Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie – zakup dokumentacji projektowej i technicznej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego

KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W MOGILNIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00345429
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00345429/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-16 07:51
Lokalizacja
Mogilno, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3e14967d-9f84-4442-ae93-6c7941f48f47
Identyfikator
5571522444
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaArchitektoniczne usługi zagospodarowania terenuUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

A.DO XXI SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
381 300 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345429 z dnia 2026-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie – zakup dokumentacji projektowej i technicznej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W MOGILNIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092361545

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 900-lecia 3

1.5.2.) Miejscowość: Mogilno

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pkaczmarek@kujawy.straz.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kppsp-mogilno

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.platformazakupowa.pl/pn/straz_mogilno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mogilnie – zakup dokumentacji projektowej i technicznej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3e14967d-9f84-4442-ae93-6c7941f48f47

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345429

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00212769/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Mogilnie – zakup dokumentacji projektowej i technicznej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281807

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PT-2370.02.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej i technicznej wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: „Budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Mogilnie”, w szczególności:
1) opracowanie koncepcji architektoniczno-funkcjonalnej inwestycji;
2) opracowanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej, obejmującej w szczególności projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny, projekty wykonawcze oraz inne opracowania niezbędne do realizacji inwestycji;
3) uzyskanie map do celów projektowych oraz innych niezbędnych opracowań geodezyjnych;
4) uzyskanie, w razie potrzeby, warunków technicznych przyłączenia do sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, elektroenergetycznej, gazowej oraz innych sieci i instalacji niezbędnych do realizacji inwestycji;
5) uzyskanie prawomocnej i ostatecznej decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego – jeżeli będzie wymagana;
6) uzyskanie wymaganych uzgodnień, opinii, warunków technicznych, decyzji administracyjnych, pozwoleń i zgód niezbędnych do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę oraz realizacji inwestycji;
7) uzyskanie opinii sanitarnych, przeciwpożarowych oraz innych wymaganych przepisami prawa uzgodnień branżowych;
8) uzyskanie decyzji zezwalających na wycinkę drzew i krzewów – jeżeli będą wymagane;
9) wykonanie przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich oraz zbiorczych zestawień kosztów dla wszystkich branż zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa;
10) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB);
11) przeprowadzenie niezbędnych badań geotechnicznych oraz sporządzenie wymaganej dokumentacji geologiczno-inżynierskiej, ekspertyz i opracowań specjalistycznych niezbędnych do prawidłowej realizacji inwestycji;
12) uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – jeżeli będzie wymagana;
13) przygotowanie dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności poprzez opisanie przedmiotu zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji oraz bez wskazywania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że będzie to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Wykonawca wskaże rozwiązania równoważne;
14) przekazanie dokumentacji projektowej również w wersji elektronicznej, w formatach edytowalnych i nieedytowalnych, w szczególności: DWG, PDF, DOCX, ATH oraz XLSX, zgodnie z wymaganiami określonymi w OPZ;
15) sprawowanie kompleksowego nadzoru autorskiego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa przez cały okres realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, w tym udział w naradach, opiniowanie rozwiązań zamiennych oraz udzielanie wyjaśnień dotyczących dokumentacji projektowej;
16) aktualizacja kosztorysów inwestorskich, przedmiarów robót oraz innych elementów dokumentacji kosztowej na wezwanie Zamawiającego, w terminach określonych w projektowanych postanowieniach umowy, w przypadku utraty aktualności opracowanej dokumentacji lub konieczności wszczęcia postępowania na roboty budowlane;
17) udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane realizowane na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej, w szczególności poprzez udzielanie odpowiedzi i wyjaśnień dotyczących dokumentacji projektowej oraz opiniowanie rozwiązań równoważnych;
18) zapewnienie pełnej koordynacji międzybranżowej dokumentacji projektowej oraz zgodności rozwiązań projektowych pomiędzy poszczególnymi branżami;
19) bieżące uzgadnianie rozwiązań projektowych z Zamawiającym oraz uwzględnianie wymagań właściwych jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej, w szczególności Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej – jeżeli będzie wymagane;
20) przeniesienie na Zamawiającego autorskich praw majątkowych do opracowanej dokumentacji projektowej na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umowy.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia określają Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ oraz Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) – stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 381300,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 381300,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 381300,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: A.DO XXI SPÓŁKĄ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092361545

7.3.3) Ulica: Trybunalska 38

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.5) Kod pocztowy: 60-325

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 381300,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 135 dni

2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi