Organizacja dwudniowych wyjazdowych warsztatów integracyjno-szkoleniowych pn. Promocja zdrowia i aktywnego stylu życia dla uczestników projektu „Wspieramy i Usamodzielniamy

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00345405
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00345405/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-16 07:38
Lokalizacja
Mrągowo, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-de4401c2-37cb-40b0-8113-103b2bc7b5d1
Identyfikator
7421886312
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi edukacyjne i szkolenioweUsługi hotelarskieUsługi świadczone przez placówki oferujące wyżywienie i miejsca noclegoweUsługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistegoUsługi szkolenioweWynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345405 z dnia 2026-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Organizacja dwudniowych wyjazdowych warsztatów integracyjno-szkoleniowych pn. Promocja zdrowia i aktywnego stylu życia dla uczestników projektu „Wspieramy i Usamodzielniamy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE

1.3.) Oddział zamawiającego: w Mrągowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510907573

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 53

1.5.2.) Miejscowość: Mrągowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 11-700

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 8 89 751 09 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pcpr@powiat.mragowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.pcpr.powiat.mragowo.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-de4401c2-37cb-40b0-8113-103b2bc7b5d1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Organizacja dwudniowych wyjazdowych warsztatów integracyjno-szkoleniowych pn. Promocja zdrowia i aktywnego stylu życia dla uczestników projektu „Wspieramy i Usamodzielniamy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-de4401c2-37cb-40b0-8113-103b2bc7b5d1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345405

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00057436/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Organizacja 2 dwudniowych warsztatów promujących zdrowy i aktywny styl życia - dla dzieci i osób usamodzielnianych z pieczy zastępczej w ramach projektu "Wspieramy i Usamodzielniamy"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

W ramach realizacji projektu FEWM.09.09-IZ.00-0015/23-00 pn „ Wspieramy i Usamodzielniamy” w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Fundusze Społecznego Plus

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00273347

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PCPR.241.01.2026.WiU

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Organizacja dwudniowych wyjazdowych warsztatów integracyjno-szkoleniowych pn. Promocja zdrowia i aktywnego stylu życia dla uczestników projektu „Wspieramy i Usamodzielniamy” w ramach Priorytetu 9: Włączenie i integracja EFS+ Działania 9.9: System pieczy zastępczej programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus
2. Szczegółowe informacje dotyczące realizacji zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz załącznik nr 4 – Projektowane postanowienia umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55100000-1 - Usługi hotelarskie

55270000-3 - Usługi świadczone przez placówki oferujące wyżywienie i miejsca noclegowe

80570000-0 - Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

60172000-4 - Wynajem autobusów i autokarów wraz z kierowcą

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu za najkorzystniejszą została uznana oferta złożona przez INVENTUM Sp. z o.o. Zamawiający wezwał Wykonawcę do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, jednak Wykonawca uchylił się od jej podpisania.
W związku z powyższym Zamawiający rozważył możliwość dokonania wyboru kolejnej oferty, zgodnie z art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych. Jedyną pozostałą ofertą niepodlegającą odrzuceniu była oferta złożona przez AKADEMIA DLA BIZNESU Sp. z o.o., której cena wynosi 39 400,00 zł brutto i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał
przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 11 950,00 zł brutto. Zamawiający nie posiada Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mrągowie,
ul. Warszawska 53, 11-700 Mrągowo pcpr@powiat.mragowo.pl
możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny tej oferty.
Ponadto termin realizacji zamówienia określony w dokumentach zamówienia upłynął w dniu 30.06.2026 r. W konsekwencji wykonanie zamówienia zgodnie z warunkami określonymi w Specyfikacji Warunków Zamówienia nie jest już możliwe.
Wobec powyższego Zamawiający unieważnia postępowanie.
Uzasadnienie prawne:
Podstawę prawną unieważnienia postępowania stanowi art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty albo oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
Ponadto, zgodnie z art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych, w przypadku gdy wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy, Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie. W niniejszym postępowaniu wybór kolejnej oferty nie był możliwy z uwagi na fakt, iż jej cena przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, a Zamawiający nie dysponuje dodatkowymi środkami finansowymi.
2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi