Sukcesywna dostawa odczynników laboratoryjnych dla Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN.
Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk, ul. Księcia Trojdena 4, 02 - 109 Warszawa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00345214
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00345214/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-15 16:18
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9b308993-4fb7-4b78-9169-981251d003cb
- Identyfikator
- 5250009453
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345214 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywna dostawa odczynników laboratoryjnych dla Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk, ul. Księcia Trojdena 4, 02 - 109 Warszawa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000570832
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Księcia Trojdena 4
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-109
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 22 592 59 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: tobrebska@ibib.waw.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ibib.waw.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Działalność naukowa i edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sukcesywna dostawa odczynników laboratoryjnych dla Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9b308993-4fb7-4b78-9169-981251d003cb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345214
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W postępowaniu w trybie podstawowym pn. „Sukcesywna dostawa odczynników i materiałów laboratoryjnych dla Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN”, nr DT.OT/230/04/2026, w Części IV – P4. odczynniki do PCR, jednym z kryteriów oceny ofert był „Okres przydatności określony przez producenta”.
W SWZ Zamawiający wymagał wskazania okresu przydatności odczynników w procentach (%). Wykonawca podał „Okres przydatności określony przez producenta” w m-cach, tj. 12 m-cy. Oferta Wykonawcy została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp jako niezgodna z warunkami zamówienia.
Zgodnie z art. 305 pkt 2 ustawy Pzp, zamówienia udzielono w trybie zamówienia z wolnej ręki, ponieważ w uprzednio prowadzonym postępowaniu w trybie podstawowym, w zakresie Części IV – P4 „Odczynniki do PCR”, złożono jedną ofertę, która została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DT.OT/230/07/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa odczynników laboratoryjnych dla Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN.
2. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do zaproszenia – OPZ oraz Formularz cenowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 33696300-8 - Odczynniki chemiczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bio-Rad Polska Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 951-00-28-953
7.3.3) Ulica: Przyokopowa 33
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-208
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 62532,83 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-31| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |