Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dominowo
Gmina Dominowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00345232
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00345232/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-15 16:32
- Lokalizacja
- Dominowo, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fa42f532-240a-46d4-a694-220f99702577
- Identyfikator
- 7861623195
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345232 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dominowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dominowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258224
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Centralna
1.5.2.) Miejscowość: Dominowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-012
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@dominowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dominowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/dominowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dominowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fa42f532-240a-46d4-a694-220f99702577
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345232
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00171904
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: S.271.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 255995,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych gminy Dominowo wraz z wyposażeniem nieruchomości zamieszkałych w opisane worki do zbiórki selektywnej.
2. Realizacja zamówienia prowadzona w sposób zgodny z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Wielkopolskiego oraz aktualnym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Dominowo.
3. Do obowiązków Wykonawcy należy, w szczególności:
3.1. Odbiór odpadów w danej miejscowości w tym samym dniu w okresie trwania zamówienia w dni robocze od godziny 6.30 do godziny. 19.00, a w soboty od godziny 7.00 do godziny 16.00;
3.2. Kontrolowania realizacji przez właściciela obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych (zgodnie z regulaminem) oraz powiadamiania Zamawiającego w ciągu 3 dni roboczych po zaistnieniu zdarzenia dołączając dokumentację fotograficzną. Wykonawca zobowiązany jest również do wykonania miesięcznych raportów zawierających informację o ilości i rodzaju odpadów komunalnych odebranych z nieruchomości zamieszkałych;
3.3. Bieżące prowadzenia ilościowej i jakościowej ewidencji odpadów zgodnie z przepisami;
3.4. Wyposażenie wszystkich pojazdów przeznaczonych do zbiórki odpadów w system monitorujący trasę przejazdu opartej na technologii GPS wraz z udostępnieniem podglądu dla Zamawiającego;
3.5. Wykonanie Przedmiot Umowy z należytą starannością, zgodnie z dokumentacją przetargową i SWZ oraz zgodne z właściwymi przepisami.
4. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania:
4.1. Niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych
4.2. Odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny w systemie workowym, z podziałem na:
1) Papier
2) Szkło: bezbarwne i kolorowe
3) Metale, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe
4) Bioodpady
4.3. przez mobilny punkt odbierania odpadów:
1) Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny
2) Meble i inne odpady wielkogabarytowe
3) Zużyte opony (od pojazdów samochodowych do 3,5t)
4) Odpadów tekstylnych i odzieży
4.4. Dostarczenie (w miejsce wskazane przez Zamawiającego) 1 szt. specjalistycznego pojemnika o pojemności od 60-120 l i odbieranie sukcesywne (z częstotliwością 1 raz na 6 miesięcy) odpadów niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek (jeśli zaistnieje taka potrzeba w okresie realizacji umowy).
5. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z częstotliwością:
5.1. odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) co 2 tygodnie z budynków mieszkalnych wielorodzinnych i jednorodzinnych;
5.2. z budynków mieszkalnych wielorodzinnych i jednorodzinnych:
1) papier: w okresie od kwietnia do października 1 raz w miesiącu, w okresie od listopada do marca co 2 miesiące,
2) szkło bezbarwne i kolorowe: co 2 miesiące,
3) metale, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe 1 raz w miesiącu.
5.3. bioodpady w okresie od kwietnia do października co 2 tygodnie z budynków mieszkalnych wielorodzinnych i jednorodzinnych; w pozostałych miesiącach 1 raz w miesiącu.
Odbiór odpadów odbywać się będzie w danej miejscowości w tym samym dniu w okresie trwania zamówienia w dni robocze od godziny 6.30 do godziny 19.00, w soboty od godziny 7.00 do godziny 16.00.
5.4. Dwukrotnie w ciągu roku, w marcu i październiku odbiór zużytego sprzęt elektronicznego i elektrycznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, zużyte opony (od pojazdów samochodowych do 3,5t).
6. Przedmiot zamówienia została szczegółowo określony w Rozdziale V SWZ.
7. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 269551,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 269551,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 269551,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PreZero Service Zachód Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9251118100
7.3.3) Ulica: Szosa Bytomska 1
7.3.4) Miejscowość: Kiełcz
7.3.5) Kod pocztowy: 67-100
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów
Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Artur Zys, Pławce 5A, 63-000 Środa Wielkopolska
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-04-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 269551,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |