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu rozbiórki) trzech budynków gospodarczych (nr geod. 721, 716, bn) zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Żeromskiego 1b / Żeromskiego bn w Łodzi (działki nr 225/4, 225/5, 225/6, obręb P-9).
Kubatura bud. gospodarczego (nr geod. 721): 155,00 m³
Kubatura bud. gospodarczego (nr geod. 716): 27,00 m³
Kubatura bud. gospodarczego (bez numeru): 69,00 m³
----------------------------------------------------------
Łączna kubatura budynków 251,00 m³
oraz
Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu rozbiórki) dwóch budynków mieszkalnych (nr geod. 337, 338) zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Franciszkańskiej 11 w Łodzi (działka nr 153/1, obręb B-48).
Kubatura bud. mieszkalnego (nr geod. 337): 787,00 m³
Kubatura bud. mieszkalnego (nr geod. 338): 642,00 m³
----------------------------------------------------------
Łączna kubatura budynków 1 429,00 m³
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.5.) Wartość części: 45621,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ul. Zgierska 42, ul. Lipowa 61, ul. Kilińskiego 205Opracowanie dokumentacji technicznej (inwentaryzacja konstrukcyjno-budowlana do celów projektowych, opracowanie projektu rozbiórki budynku mieszkalnego (nr geod. 447) i dwóch budynków gospodarczych (nr geod. 448, 449) położonych na nieruchomości przy ul. Zgierskiej 42 w Łodzi (działka nr 189/1 w obrębie B-47)
Kubatura bud. mieszkalnego (nr geod. 447) 3 255,00 m3
Kubatura bud. gospodarczego (nr geod. 448) 1 191,00 m3
Kubatura bud. gospodarczego (nr geod. 449) 240,90 m3
----------------------------------------------------------
Łączna kubatura budynków 4 686,90 m3
oraz
Opracowanie dokumentacji technicznej (inwentaryzacja konstrukcyjno-budowlana do celów projektowych, opracowanie projektu rozbiórki budynku mieszkalnego (nr geod. 137) położonego na nieruchomości przy ul. Lipowej 61 w Łodzi (działka nr 137 w obrębie P-19)
oraz
Opracowanie dokumentacji technicznej (projektu rozbiórki) budynku mieszkalnego prawej oficyny (nr geod. 379) zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Kilińskiego 205 w Łodzi (działki nr 112, obręb G-4).
Kubatura bud. mieszkalnego (nr geod. 379): 1 137,00 m³
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.5.) Wartość części: 71162,10 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ul. Sarmacka 37, ul. Poznańska 45, ul. Lutomierska 146Opracowanie dokumentacji technicznej (inwentaryzacja konstrukcyjno-budowlana do celów projektowych, ekspertyzy budowlano - konstrukcyjnej o stanie technicznym wraz analizą opłacalności wykonania remontu dwóch budynków gospodarczych (nr geod. 711, 712) oraz projektu rozbiórki w/w obiektów położonych na nieruchomości przy ul. Sarmackiej 37 w Łodzi (działka nr 384/1 obręb G-27)
Kubatura bud. gospodarczy (nr geod. 711) 172,00 m3
Kubatura bud. gospodarczy (nr geod. 712) 155,00 m3
--------------------------------------------------------------------
Łączna kubatura budynków 327,00 m3
Budynki nie są obiektami zabytkowymi wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi i nie znajdują się na obszarze historycznego układu urbanistycznego.
oraz
Opracowanie dokumentacji technicznej (ekspertyzy budowlano-konstrukcyjnej o stanie technicznym wraz z analizą oraz projektu rozbiórki) dwóch budynków mieszkalnych (nr geod. 458, 459) i dwóch budynków gospodarczych (nr geod. 460, 461) zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Poznańskiej 45 w Łodzi (działka nr 116, obręb G-5).
Kubatura bud. mieszkalnego frontowego (nr geod. 458): 3 800,00 m³
Kubatura bud. mieszkalnego poprz. oficyny (nr geod. 459): 1 125,00 m³
Kubatura bud. gospodarczego lewej oficyny (nr geod. 460): 260,00 m³
Kubatura bud. gospodarczego prawej oficyny (nr geod. 461): 260,00 m³
----------------------------------------------------------
Łączna kubatura budynków 5 205,00 m³
Budynki nie są obiektami zabytkowymi wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi, ale znajdują się na obszarze historycznego układu urbanistycznego „Osada Nowa Łódka 1827”.
Opracowanie dokumentacji technicznej (ekspertyzy budowlano-konstrukcyjnej o stanie technicznym wraz z analizą oraz projektu rozbiórki) dwóch budynków gospodarczych (nr geod. 72, 73) zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Lutomierskiej 146 w Łodzi (działki nr 34/11, 35/2, obręb B-45).
Kubatura bud. gospodarczego (nr geod. 72): 47,00 m³
Kubatura bud. gospodarczego (nr geod. 73): 92,00 m³
----------------------------------------------------------
Łączna kubatura budynków 139,00 m³
Budynki nie są obiektami zabytkowymi wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi i nie znajdują się na obszarze historycznego układu urbanistycznego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.5.) Wartość części: 76257,00 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
: ul. Gdańska 14, ul. Stefana 12Opracowanie dokumentacji technicznej (inwentaryzacja konstrukcyjno-budowlana do celów projektowych, ekspertyzy budowlano-konstrukcyjnej o stanie technicznym wraz z analizą opłacalności wykonania remontu, opracowanie projektu rozbiórki budynku mieszkalnego (nr geod. 275) położonego na nieruchomości przy ul. Gdańskiej 14 w Łodzi (działka nr 62/3 w obrębie S-1)
Budynek nie jest obiektem zabytkowym wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi ale znajduje się na obszarze historycznego układu urbanistycznego Dzielnica Wiązowa 1865
oraz
Opracowanie dokumentacji technicznej (ekspertyzy budowlano-konstrukcyjnej o stanie technicznym wraz z analizą) budynku mieszkalnego (nr geod. 56) zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Stefana 12 w Łodzi (działka nr 118/1, obręb B-49).
Kubatura bud. mieszkalnego (nr geod. 56): 1 315,00 m³
Budynek nie jest obiektem zabytkowym wpisanym do Ewidencji Zabytków miasta Łodzi i nie znajdują się na obszarze historycznego układu urbanistycznego.
Szczegółowo określone w OPZ – załącznik nr 7 (dotyczy części 1-4).
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.5.) Wartość części: 54631,98 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 19065,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 35424,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 19065,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Projektowe Błażej Płecha
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 715194893
7.3.4) Miejscowość: Urzędów
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 19065,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40,60 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 62484,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 77859,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 62484,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: usługi Projektowe Błażej Płecha
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 715194893
7.3.4) Miejscowość: Urzędów
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 62484,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 47,50 dni
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 39975,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 78720,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 39975,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Projektowe Błażej Płecha
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 715194893
7.3.4) Miejscowość: Urzędów
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 39975,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50,70 dni
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wszystkie oferty złożone do dnia 18.06.2026 r. do godz. 12:00 zostały odrzucone.
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |