Dostawa i montaż 2 szaf serwerowych wraz z wyposażeniem oraz wykonanie instalacji zasilającej 230V AC i 48V DC w węzłach szkieletowych zlokalizowanych w Białej Podlaskiej oraz Krasnymstawie

Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00345020
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00345020/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-15 14:51
Lokalizacja
Lublin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-20eee289-b66e-429b-8e05-1a691257dcb2
Identyfikator
7123412672
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Szafy kabloweInstalacje zasilania elektrycznego

Wykonawcy

1 przyznane

ZPAS SPÓŁKA AKCYJNAWolibórz, PL · lot 0
57 613,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345020 z dnia 2026-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż 2 szaf serwerowych wraz z wyposażeniem oraz wykonanie instalacji zasilającej 230V AC i 48V DC w węzłach szkieletowych zlokalizowanych w Białej Podlaskiej oraz Krasnymstawie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387842118

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mieczysława Karłowicza 4

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-027

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krzysztof.bartosik@lcit.lubelskie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lcit.ezamawiajacy.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://lcit.ezamawiajacy.pl/pn/lcit/demand/292691/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż 2 szaf serwerowych wraz z wyposażeniem oraz wykonanie instalacji zasilającej 230V AC i 48V DC w węzłach szkieletowych zlokalizowanych w Białej Podlaskiej oraz Krasnymstawie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20eee289-b66e-429b-8e05-1a691257dcb2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345020

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00077620/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.27 Rozbudowa węzłów szkieletowych zlokalizowanych w Białej Podlaskiej oraz Krasnymstawie o dodatkowe 2 szafy serwerowe wraz z wyposażeniem oraz wykonanie instalacji zasilającej 230V AC i 48V DC

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274865

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OZP.26.1.32.2026.KBA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 56053,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż 2 szaf serwerowych wraz
z wyposażeniem oraz wykonanie instalacji zasilającej 230V AC i 48V DC w węzłach szkieletowych zlokalizowanych w Białej Podlaskiej oraz Krasnymstawie.
W ramach realizacji zamówienia, Wykonawca wykona:
1) Dostawę i instalację dwóch szaf serwerowych do węzłów szkieletowych wraz z wyposażeniem spełniających następujące wymagania:
szafa stojąca 19” na stopkach z możliwością regulacji typu W-IT-426010-55BB-5-011 firmy ZPAS lub innego producenta o poniższych kryteriach równoważności:
a) wysokość 42U,
b) szerokość: 600 mm,
c) głębokość: 1000 mm,
d) przednie i tylne drzwi metalowe, dwuskrzydłowe z perforacją o prześwicie od 79 do 81%,
e) przednie i tylne drzwi wyposażone w zamek,
f) osłony boczne metalowe perforowane prześwit od 79 do 81%, z zamkami jednopunktowymi zapewniającymi możliwość zdjęcia osłon,
g) ilość belek nośnych wzmocnionych – min. 4 szt. oraz dodatkowo 2 belki środkowe w wykonaniu standardowym głębokość od 11 do 13 mm na jedną szafę,
h) belki nośne oraz zastosowane w szafie ceowniki należy pokryć powłoką z alucynku,
i) szafa winna być wyposażona oprócz regulowanych za pomocą klucza płaskiego (19 mm) 4 sztuki nóżek w dodatkowe 4 sztuki skrętnych kółek z blokadą, zapewniających możliwość dowolnego przesunięcia szafy po równym podłożu,
j) szafa wyposażona w linki uziemiające drzwi i osłony koloru żółto-zielonego,
k) szafa wyposażona w listwę uziomową zainstalowaną w dolnej części szafy,
l) szkielet zapewniający obciążenie minimum 1000 kg,
m) szafa malowana proszkowo, kolor jasny szary (RAL 7035).
Wyposażenie dodatkowe pojedynczej szafy:
1. 2x listwy zasilające 230 AC (montaż 19", wysokość 1U, jednofazowa 16A, 9 gniazd z bolcem). Obie listwy należy zainstalować z przodu i tyłu w dolnej części szafy,
2. 2x panel zasilający o napięciu 48V DC, 3U zainstalowany z przodu i z tyłu szafy w jej górnej części. Każdy z dwóch paneli zasilających DC musi być wyposażony w 20 sztuk zabezpieczeń jednopolowych nadmiarowo – prądowych, przystosowanych do prądu stałego o wartościach: 2x32A, 4x16A, 2x10A, 2x6A – stanowiące zasilanie podstawowe „A” oraz 2x32A, 4x16A, 2x10A, 2x6A – stanowiące zasilanie rezerwowe „B”. Każdy z zestawów zabezpieczeń nadmiarowo-prądowych należy połączyć ze sobą za pośrednictwem miedzianej szyny łączeniowej typu grzebieniowego,
3. 4x blok rozdzielczy/zaciskowy dla bieguna dodatniego „+” umożliwiający przyłączenie co najmniej 12 przewodów o przekrojach od 2,5 mm2 do 25 mm2 (po dwa bloki połączone ze sobą elektrycznie montowane na szynę DIN dla każdego z paneli 48V DC),
4. 2x gniazdo natynkowe podwójne z bolcem, 16A, 230V AC – przeznaczone do zasilenia zainstalowanych w szafie listew 230 AC.
2) Wykonanie instalacji 230 AC, zgodnie z poniższymi wymaganiami:
Z tablicy Rozdzielni Głównej „RG” znajdującej się w danym węźle szkieletowym doprowadzić do szafy serwerowej dwie linie zasilające 3x2,5 mm2 w osłonie z peszla. Od strony RG wykorzystać istniejące obwody rezerwowe: G10 i G11 (Biała Podlaska) oraz Q5 i Q6 (Krasnystaw) wyposażone w wyłączniki różnicowo-prądowe BCF6 25A
i zabezpieczenia nadmiarowo-prądowe B16A. Od strony szafy serwerowej obwody zakończyć w podwójnym gnieździe natynkowym 230V AC z bolcem, 16A, do których podłączone zostaną listwy zasilające 230 AC. Do ww. szaf doprowadzić i podłączyć uziemienie od najbliższej szyny uziemień. Należy założyć odległość do najbliższej szyny uziemień wynoszącą 1m. Należy zadbać, aby przyłączane obwody zostały właściwie oznaczone i opisane. RG wyposażyć w nowe etykiety z opisami wraz z naniesieniem zmian w schemacie jednokreskowym szafy. Schematy, jakimi dysponuje Zamawiający zostaną przekazane Wykonawcy w trakcie realizacji prac.
Dodatkowo należy założyć dla każdej z lokalizacji:
a) Ilość przewodu do wykonania pojedynczej linii zasilającej 3x2,5 mm2 wraz z zapasem kablowym wynosi – 11 m,
b) Ilość peszla do osłony pojedynczej linii zasilającej – 11 m,
c) Należy zakupić i dołożyć stalowe koryto kablowe typu siatkowego o wymiarach:
długość 200 cm, szerokość 22 cm, wysokość 6 cm wraz z elementami/złączkami do połączenia instalowanego korytka kablowego z istniejącym w węźle oraz wykonać połączenia uziomowe pomiędzy istniejącym, a instalowanym korytem kablowym.
Koryto kablowe posłuży do ułożenia na nim linii zasilających AC i DC do nowych szaf.
Po wykonaniu ww. instalacji należy przeprowadzić badania zgodnie z wymaganiami zawartymi w normie PN-IEC 60364-6-61:2000 i PN-E- 04700:1998/Az1:2000 oraz sporządzić stosowne protokoły, które zostaną dołączone do protokołu odbioru. Wymaga się, aby osoba wykonująca powyższe czynności w zakresie instalacji i pomiarów, posiadała ważne stosowne uprawnienia SEP do prowadzenia tego typu prac.
3) Wykonanie instalacji 48 V DC dla każdej z instalowanych szaf, zgodnie
z poniższymi wymaganiami:
Z rozdzielni 48V DC znajdującej się nad siłownią Delta doprowadzić w osłonie peszla ognioodpornego do szaf teleinformatycznych cztery linie zasilające 4x (2x25 mm2). Po dwie linie zasilające dla każdego z zainstalowanych w szafie dwóch paneli 48V DC, zasilanie podstawowe „A” oraz zasilanie rezerwowe „B”. Linie zasilające wykonać linką miedzianą 1x25 mm2 w izolacji koloru niebieskiego i czerwonego. Od strony rozdzielni 48 DC należy dokonać zakupu i montażu zabezpieczeń nadmiarowo-prądowych DC pasujących do mocowań siłowni DELTA np. Nader NDB2-63 C63A lub ABB SZ200 C63A. W trakcie realizacji prac zostaną wskazane zabezpieczenia o wartościach C32A lub C16A, które należy zdemontować w celu instalacji w ich miejsce zabezpieczeń C63A.
Dodatkowo należy założyć dla każdej z lokalizacji:
a) Ilość przewodu do wykonania pojedynczej linii zasilającej 2x (1x25 mm2, kolor niebieski i czerwony) wraz z zapasem kablowym wynosi – 10 m,
b) Ilość peszla do osłony pojedynczej linii zasilającej wynosi – 10 m.
Po wykonaniu ww. instalacji należy przeprowadzić badania zgodnie z wymaganiami zawartymi w normie PN-IEC 60364-6-61:2000 i PN-E- 04700:1998/Az1:2000 oraz sporządzić stosowne protokoły. Wymaga się, aby osoba wykonująca powyższe czynności w zakresie instalacji i pomiarów, posiadała ważne stosowne uprawnienia SEP do prowadzenia tego typu prac.
4) Lokalizacja:
1 Węzeł szkieletowy – Biała Podlaska BIP/BN Biała Podlaska
Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 41, 21-500 Biała Podlaska
2 Węzeł szkieletowy - Krasnystaw KRW/BN Krasnystaw Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krasnymstawie, ul. Sobieskiego 5, 22-300 Krasnystaw

4.5.3.) Główny kod CPV: 31213300-5 - Szafy kablowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 57613,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 57613,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 57613,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZPAS Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8850003265

7.3.3) Ulica: Przygórze 209

7.3.4) Miejscowość: Przygórze

7.3.5) Kod pocztowy: 57-431

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 57613,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Maksymalny termin realizacji zamówienia wynosi do 130 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Termin usługi stanowił jedno z kryteriów oceny ofert w niniejszym postępowaniu.
Wykonawca zadeklarował w ofercie termin realizacji zamówienia do 100 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.

Numer referencyjny postępowania: OZP.26.1.32.2026.KBA
2026-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy