Zakup wraz z dostawą sprzętu w ramach projektu grantowego "Cyberbezpieczny Samorząd”
Gmina Dąbrowa Chełmińska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00345301
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00345301/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-15 20:22
- Lokalizacja
- Dąbrowa Chełmińska, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-95f3bc62-4105-440e-9134-5f97837bf645
- Identyfikator
- 5542657762
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345301 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup wraz z dostawą sprzętu w ramach projektu grantowego "Cyberbezpieczny Samorząd”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dąbrowa Chełmińska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350642
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bydgoska 21
1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa Chełmińska
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-070
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 523816005
1.5.8.) Numer faksu: 523816290
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@dabrowachelminska.lo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.dabrowachelminska.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://dabrowachelminska.ezamawiajacy.pl/pn/dabrowachelminska/demand/297745/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup wraz z dostawą sprzętu w ramach projektu grantowego "Cyberbezpieczny Samorząd”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-95f3bc62-4105-440e-9134-5f97837bf645
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345301
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiotowe zamówienie realizowane jest w ramach projektu współfinansowanego z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, Konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00297964
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.6.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 324338,21 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia stanowi zakup wraz z dostawą sprzętu w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”, z podziałem na zadania:
1) Dostawa i montaż serwera usług zarządzania systemami i sieciami z macierzą RAID, systemem operacyjnym, licencjami zdalnego dostępu wraz z wdrożeniem (1 szt.),
2) Wdrożenie usługi katalogowej do centralnego zarządzania użytkownikami i uprawnieniami do systemów teleinformatycznych, synchronizacja stanowisk, konfiguracja polityk bezpieczeństwa (1 szt.),
3) Dostawa i montaż centralnego serwera logów - z analizą logów sieciowych, serwerowych i stacji końcowych - wraz z konfiguracją (1 szt.),
4) Wdrożenie klastrowego systemu replikacji maszyn wirtualnych zapewniającego ciągłość działania i nadmiarowość kopii bezpieczeństwa wraz z mechanizmami synchronizacji,
5) Dostawa i montaż urządzenia NAS z licencjami (1 szt.) oraz zakup i konfiguracją stacji kopii zapasowych z dyskami (1 szt.),
6) Dostawa przełączników zarządzanych (4 szt.), urządzenia sieciowego zarządzanego (1 szt.),
7) Konfiguracja polityk UTM, wdrożenie polityk Port Security (DHCP Snooping, VLAN, DNS Spoofing) oraz segmentacji sieci LAN,
8) Zakup licencji systemu monitoringu sieci i urządzeń, wdrożenie systemu monitorowania sieci, urządzeń sieciowych, jednostek komputerowych, nośników pamięci, zabezpieczenie dostępu do urządzeń wraz z wdrożeniem (1 kpl).
Szczegółowy opis parametrów, wymogów określających przedmiot zamówienia został zawarty w załączniku nr 5 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
Więcej szczegółów w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)
48620000-0 - Systemy operacyjne
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
51611100-9 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych
72268000-1 - Usługi dostawy oprogramowania
72265000-0 - Usługi konfiguracji oprogramowania
48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego
72810000-1 - Usługi audytu komputerowego
48820000-2 - Serwery
72212732-9 - Usługi opracowywania oprogramowania do zabezpieczania danych
48710000-8 - Pakiety oprogramowania do kopii zapasowych i odzyskiwania
48821000-9 - Serwery sieciowe
30233000-1 - Urządzenia do przechowywania i odczytu danych
30233132-5 - Napędy dyskowe
32420000-3 - Urządzenia sieciowe
32422000-7 - Elementy składowe sieci
32423000-4 - Gniazda sieciowe
32424000-1 - Infrastruktura sieciowa
72700000-7 - Usługi w zakresie sieci komputerowej
72800000-8 - Usługi audytu komputerowego i testowania komputerów
32427000-2 - System sieciowy
48761000-0 - Pakiety oprogramowania antywirusowego
48810000-9 - Systemy informacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawę unieważnienia postępowania stanowi art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a jednocześnie Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.Przepis ten ma charakter obligatoryjny, co oznacza, że w przypadku łącznego wystąpienia wskazanych w nim przesłanek Zamawiający jest zobowiązany do unieważnienia postępowania. Przesłankami tymi są w szczególności: złożenie oferty, której cena przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, oraz brak możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty.
Jednocześnie, zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, przed otwarciem ofert Zamawiający podał do wiadomości publicznej kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W sytuacji, gdy po otwarciu ofert okaże się, że cena najkorzystniejszej oferty przekracza wskazaną kwotę, Zamawiający może zwiększyć środki finansowe do wysokości umożliwiającej udzielenie zamówienia. Jeżeli jednak analiza możliwości finansowych wykaże, że zwiększenie środków nie jest możliwe, Zamawiający zobowiązany jest do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
W dniu 26 czerwca 2026 r., przed otwarciem ofert, Zamawiający – wykonując obowiązek wynikający z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp – poinformował, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 398 936,00 zł brutto.
W wyznaczonym terminie wpłynęła jedna oferta, złożona przez: VTIT Sp. z o.o., ul. Kędzierzyńska 19, 41-902 Bytom.
Cena zaoferowana przez Wykonawcę wynosi 499 768,68 zł brutto, przy zaoferowanym okresie gwarancji wynoszącym 60 miesięcy.
Po przeprowadzeniu czynności otwarcia ofert Zamawiający dokonał analizy wysokości środków finansowych zabezpieczonych na realizację przedmiotowego zamówienia oraz możliwości ich zwiększenia. Analiza ta wykazała, że cena jedynej złożonej oferty przekracza kwotę przeznaczoną na realizację zamówienia o 100 832,68 zł brutto, co stanowi około 25,3% wartości środków zabezpieczonych przez Zamawiającego.
Zamawiający rozważył możliwość zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny złożonej oferty, jednak z uwagi na ograniczone możliwości finansowe oraz brak możliwości zabezpieczenia dodatkowych środków w budżecie jednostki nie jest możliwe zwiększenie kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do poziomu odpowiadającego cenie złożonej oferty.
W konsekwencji zostały spełnione wszystkie przesłanki określone w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, obligujące Zamawiającego do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Mając powyższe na uwadze, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Zakup wraz z dostawą sprzętu w ramach projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 499768,68 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |