Rozbiórka budynku przy ul. Górny Bór 3A w Skoczowie

GMINA SKOCZÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00344987
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00344987/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-15 14:45
Lokalizacja
Skoczów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8be2d527-f5a2-47a6-ab9f-565a6da19421
Identyfikator
5482404967
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty rozbiórkowe

Wykonawcy

1 przyznane

DANIEL MICHAŁEKHażlach, PL · lot 0
55 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00344987 z dnia 2026-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka budynku przy ul. Górny Bór 3A w Skoczowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKOCZÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182522

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Skoczów

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-430

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 33/ 82 80 171

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@um.skoczow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.skoczow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/skoczow/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbiórka budynku przy ul. Górny Bór 3A w Skoczowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8be2d527-f5a2-47a6-ab9f-565a6da19421

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00344987

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039579/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Rozbiórka budynku przy ul. Górny Bór 3A w Skoczowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275889

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych związanych z rozbiórką parterowego, niepodpiwniczonego budynku oświaty, nauki, kultury oraz sportu, pełniącego niegdyś funkcję sali gimnastycznej, zlokalizowanego na działce nr 844, obręb 1, w jednostce ewidencyjnej Skoczów-miasto, przy ul. Górny Bór 3A.
1) Rozbiórkę budynku, zgodnie z projektem rozbiórki, decyzją administracyjną oraz obowiązującymi przepisami prawa budowlanego,
2) Opracowanie , uzyskanie uzgodnień oraz zatwierdzenie projektu czasowej organizacji ruchu drogowego lub uzyskanie zezwolenia zarządcy drogi na zajęcie chodnika – w zależności od przyjętej organizacji i technologii prowadzenia robót.
Dokument ten powinien zostać przekazany inspektorowi nadzoru przed rozpoczęciem prac.
3) Kompleksowe zabezpieczenie terenu robót oraz prowadzenie robót rozbiórkowych z zachowaniem szczególnej ostrożności, w szczególności:
a) Opracowanie przez kierownika budowy planu BIOZ, w zakresie i przypadkach, w których jego sporządzenie jest wymagane na podstawie obowiązujących przepisów prawa dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
b) Zabezpieczenie i odpowiednie oznakowanie miejsca rozbiórki
c) Zastosowanie urządzeń pomocniczych przy ręcznym usuwaniu materiałów z rozbieranego budynku, np. zsuwnic pochyłych, rynien spustowych i innych,
d) Ograniczenie zapylenia poprzez stosowanie zraszania podczas wykonywania prac powodujących zwiększoną emisję pyłu, np. na stanowiskach kruszenia muru i zaprawy;
4) Prowadzenie robót rozbiórkowych zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności BHP, pod nadzorem osób posiadających wymagane uprawnienia,
5) Segregację, załadunek, transport oraz przekazanie odpadów powstałych w wyniku rozbiórki do podmiotów posiadających wymagane prawem zezwolenie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także prowadzenie wymaganej prawem dokumentacji.
Warunkiem odbioru robót jest przedstawienie pełnej dokumentacji potwierdzającej zgodne z przepisami prawa zagospodarowanie odpadów,
Uporządkowanie oraz wyrównanie terenu po zakończeniu robót, z zastosowaniem gruntu zatwierdzonego przez inspektora nadzoru, w sposób zapewniający właściwe zagęszczenie podłoża oraz przygotowanie terenu do dalszego zagospodarowania,
6) Opracowanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zatwierdzona dokumentacja projektowa, stanowiąca załącznik nr 4 do SWZ.
Obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także załączone do SWZ projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 5.)
1. Zamawiający, na podstawie art. 95 ustawy Pzp, wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót (wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie wynikające z przedmiaru robót) tj. roboty ziemne, rozbiórkowe były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca (tzw. pracownicy fizyczni, wykonujący czynności z zakresu robót drogowych, w tym operatorów sprzętu budowlanego)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 14

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 13

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 55000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 118080,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 55000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DM Multiservice Daniel Michałek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 382796514

7.3.3) Ulica: Karnowiec

7.3.4) Miejscowość: Hażlach

7.3.5) Kod pocztowy: 43-419

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 55000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane