Usługa ochrony mienia należącego do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. w Tczewie.
Zakład Utylizacji Odpadów Stałych sp. z o.o. w Tczewie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00344595
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00344595/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-15 13:55
- Lokalizacja
- Tczew, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-81146db4-592d-4de6-8a5d-005f3b5d1246
- Identyfikator
- 5932268695
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00344595 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa ochrony mienia należącego do Zakładu Utylizacji Odpadów
Stałych Sp. z o.o. w Tczewie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Utylizacji Odpadów Stałych sp. z o.o. w Tczewie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192471199
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rokicka 5A
1.5.2.) Miejscowość: Tczew
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-110
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zuostczew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zuostczew.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-81146db4-592d-4de6-8a5d-005f3b5d12461.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa ochrony mienia należącego do Zakładu Utylizacji OdpadówStałych Sp. z o.o. w Tczewie.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-81146db4-592d-4de6-8a5d-005f3b5d1246
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344595
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267011
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PN/9/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 665000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa ochrony mienia, zwaną dalej „Usługą”, a polegająca w szczególności na:
1) fizycznej ochronie mienia w tym w szczególności obiektów należących do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych sp. z o.o. w Tczewie przy ul. Rokickiej 5A oraz
2) obsłudze systemu monitorującego obiekty należące do Zamawiającego.
Przez obsługę systemu monitorującego obiekty rozumie się monitorowanie sygnałów z lokalnego systemu sygnalizacji włamania, napadu i przeciwpożarowej do stacji/centrali monitorowania alarmów, która znajduje się w pomieszczeniu głównym ochrony oraz dodatkowo kontrola obiektów poprzez system telewizji przemysłowej na obiektach Zamawiającego, w czasie rzeczywistym, w tym z kamer termowizyjnych (w czasie pełnienia dyżuru) .
3) realizacji w porze nocnej fizycznych obchodów i kontroli obiektu hali sortowni, obejmujących w szczególności sprawdzenie stanu zabezpieczenia obiektu, kontroli dostępu oraz identyfikacji zagrożeń, przy czym obchody muszą być wykonywane w sposób rzeczywisty (fizyczny), a nie wyłącznie poprzez systemy monitoringu. Wykonawca zapewnia, że osoby skierowane do realizacji zamówienia posiadają zdolność do wykonywania czynności wynikających z charakteru usługi;
4) sporządzaniu i przekazywaniu Zamawiającemu miesięcznych raportów z realizacji usługi ochrony, obejmujących w szczególności informacje o zdarzeniach, interwencjach, przeprowadzonych obchodach oraz stwierdzonych nieprawidłowościach.
5) w przypadku wystąpienia sygnału zagrożenia pożarowego Wykonawca zobowiązany jest do:
a) niezwłocznej weryfikacji zdarzenia,
b) w przypadku braku jednoznacznych oznak pożaru – niezwłocznego powiadomienia Zamawiającego i postępowania zgodnie z jego dyspozycjami,
c) w przypadku stwierdzenia rzeczywistego zagrożenia pożarowego, w szczególności wystąpienia ognia, widocznego zadymienia lub innych jednoznacznych oznak pożaru – niezwłocznego zawiadomienia Komendy Straży Pożarnej w Tczewie,
d) następnie wezwania Grupy interwencyjnej poprzez system sygnalizacji alarmowej, którym dysponuje Wykonawca i powiadomienia Zamawiającego.
2. Usługa (zakres podstawowy) będzie świadczona w
- dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 – 22:00 przez 1 pracownika, a w godz. od 22:00 – 6:00 przez 2 pracowników;
- soboty, niedziele i święta oraz inne dni wolne od pracy w formie całodobowej ochrony przez 2 pracowników, z wyłączeniem ustalonych godzin pracy zakładu Zamawiającego, gdy wystarczająca będzie służba 1 pracownika;
- dodatkowo obiekty Zamawiającego ochraniane będą całodobowo przez grupę interwencyjną Wykonawcy, gotową do podjęcia czynności na obiekcie.
UWAGA:
W ramach prawa opcji (zakres fakultatywny) Zamawiający zastrzega sobie prawo do rozszerzenia zamówienia podstawowego tj. do objęcia ochroną w dni robocze od poniedziałku do piątku (w godzinach 6:00 – 18:00) lub w dni wolne od pracy, przez dodatkowego 1 pracownika ochrony, na okres do 60 dni.
Opcja będzie realizowana w terminach określonych powyżej, przy czym są one terminami szacunkowymi i będą uzależnione od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. W związku z powyższym terminy uruchomienia i realizacji opcji mogą ulec zmianom.
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia Zamawiającemu stałego, nieodpłatnego dostępu do systemu elektronicznej kontroli obchodów (systemu RFID/NFC lub równoważnego) w zakresie umożliwiającym bieżący podgląd oraz weryfikację danych dotyczących realizowanych obchodów, w tym godzin ich rozpoczęcia i zakończenia, czasu trwania oraz potwierdzenia zaliczenia wymaganych punktów kontrolnych. Dostęp powinien zostać uruchomiony nie później niż w dniu rozpoczęcia świadczenia Usługi i utrzymywany przez cały okres obowiązywania Umowy.
Pozostałe wymagania i uwarunkowania dotyczące realizacji niniejszego zamówienia opisane zostały w Rozdziale V SWZ, w załączniku nr 8 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią załącznik nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 672760,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 672760,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 672760,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): HERA OCHRONA Sp. Z O.O.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Fortex Ochrona Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 544500431
7.3.3) Ulica: JAGIELLOŃSKA
7.3.4) Miejscowość: Tczew
7.3.5) Kod pocztowy: 83-110
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 672760,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |