„Przebudowa drogi wewnętrznej w m. Smółki (działka nr 182)”

Gmina Koźminek

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00345491
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00345491/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-16 08:15
Lokalizacja
Koźminek, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5715c226-26d2-45a0-931a-18675b0ee356
Identyfikator
9680868787
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty w zakresie nawierzchni drógOznakowanie drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA DROGOWEGO SPÓŁKA AKCYJNA W KALISZUKalisz, PL · lot 0
781 408,7 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345491 z dnia 2026-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi wewnętrznej w m. Smółki (działka nr 182)”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Koźminek

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855417

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 7

1.5.2.) Miejscowość: Koźminek

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-840

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 627637085

1.5.8.) Numer faksu: 627637207

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@kozminek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kozminek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi wewnętrznej w m. Smółki (działka nr 182)”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5715c226-26d2-45a0-931a-18675b0ee356

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345491

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00052048/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 "Przebudowa drogi wewnętrznej w m. Smółki (działka nr 182)"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270588

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIR ZPiFS.271.2.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiot i zakres
Przedmiotowe zamierzenie budowlane zlokalizowane jest na terenie gminy Koźminek, droga w m. Smółki dz. nr 182, obręb geodezyjny 0018 Smółki, powiat kaliski, województwo wielkopolskie.
2.1 Zakres robót obejmuje:
- roboty przygotowawcze
- cięcia pielęgnacyjne
- roboty rozbiórkowe
- regulacja pionowa urządzeń
- jezdnia o nawierzchni asfaltowej
- roboty wykończeniowe
- oznakowanie pionowe
- inwentaryzacja powykonawcza
3. Stan istniejący.
Obecnie droga posiada nawierzchnię z kruszywa łamanego twardego tłucznia w złym stanie technicznym. Po przebudowywanej drodze odbywa się średni ruch samochodów osobowych i ciężarowych co stanowi znaczne zagrożenie w bezpieczeństwie dla uczestników ruchu drogowego. W liniach rozgraniczających szerokość pasa drogowego wynosi od 3,5 m do 8,0m.
4. Stan projektowy
Ze względu na parametry techniczne istniejącej drogi przyjęto klasę drogi D (droga dojazdowa). Droga klasy D jest ogólnodostępną drogą przeznaczoną dla wszystkich użytkowników. Przebudowywana droga nie służy do ruchu pieszych. Teren sąsiadujący z drogą przeznaczony jest pod zabudowę.
Mapa nie zawiera treści aktualizowanych. Nie przewiduje się rozbiórki, przebudowy, lub zarurowania urządzeń wodnych – rowów.
4.1 Przekrój poprzeczny
W przekroju poprzecznym przebudowany odcinek drogi zaprojektowano w następujący sposób: 0+000,00 – 1+145,00 - szerokość drogi 4,0 m, przekrój spadek daszkowy 2% odcinku prostym - zgodnie z planem sytuacyjnym (rys.2)
Szczegóły rozwiązania zawiera rysunek nr 3.
4.2 Parametry projektowe
- klasa drogi: D (dojazdowa),
- dostępność: nieograniczona,
- Kategoria ruchu: KR1
- prędkość projektowa – 30 km/h
- szerokość jezdni na odcinku prostym: 4,0 m
- powierzchnia nawierzchni asfaltowej : 3 840,0 m2
Pozostałe parametry zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz.U. 2022 poz. 1518).
4.3. Rozwiązanie sytuacyjne
Oś projektowanej drogi została wyznaczona na podstawie aktualnego pomiaru sytuacyjno-wysokościowego, z zachowaniem założenia maksymalnego dostosowania trasy do istniejącego przebiegu drogi. Przyjęto rozwiązania geometryczne umożliwiające pełne wykorzystanie istniejącego pasa drogowego, co pozwoliło ograniczyć ingerencję w teren przyległy oraz zminimalizować koszty realizacji inwestycji.
Pochylenie poprzeczne jezdni zaprojektowano zgodnie z planem sytuacyjnym, dostosowując jego wartości do obowiązujących norm oraz warunków terenowych. Nachylenia zapewniają właściwe odwodnienie nawierzchni i bezpieczeństwo ruchu drogowego.
4.4.Konstrukcja jezdni
Konstrukcja nawierzchni: Przekrój A-A
Nawierzchnia z mieszanek mineralno-asfaltowych grubość warstwy ścieralnej 5cm
Górna warstwa podbudowy z kruszywa łamanego 0-31,5 mm - 15cm
Dolna warstwa podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem Rm=5,0MPa gr. 18 cm
Podbudowa z kruszywa naturalnego (żwiru) gr. 10 cm
Szczegóły rozwiązania zawiera rysunek nr 3.
4.5.Odwodnienie
Odprowadzenie wód opadowych z jezdni zapewnione jest poprzez spadki poprzeczne i podłużne drogi, a spływająca woda oddawana jest do przyległego terenu.
4.6 Pozostałe roboty i czynniki
Cały zakres robót zlokalizowany jest w istniejącym pasie drogi. Projektowana przebudowa drogi nie wprowadza zmian w funkcjonowaniu istniejącego środowiska, ponieważ zlokalizowana jest w użytkowym pasie drogowym. Roboty należy wykonywać zgodnie z przepisami, zasadami i normami obowiązującymi w tym zakresie.
UWAGA: w trakcie prowadzonych robót drogowych wykonawca jest odpowiedzialny za zabezpieczenie znaków geodezyjnych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, projekcie budowlanym, projekcie technicznym, przedmiarze robót.
Uwaga: załączony do SWZ Przedmiar robót należy traktować jako element dodatkowy (pomocniczy), a nie służący do opisu przedmiotu zamówienia
i obliczenia ceny ofertowej.
Wszystkie nazwy własne materiałów i urządzeń użyte w SWZ i załączonej dokumentacji są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Jeśli w opisie przedmiotu zamówienia lub dokumentacji projektowej zostały wskazane znaki towarowe, patenty oraz pochodzenie urządzeń i materiałów należy je traktować jako propozycje projektanta. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów i urządzeń w stosunku do zaprojektowanych z zachowaniem tych samych lub lepszych standardów technicznych, technologicznych i jakościowych. Ponadto zamienne materiały lub urządzenia przyjęte do wyceny winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony (zaprojektowany) efekt, nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Zamawiający wymaga udzielenia rękojmi za wady i gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane 60 miesięcy - maksymalnie 84 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 781408,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 836543,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 781408,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Spółka Akcyjna w Kaliszu

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6181418538

7.3.3) Ulica: Noskowska

7.3.4) Miejscowość: Kalisz

7.3.5) Kod pocztowy: 62-800

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 781408,70 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane