Wymiana poszycia ścian i dachu oraz rekonstrukcja śmig wiatraka holenderskiego z Gromadna w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią

MUZEUM OKRĘGOWE IM.STANISŁAWA STASZICA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00345274
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00345274/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-15 18:06
Lokalizacja
Piła, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9baf223d-6322-4466-b48e-e692a1507fd6
Identyfikator
7642172798
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie muzeówRoboty renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

EWA JANKOWSKALeszno, PL · lot 0
546 120 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345274 z dnia 2026-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana poszycia ścian i dachu oraz rekonstrukcja śmig wiatraka holenderskiego z Gromadna w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM OKRĘGOWE IM.STANISŁAWA STASZICA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000677553

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Browarna 7

1.5.2.) Miejscowość: Piła

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-920

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.kowalik@muzeum.pila.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeum.pila.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9baf223d-6322-4466-b48e-e692a1507fd6

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Muzealnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana poszycia ścian i dachu oraz rekonstrukcja śmig wiatraka holenderskiego z Gromadna w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9baf223d-6322-4466-b48e-e692a1507fd6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345274

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00064932/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wymiana poszycia ścian i dachu oraz rekonstrukcja śmig wiatraka holenderskiego z Gromadna w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00179999

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2026.AK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wymiana poszycia ścian i dachu oraz rekonstrukcja śmig wiatraka holenderskiego z Gromadna.
Wiatrak usytuowany jest na działce nr 811/19, w południowej części Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią. Obiekt należy do typu wiatraków wieżowych charakteryzujących się tym, ze budynek młyna jest nieruchomy, a obrotowy jest tylko dach (tzw. czapa) ze skrzydłami. Wiatraki wieżowe zwane są także wiatrakami holenderskimi lub po prostu „holendrami”.
Budynek jest obiektem wolnostojącym, 4-kondygnacyjnym, niepodpiwniczonym, posadowionym na płycie żelbetowej. Obiekt na planie foremnego ośmioboku (długość boku mierzona w poziomie podwalin - 331-347 cm). Bryła korpusu w formie ściętego ostrosłupa; bryła dachu (czapy) „łodziowa” - w kształcie zbliżonym do łodzi odwróconej kilem do góry. Czapa nastawiana była skrzydłami do kierunku wiatru mechanizmem wewnętrznym (przekładnia uruchamiana ręcznie przy pomocy korby).
Dane o budynku:
 wysokość budynku (od poziomu terenu do najwyższego punktu kalenicy) – 13,25 m
 wysokość budynku (do okapu dachu) – 10,36 m
 powierzchnia zabudowy – 55,46 m²
 kubatura brutto – ok. 620 m³
Remont poszycia ścian i dachu obejmuje wykonanie :
 usuniecie gontu z dachu i ścian,
 weryfikację stanu technicznego łat i kontrłat i ewentualna ich wymiana,
 sprawdzenie stanu technicznego pokrycia papowego i w razie potrzeby naprawa punktowa ubytków,
 montaż nowych kontrłat (3 x 6 cm) oraz łat (4 x 6 cm) pod pokrycie gontowe ( zastosować
łaty i kontrłaty sosnowe lub modrzewiowe ),
 pokrycie dachu i ścian gontem drewnianym.
Stolarkę drzwiową należy wymienić na nową, o konstrukcji deskowo-spongowej, wykorzystując dotychczasowe okucia.
Stolarkę okienna należy wymienić na nową, drewnianą, krosnową. Okna rozwieralne jednoskrzydłowe.
Do wykonywania / rekonstrukcji stolarki budowlanej powinna być stosowana tarcica iglasta
modrzewiowa. Wilgotność bezwzględna drewna w stolarce okiennej i drzwiowej powinna zawierać się w granicach 10-16%.
Stolarkę okienną i drzwiową należy zabezpieczyć preparatem oleistym, nie zmieniającym barwy drewna.
Rekonstrukcja skrzydeł.
Nowe śmigi należy zamontować w żeliwnej głowicy wału skrzydłowego.
W skład skrzydeł wchodzą dwa sosnowe „bursztyki” o zmiennym przekroju przechodzące przez dwa gniazda przelotowe w głowicy wału. „Bursztyki” powinny być usztywnione drewnianymi klinami. Do „bursztyków” przymocować należy za pomocą śrub i stalowych obejm cztery sosnowe „szpice” będące przedłużeniem „bursztyków”. W każdej „szpicy” zamocować niesymetrycznie poprzeczne miecze (szczeble) związane na końcach podłużnymi listwami (tzw. „burtnice”). Miecze należy zamocować w przelotowych gniazdach wyciętych w „szpicy” pod zmiennymi kątami tak, aby kąty natarcia poszczególnych przekrojów łopaty śmigła miały w przybliżeniu wartość stałą.
Bursztyki i szpice wykonać z drewna modrzewiowego, z odziomków. Pozostałe elementy (miecze, burtnice) również z drewna modrzewiowego.
Instalacja odgromowa.
Instalację odgromową wykonać według projektu branżowego.
Wytyczne wykonawcze :
 obróbka nowych elementów powinna być wykonana w taki sam, tradycyjny sposób jak elementy oryginalne,
 w przypadku toporowania koniecznym jest użycie toporów. Wygładzona powierzchnia musi mieć delikatne, łukowate ślady po ostrzu, nie zaś postrzępioną fakturę cięcia siekierą,
 do rekonstrukcji śmigi i poszycia ścian i dachu oraz stolarki okiennej i drzwiowej wiatraka używać wyłącznie drewna modrzewiowego wyleżakowanego,
 ubytki w konstrukcji wykonać metodą flekowania z drewna tego samego co element kostrukcyjny,
 kategorycznie zabrania się stosowania klejów, mas trocinowych, żywic i wkrętów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453100-8 - Roboty renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 546120,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 595381,18 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 546120,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PHU JARDI. Ewa Jankowska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6971346224

7.3.3) Ulica: Ul. Jana Dekana 8

7.3.4) Miejscowość: Leszno

7.3.5) Kod pocztowy: 64-100

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 546120,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2026-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane