Remont klatki schodowej w budynku przy ul. Bydgoskiej 4 w Potulicach, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja mieszkaniowych zasobów gminy”.

Gmina Nakło nad Notecią

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00345410
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00345410/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-16 07:40
Lokalizacja
Nakło nad Notecią, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6a59ec75-c7d8-4585-8d8e-a0761fa1c5b5
Identyfikator
5581768632
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Klatki schodoweRoboty budowlanePokrywanie podłóg i ścianRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345410 z dnia 2026-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont klatki schodowej w budynku przy ul. Bydgoskiej 4 w Potulicach, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja mieszkaniowych zasobów gminy”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nakło nad Notecią

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350895

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ks. P. Skargi 7

1.5.2.) Miejscowość: Nakło nad Notecią

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 523867960

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umig.naklo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gmina-naklo.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1320342

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont klatki schodowej w budynku przy ul. Bydgoskiej 4 w Potulicach, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja mieszkaniowych zasobów gminy”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6a59ec75-c7d8-4585-8d8e-a0761fa1c5b5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345410

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035864/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Modernizacja mieszkaniowych zasobów gminy - remont klatki schodowej ul. Bydgoska 4, Potulice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270929

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 180489,98 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 40550,53 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie klatki schodowej w budynku przy ul. Bydgoskiej 4 w Potulicach, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja mieszkaniowych zasobów gminy”.
Zakres prac
Sufity i stropy – wykonanie sufitu podwieszanego z płyt G-K: z uwagi na stan awaryjny i realne niebezpieczeństwo odpadania ich fragmentów, kompleksowa wymiana wykończenia sufitów nad korytarzem i biegami schodowymi. Ściany wewnętrzne – wymiana tynków, gładzie i malowanie: kompleksowa renowacja ścian klatki schodowej oraz korytarzy, w celu trwałego usunięcia licznych spękań i odspojeń. Posadzki korytarzy i spoczników – wymiana nawierzchni: istniejące wykończenie podłóg uległo silnemu zużyciu i wymaga kompleksowej wymiany wraz z przygotowaniem podłoża. Schody drewniane (biegi schodowe) – renowacja i nowa okładzina: gruntowe odnowienie oraz zabezpieczenie przed dalszą eksploatacją drewnianej konstrukcji biegów schodowych. Balustrada schodowa – wzmocnienie i renowacja: przywrócenie stabilności oraz dawnych walorów estetycznych drewnianej balustrady klatki schodowej. Stolarka drzwiowa – renowacja drzwi drewnianych: przeprowadzenie prac renowacyjnych istniejących drzwi drewnianych w obrębie klatki schodowej (drzwi wejściowe, drzwi do pomieszczeń wspólnych); przywrócenie ich pełnej funkcjonalności i sprawności użytkowej przy jednoczesnym zachowaniu ich pierwotnego charakteru. Zabudowa pod schodami – renowacja powierzchni drewnianych: odświeżenie i ujednolicenie estetyczne istniejącej drewnianej zabudowy zlokalizowanej pod biegiem schodowym. Instalacje elektryczne – wymiana osprzętu i maskownicy: odświeżenie elementów instalacji elektrycznej w częściach wspólnych w sposób bezinwazyjny dla głównego okablowania. Roboty towarzyszące – prace demontażowe i wykończeniowe: drobne prace towarzyszące niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia głównych robót oraz zapewnienia estetycznego wyglądu odnawianej przestrzeni.

Szczegółowy opis zamówienia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ - Dokumentacja techniczna.

UWAGA! Załączone do niniejszego postępowania przedmiary mają charakter wyłącznie poglądowy oraz pomocniczy. Przedmiary nie zwalniają potencjalnego wykonawcy z kwestii zweryfikowania danych przedstawionych w projekcie budowlanym, mogą stanowić jedynie element pomocniczy przy sporządzaniu oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 44233000-2 - Klatki schodowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2026r. poz.793) z uwagi na to, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Najkorzystniejsza oferta zawiera cenę 68.399,64 złotych brutto, natomiast Zamawiający zaplanował przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 50.000,00 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 68399,64 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 68399,64 PLN

2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane