Dostawa agregatów prądotwórczych na potrzeby Gminy Jemielnica
Gmina Jemielnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00345155
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00345155/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-15 15:25
- Lokalizacja
- Jemielnica, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f439d5aa-3229-4ba9-971f-c7a9249bf80c
- Identyfikator
- 7561877980
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345155 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa agregatów prądotwórczych na potrzeby Gminy Jemielnica
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Jemielnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413231
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Strzelecka 67
1.5.2.) Miejscowość: Jemielnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-133
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@jemielnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jemielnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/jemielnica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa agregatów prądotwórczych na potrzeby Gminy Jemielnica2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f439d5aa-3229-4ba9-971f-c7a9249bf80c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345155
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028208/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Dostawa agregatów prądotwórczych na potrzeby Gminy Jemielnica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267427
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IB.271.05.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 226016,26 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa agregatów prądotwórczych ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.2. Zadanie jest dofinansowane w ramach krajowego „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 2025-2026”, szczegóły zadania: doposażenie magazynu, obszar 2: zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw, dział: uzupełnienie zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji zadań OLiOC.
3. Zamawiający informuje, iż zastrzega nadto prawo naliczenia kary umownej w wysokości równej utraconemu dofinansowaniu ze środków krajowego „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 2025-2026” w przypadku, gdy Zamawiający utraci to dofinansowanie z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
4. Część 1 : Dostawa agregatu prądotwórczego zabudowanego na homologowanej przyczepie transportowej w ilości 1 szt.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz minimalnych wymagań technicznych i funkcjonalnych zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ.
6. Wymagania dotyczące gwarancji (gwarancja jest jednym z kryteriów oceny ofert):
1) szczegóły dotyczące warunków gwarancji znajdują się odpowiednio w Załączniku 1 w zależności od części oraz w załączniku nr 2 do SWZ,
2) zamawiający wymaga by Wykonawca udzielił dla części 1: 36 miesięcznej gwarancji własnej oraz 2000 motogodzin, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej na dostarczone i zamontowane urządzenie stanowiące przedmiot zamówienia. Okres gwarancji Wykonawca określi w ofercie,
3) Wykonawca jest odpowiedzialny wobec Zmawiającego z tytułu rękojmi za wady na zasadach określonych w Dziale II ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks Cywilny (Dz.U. z 2024.1061 t.j.) dalej kc,
4) niezależnie od udzielenia własnej gwarancji przez Wykonawcę, Wykonawca przekaże i przeniesie na Zamawiającego gwarancję udzieloną przez Producenta wraz z odpowiednim dokumentem gwarancyjnym o ile producent udziela gwarancji na urządzenie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31127000-2 - Prądnice awaryjne
4.5.5.) Wartość części: 201626,02 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa agregatów prądotwórczych ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.2. Zadanie jest dofinansowane w ramach krajowego „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 2025-2026”, szczegóły zadania: doposażenie magazynu, obszar 2: zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw, dział: uzupełnienie zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji zadań OLiOC.
3. Zamawiający informuje, iż zastrzega nadto prawo naliczenia kary umownej w wysokości równej utraconemu dofinansowaniu ze środków krajowego „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 2025-2026” w przypadku, gdy Zamawiający utraci to dofinansowanie z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
4. Część 2 : Dostawa agregatów prądotwórczych minimum 5kVA w ilości 3 szt.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wykaz minimalnych wymagań technicznych i funkcjonalnych zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ.
6. Wymagania dotyczące gwarancji (gwarancja jest jednym z kryteriów oceny ofert):
1) szczegóły dotyczące warunków gwarancji znajdują się odpowiednio w Załączniku 1 w zależności od części oraz w załączniku nr 2 do SWZ,
2) zamawiający wymaga by Wykonawca udzielił dla części 2: 24 miesięcznej gwarancji własnej na dostarczone i zamontowane urządzenie stanowiące przedmiot zamówienia. Okres gwarancji Wykonawca określi w ofercie,
3) Wykonawca jest odpowiedzialny wobec Zmawiającego z tytułu rękojmi za wady na zasadach określonych w Dziale II ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks Cywilny (Dz.U. z 2024.1061 t.j.) dalej kc,
4) niezależnie od udzielenia własnej gwarancji przez Wykonawcę, Wykonawca przekaże i przeniesie na Zamawiającego gwarancję udzieloną przez Producenta wraz z odpowiednim dokumentem gwarancyjnym o ile producent udziela gwarancji na urządzenie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31127000-2 - Prądnice awaryjne
4.5.5.) Wartość części: 24390,24 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 154399,99 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 331854,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 154399,99 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BISOL Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8133714300
7.3.4) Miejscowość: Sielec
7.3.5) Kod pocztowy: 39-120
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 154399,99 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamówienie dla części 2: „Dostawa agregatów prądotwórczych minimum 5kVA w ilości 3 szt.” zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych z uwagi na fakt, iż wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
W wyznaczonym terminie składania ofert dla części 2 złożono sześć ofert, jednak po przeprowadzeniu badania i oceny ofert wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu z przyczyn określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
W konsekwencji w postępowaniu dla części 2 nie pozostała żadna oferta niepodlegająca odrzuceniu, która mogłaby zostać wybrana jako najkorzystniejsza.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zadanie jest dofinansowane w ramach krajowego „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej 2025-2026”, szczegóły zadania: doposażenie magazynu, obszar 2: zabezpieczenie logistyczne i zapewnienie ciągłości dostaw, dział: uzupełnienie zasobów i infrastruktury niezbędnej do realizacji zadań OLiOC.| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |