Remont dróg powiatowych na terenie powiatu iławskiego

POWIAT IŁAWSKI - POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W IŁAWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00345454
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00345454/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-16 08:01
Lokalizacja
Iława, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d19abe51-6c08-4efd-9609-556c71567bcd
Identyfikator
7441504874
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

4 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY I UTRZYMANIA DRÓG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOstrów Mazowiecka, PL · lot 0
1 286 949,12 PLN
KWIDZYŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-BUDOWLANYCH "STRZELBUD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKwidzyn, PL · lot 1
2 120 058,75 PLN
KWIDZYŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWO-BUDOWLANYCH "STRZELBUD" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKwidzyn, PL · lot 2
642 849,66 PLN
MABAU POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzymanów\, PL · lot 3
471 869,59 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345454 z dnia 2026-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont dróg powiatowych na terenie powiatu iławskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT IŁAWSKI - POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W IŁAWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510854569

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 33A

1.5.2.) Miejscowość: Iława

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-200

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@powiat-ilawski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://powiat-ilawski.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1306737

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont dróg powiatowych na terenie powiatu iławskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d19abe51-6c08-4efd-9609-556c71567bcd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345454

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035622/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Remont dróg powiatowych na terenie powiatu iławskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00233903

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DI1.260.18.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 5130713,38 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3. Zadanie 1: „Remont drogi powiatowej nr 1270N Radomno – Rakowice – Zajączkowo Lubawskie – dr. woj. nr 538 na odc. o dł. 1,945km gr. powiatów nowomiejskiego/iławskiego – dk 15”
Jezdnia: Szerokość: 5,00 mb; Długość 1 945,00 mb
Informacje podstawowe dotyczy zadania 1:
1) Droga powiatowa zlokalizowana jest w gminie Lubawa w powiecie iławskim, woj. Warmińsko-Mazurskim. Teren, na którym będzie realizowana inwestycja obejmuje działkę nr 312/5 obręb 0020 Sampława. Obecnie droga posiada asfaltową nawierzchnię jezdni o szerokości 5,00m w znacznym stopniu wyeksploatowaną (zniekształcenia poprzeczne, liczne spękania i ubytki). Droga posiada odwodnienie powierzchniowe do rowów przydrożnych.
2) Zaprojektowano remont istniejącej jezdni o nawierzchni z asfaltobetonu. Trasa drogi w planie jak i w przekroju podłużnym jest zgodna z istniejącym przebiegiem i konfiguracją terenu. Oś drogi projektowanej dopasowano do istniejącego stanu drogi, niweletę drogi należy prowadzić w nawiązaniu do istniejącej jezdni.
3) Nawierzchnię jezdni zaprojektowano z asfaltobetonu. Przekrój poprzeczny jezdni zaprojektowano jako daszkowy – spadki poprzeczne należy nawiązać do istniejącej nawierzchni drogi.
4) Przy jezdni zaprojektowano pobocza gruntowe szerokości 0,75m wzmocnione kruszywem stabilizowanym mechanicznie 0/31,5 - grubość po zagęszczeniu 10cm.
5) Remont drogi nie zmienia układu spływu wód deszczowych. Wielkość zlewni pozostaje bez zmian. Wszystkie wody zostają odprowadzone powierzchniowo do istniejącego systemu odwodnienia terenu w postaci istniejących rowów drogowych.
6) Zaplanowano usunięcie chwastów i zakrzaczeń z pasa drogowego nie objętych żadną formą ochrony. Drzewa znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie prowadzonych robót należy zabezpieczyć przed uszkodzeniem.
7) W miejscu dużej niwelacji terenu (wykopy i nasypy) należy zagospodarować skarpy ze skosem 1:1,5. Należy odbudować, oczyścić rowy na całym odcinku drogi

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.5.) Wartość części: 1479964,60 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 2: „Remont drogi powiatowej nr 1307N Susz – Jerzwałd – Dobrzyki – Zalewo na odc. o dł. 2,785 km Dobrzyki - Zalewo”
Jezdnia: Szerokość: 5,10 mb; Długość 2 785,00 mb
Informacje podstawowe dotyczy zadania 2:
1) Droga powiatowa zlokalizowana jest w gminie Zalewo w powiecie iławskim, woj. Warmińsko-Mazurskim. Teren, na którym będzie realizowana inwestycja obejmuje działki nr 251/3, 307, 246/2 obręb 0004 Dobrzyki i działkę nr 283 obręb 0012 Kupin. Obecnie droga posiada asfaltową nawierzchnię jezdni o szerokości 5,10m, która jest w złym stanie technicznym . Droga posiada odwodnienie powierzchniowe poprzez poprzeczne i podłużne spadki nawierzchni oraz istniejące rowy.
2) Zaprojektowano remont istniejącej jezdni o nawierzchni z asfaltobetonu. Trasa drogi w planie jak i w przekroju podłużnym została dopasowana do istniejącego odcinka drogi oraz konfiguracji terenu. Oś drogi projektowanej dopasowano do istniejącego stanu drogi, niweletę drogi należy prowadzić w nawiązaniu do istniejącej jezdni.
3) Nawierzchnię jezdni zaprojektowano z asfaltobetonu. Przekrój poprzeczny jezdni zaprojektowano jako daszkowy – spadki poprzeczne należy nawiązać do istniejącej nawierzchni drogi.
4) Przy jezdni zaprojektowano pobocza gruntowe szerokości 0,75m wzmocnione kruszywem stabilizowanym mechanicznie 0/31,5 - grubość po zagęszczeniu 15cm.
5) Zjazdy istniejące z nawierzchni gruntowej oraz z kruszywa wykonać z betonu asfaltowego AC 11S o grubości 8 cm.
6) Remont drogi nie zmienia układu spływu wód deszczowych. Wielkość zlewni pozostaje bez zmian. Wszystkie wody zostają odprowadzone powierzchniowo do istniejącego systemu odwodnienia terenu w postaci istniejących rowów drogowych.
7) Zaplanowano usunięcie chwastów i zakrzaczeń z pasa drogowego nie objętych żadną formą ochrony. Drzewa znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie prowadzonych robót należy zabezpieczyć przed uszkodzeniem.
8) W miejscu dużej niwelacji terenu (wykopy i nasypy) należy zagospodarować skarpy ze skosem 1:1,5. Należy odbudować, oczyścić rowy na całym odcinku drogi

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.5.) Wartość części: 2392031,25 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 3: „Remont drogi powiatowej nr 1309N Brusiny – Grabowiec – dr. woj. nr 521 odc. C-D dł. 1,01 km”
Jezdnia: Szerokość: 4,9 mb - 5,0 mb; Długość 1 010,00 mb
Informacje podstawowe dotyczy zadania 3:
1) Droga powiatowa zlokalizowana jest w gminie Susz w powiecie iławskim, woj. Warmińsko-Mazurskim. Teren, na którym będzie realizowana inwestycja obejmuje działki nr 17, 146/1 obręb 0029 Piotrkowo. Obecnie droga posiada asfaltową nawierzchnię jezdni o szerokości 4,9m – 5,0m, w znacznym stopniu wyeksploatowaną (zniekształcenia poprzeczne, liczne spękania i ubytki). Droga posiada odwodnienie powierzchniowe do rowów przydrożnych.
2) Zaprojektowano remont istniejącej jezdni o nawierzchni z asfaltobetonu. Trasa drogi w planie jak i w przekroju podłużnym została dopasowana do istniejącego odcinka drogi oraz konfiguracji terenu. Oś drogi projektowanej dopasowano do istniejącego stanu drogi, niweletę drogi należy prowadzić w nawiązaniu do istniejącej jezdni.
3) Nawierzchnię jezdni zaprojektowano z asfaltobetonu. Przekrój poprzeczny jezdni zaprojektowano jako daszkowy – spadki poprzeczne należy nawiązać do istniejącej nawierzchni drogi.
4) Przy jezdni zaprojektowano pobocza gruntowe szerokości 0,75m wzmocnione kruszywem stabilizowanym mechanicznie 0/31,5 - grubość po zagęszczeniu 10cm.
5) Zjazdy należy poddać regulacji/remontowi kruszywem 0/31,5 stabilizowanym mechanicznie – grubość po zagęszczeniu śr. 10cm.
6) Remont drogi nie zmienia układu spływu wód deszczowych. Wielkość zlewni pozostaje bez zmian. Wszystkie wody zostają odprowadzone powierzchniowo do istniejącego systemu odwodnienia terenu w postaci istniejących rowów drogowych.
7) Zaplanowano usunięcie chwastów i zakrzaczeń z pasa drogowego nie objętych żadną formą ochrony. Drzewa znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie prowadzonych robót należy zabezpieczyć przed uszkodzeniem.
8) W miejscu dużej niwelacji terenu (wykopy i nasypy) należy zagospodarować skarpy ze skosem 1:1,5. Należy odbudować, oczyścić rowy na całym odcinku drogi

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.5.) Wartość części: 778519,00 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Roboty należy wykonać zgodnie z zasłączonym przedmiarem oraz SST

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.5.) Wartość części: 480198,53 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1286949,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1480705,98 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1286949,12 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7591002482

7.3.4) Miejscowość: Ostrów Mazowiecka

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1286949,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-08-05

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2120058,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2957949,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2120058,75 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Budowlanych "STRZELBUD" Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5811807578

7.3.4) Miejscowość: Kwidzyn

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2120058,75 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-08-31

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 642849,66 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 889739,96 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 642849,66 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych "STRZELBUD: Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5811807578

7.3.4) Miejscowość: Kwidzyn

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 642849,66 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-07-31

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 471869,59 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 644285,56 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 471869,59 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mabau Polska Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1231028329

7.3.4) Miejscowość: Szymanów

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 471869,59 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-06-17
2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane