SREBRNA GÓRA, TWIERDZA - DONŻON I BASTION DOLNY (1768 R.) RESTAURACJA MURÓW I PODZIEMNEGO CHODNIKA.

Twierdza Srebrna Góra Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00345204
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00345204/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-15 16:03
Lokalizacja
Srebrna Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d4a0d949-7036-41c6-890d-dd3fa013efb5
Identyfikator
8871684069
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty murarskie i muroweRoboty remontowe i renowacyjneBudynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznejRoboty wiertnicze i górnicze

Wykonawcy

2 przyznane

ELEWACJE RUSZTOWANIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
1 172 153,34 PLN
ANDRZEJ CISZEWSKIMników, PL · lot 1
297 001,09 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345204 z dnia 2026-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
SREBRNA GÓRA, TWIERDZA - DONŻON I BASTION DOLNY (1768 R.) RESTAURACJA MURÓW I PODZIEMNEGO CHODNIKA.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Twierdza Srebrna Góra Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 891503946

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kręta 4

1.5.2.) Miejscowość: Srebrna Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-215

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 515353209

1.5.8.) Numer faksu: konserwacja@forty.pl

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: konserwacja@forty.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.forty.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://forty.logintrade.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Komunalna spółka gminna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

SREBRNA GÓRA, TWIERDZA - DONŻON I BASTION DOLNY (1768 R.) RESTAURACJA MURÓW I PODZIEMNEGO CHODNIKA.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d4a0d949-7036-41c6-890d-dd3fa013efb5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345204

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275810

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-TSG 01/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1873684,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ I – DONJON – REDAN RESTAURACJA KAMIENNEJ ELEWACJI.

Zadanie obejmuje: zabezpieczenie sąsiadującej ścieżki trasy turystycznej (czynnej codziennie w godzinach 10:00-19:00) na czas robót, odsłonięcie podstawy muru Redanu z ziemi i gruzu do projektowanego poziomu, przesterowanie gruzowiska w fosie w poszukiwaniu kamiennego materiału historycznego do odbudowy lica muru z selekcją kamienia odpowiedniej wielkości. Rozstawienie rusztowań, oczyszczenie powierzchni, uzupełnienie lica muru historycznym kamieniem (gnejs), kotwienie, wykonanie wieńców żelbetowych, uzupełnienie kamiennych opasek otworów okiennych i odwadniających, uzupełnienie ubytków z cegły w otworach okiennych i odwadniających oraz działobitni, spoinowanie murów. Restauracja muru wg tradycyjnych technik murarskich z użyciem wapna hydraulicznego i pierwotnego budulca - kamienia gnejsowego po oczyszczeniu i segregacji – bardzo ważne zachowanie pierwotnego wątku muru z użyciem kamienia odpowiedniej wielkości (waga bloków nawet 500 kg). W miejscach największych ubytków murów sięgających ponad 100 cm zastosowane zostaną wzmocnienia i stabilizacja z użyciem współczesnych materiałów - kotew i wieńców żelbetowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45255500-4 - Roboty wiertnicze i górnicze

4.5.5.) Wartość części: 1643489,02 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZEŚĆ II - PODZIEMNY CHODNIK I KANAŁ ODWADNIAJĄCY – RESTAURACJA ŚCIAN I SKLEPIEŃ.
Zadanie obejmuje: wykonanie remontu ścian i sklepień podziemnych chodników/korytarzy: komunikacyjnego i odwadniającego w podziemiach Bastionu Miejskiego. Korytarze miejscami uległy erozji mrozowej i zawaleniu (na długości ok. 5m). Konieczne jest ich udrożnienie zawalonego chodnika z użyciem technik górniczych, usunięcie gruzu z segregacją materiału do ponownego wmurowania (kamień i cegła), a następnie odbudowa zawalonych ścian i sklepień z kamienia i cegły. Dno kanału odwadniającego należy oczyścić i udrożnić oraz uzupełnić posadzkę z cegły fortecznej. Dla zachowanego sklepienia wykonie wzmocnienie sklepienia przez iniekcję zaprawy cementowej, dla wzajemnego powiązania kamieni. Iniekcję wykonać dla 50% przestrzeni pomiędzy kamieniami, tak aby nie zablokować przepływy wody.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45255500-4 - Roboty wiertnicze i górnicze

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.5.) Wartość części: 230195,72 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1172153,34 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1842857,14 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1172153,34 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Elewacje Rusztowania sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 894 312 38 32

7.3.3) Ulica: Czajkowskiego 75/3

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 51-147

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1172153,34 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 187001,49 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 955501,88 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 297001,09 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZRGiW AMC Andrzej Ciszewski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6760014057

7.3.3) Ulica: Pogodna 35

7.3.4) Miejscowość: Mników

7.3.5) Kod pocztowy: 32-084

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 297001,09 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane