Świadczenie usług cateringowych dla Zespołu Samorządowych Żłobków w Kostrzynie
Gmina Kostrzyn
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00345386
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00345386/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-16 07:23
- Lokalizacja
- Kostrzyn, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f291af66-7f53-420f-960a-10fc0123d436
- Identyfikator
- 7773114347
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345386 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług cateringowych dla Zespołu Samorządowych Żłobków w Kostrzynie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kostrzyn
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259554
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dworcowa 5
1.5.2.) Miejscowość: Kostrzyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 62-025
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kostrzyn.wlkp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kostrzyn.wlkp.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f291af66-7f53-420f-960a-10fc0123d4361.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług cateringowych dla Zespołu Samorządowych Żłobków w Kostrzynie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f291af66-7f53-420f-960a-10fc0123d436
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345386
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041945/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.5 Świadczenie usług cateringowych dla Zespołu Samorządowych Żłobków w Kostrzynie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266177
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RF.271.1.8.2026.FZ1
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 307184,77 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne świadczenie usług cateringowych dla Zespołu Samorządowych Żłobków w Kostrzynie (Żłobka w Kostrzynie i Żłobka w Siekierkach Wielkich) – usługa przygotowania oraz dostarczenia posiłków dla 36 dzieci w wieku do 3 lat uczęszczających do Żłobka w Kostrzynie oraz dla 36 dzieci w wieku do 3 lat uczęszczających do Żłobka w Siekierkach Wielkich, a także odbioru odpadów po dostarczonych posiłkach.
2. Usługi dostarczania posiłków (jednodniowych zestawów wyżywienia) charakteryzują się następującymi parametrami:
1) zestawy wyżywienia będą dostarczane dla maksymalnie 72 dzieci,
2) w skład jednodniowego zestawu wyżywienia dla jednego dziecka wchodzi:
a) I i II śniadanie,
b) obiad: zupa i drugie danie,
c) podwieczorek,
3) ilość jednodniowych zestawów wyżywienia będzie się zmieniać w zależności od frekwencji dzieci.
4) godziny dostarczania jednodniowych zestawów wyżywienia:
a) godz. 8:00 – 8:30 – I i II śniadanie,
b) godz. 11:00 – 11:30 – obiad (zupa i drugie danie) i podwieczorek
3. Produkty w dziennym jadłospisie muszą być zgodne z Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r. poz. 1154).
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 2 do SWZ (SOZP).
5. Wspólny Słownik Zamówień CPV.
55321000-6: Usługi przygotowywania posiłków
55521200-0 – usługi dowożenia posiłków
55521100-9 – usługi rozwożenia posiłków
55520000-1 – usługa dostarczania posiłków
6. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.
7. W umowie na usługi przyjęto wynagrodzenie kosztorysowe, w związku z tym Wykonawca zobowiązany jest do złożenia wypełnionych kosztorysów ofertowych na etapie składania ofert.
8. Wszystkie wymagania określone w dokumentach postępowania stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
9. W przypadku, gdy Zamawiający opisując przedmiot zamówienia odniósł się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza także rozwiązania równoważne opisywanym, zgodnie z zapisami art. 101 ustawy pzp.
10. W przypadku, gdy Zamawiający opisując przedmiot zamówienia posłużył się wskazaniem pochodzenia (znak towarowy, marka, producent, patent, dostawca) materiałów i urządzeń, należy przyjąć, że Zamawiający dopuszcza zaoferowanie materiałów i urządzeń równoważnych (wraz z dokumentem potwierdzającym ich równoważność), innych aniżeli wskazane w dokumentacji pod warunkiem, że zagwarantują one realizację zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków
55521100-9 - Usługi rozwożenia posiłków
55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 313257,72 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 313257,72 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 313257,72 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mealway Catering spółka z ograniczona odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9721243677
7.3.3) Ulica: Os. Władysława Łokietka 104
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 61-616
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 313257,72 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2026-09-01 do 2027-08-31| 2026-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |