Budowa wewnętrznej instalacji klimatyzacji w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Wrzosowej 44 w Kielcach w ramach zadania inwestycyjnego: „Budowa wewnętrznej instalacji klimatyzacji...”
POWIAT KIELECKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00345721
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00345721/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-16 09:17
- Lokalizacja
- Kielce, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7f5f69c9-72f6-4279-9c37-011371e6718c
- Identyfikator
- 9591645790
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345721 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wewnętrznej instalacji klimatyzacji w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Wrzosowej 44 w Kielcach w ramach zadania inwestycyjnego: „Budowa wewnętrznej instalacji klimatyzacji...”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT KIELECKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009372
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wrzosowa 44
1.5.2.) Miejscowość: Kielce
1.5.3.) Kod pocztowy: 25-211
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiat.kielce.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiat.kielce.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7f5f69c9-72f6-4279-9c37-011371e6718c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa wewnętrznej instalacji klimatyzacji w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Wrzosowej 44 w Kielcach w ramach zadania inwestycyjnego: „Budowa wewnętrznej instalacji klimatyzacji...”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f5f69c9-72f6-4279-9c37-011371e6718c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345721
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00074790/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa wewnętrznej instalacji klimatyzacji w budynku Starostwa Powiatowego w Kielcach przy ul. Wrzosowej 44
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00196412
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SR-II.272.1.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5357356,39 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja przez Wykonawcę zamówienia pn.: Budowa wewnętrznej instalacji klimatyzacji w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Wrzosowej 44 w Kielcach w ramach zadania inwestycyjnego: „Budowa wewnętrznej instalacji klimatyzacji w budynku Starostwa Powiatowego w Kielcach przy ul. Wrzosowej 44”.
Zakres zamówienia należało zrealizować w oparciu o dokumentację projektową, wykonaną przez biuro projektowe BIPROJEKT Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Jordanowskiej 12, 04 – 209 Warszawa, która stanowi Załącznik nr 1a do SWZ, w tym:
- projekt wykonawczy budowy wewnętrznej instalacji klimatyzacji w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Wrzosowej 44 w Kielcach wraz z Rewizją 01 do projektu oraz zaktualizowanym schematem instalacji VRF,
- specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowy wewnętrznej instalacji klimatyzacji w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Wrzosowej 44 w Kielcach, a także w oparciu o Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ i postanowienia wzoru Umowy, stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ.
Realizacja zadania ma miejsce w budynku Starostwa Powiatowego w Kielcach, zlokalizowanym przy ul. Wrzosowej 44, 25 – 211 Kielce.
2. Zamawiający udostępnił pomocniczo przedmiar robót dla branży sanitarnej i elektrycznej, jednak ten przedmiar miał charakter jedynie poglądowy i służył wyłącznie jako materiał pomocniczy do sporządzenia oferty. Wykonawca był zobowiązany do weryfikacji zakresu robót na podstawie dokumentacji projektowej.
3. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszczał składania ofert częściowych.
Uzasadnienie: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie instalacji klimatyzacji w budynku Starostwa Powiatowego w Kielcach. Podział zamówienia na części, skutkujący koniecznością zaangażowania wielu Wykonawców z różnych branż, powodowałby znaczące trudności w koordynacji ich prac na ograniczonym terenie inwestycji, co mogłoby zagrozić prawidłowej realizacji całego przedsięwzięcia. Dodatkowo, podział zamówienia wymusiłby na każdym Wykonawcy organizację własnego zaplecza, transport maszyn i urządzeń oraz zatrudnienie personelu, co niepotrzebnie zwiększyłoby koszty realizacji zamówienia. Ponadto, przy podziale zamówienia na części byłoby niemożliwe wyegzekwowanie przez Zamawiającego od poszczególnych Wykonawców zobowiązań z tytułu udzielonych przez nich rękojmi na wykonane roboty z uwagi na brak możliwości rozdzielenia zakresu robót.
4. Zamawiający określił wymagania, dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umów o pracę pracowników, stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, w rozdz. III ust. 4 SWZ.
5. Zamawiający zalecał, ale nie warunkował złożenia ważnej oferty od przeprowadzenia przez Wykonawców wizji lokalnej w miejscu realizacji przedmiotu zamówienia w celu uzyskania niezbędnych informacji dla poprawnego i kompletnego przygotowania oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
44163000-0 - Rury i osprzęt
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
44111000-1 - Materiały budowlane
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
34000000-7 - Sprzęt transportowy i produkty pomocnicze dla transportu
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45350000-5 - Instalacje mechaniczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3749649,13 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5571900,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3749649,13 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Artcomfort Tomasz Sowiński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8792035862
7.3.3) Ulica: Bolesława Leśmiana 5/6
7.3.4) Miejscowość: Gdańsk
7.3.5) Kod pocztowy: 80-280
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. CSK-INSTALL Krzysztof Kędzia, ul. Starowiejska 12, 42-290 Wyrazów - zakres prac: wykonanie systemów:
1) System VRF-1: System obejmuje przyziemie/parter,
2) System VRF-2: System obejmuje przyziemie/parter,
3) System VRF-3: System obejmuje przyziemie/parter,
4) System VRF-4: System obejmuje przyziemie/parter/piętro +1,
5) System VRF-5: System obejmuje piętro +1/+2/+3,
6) System VRF-6: System obejmuje piętro +1/+2/+3,
7) System VRF-7: System obejmuje piętro +1/+2/+3,
8) System VRF-8: System obejmuje piętro +1/+3,
9) System VRF-9: System obejmuje piętro +2/+3,
10) System VRF-1: System obejmuje parter/piętro +3,
11) Sterowniki bezprzewodowe w każdym pomieszczeniu,
12) Sterownik centralny zlokalizowany w pomieszczeniu ochrony na parterze,
13) System KP-1.1 System obejmujący pomieszczenie 010 składnica akt (przyziemie),
14) System KP-1.2 System obejmujący pomieszczenie 051 składnica akt (przyziemie),
15) System KP-0.1 System obejmujący pomieszczenie 069 składnica akt (parter),
16) System KP-0.2 System obejmujący pomieszczenie 061 składnica akt (parter),
17) System KP-0.3 System obejmujący pomieszczenie 011 składnica akt (parter),
18) System KP-0.4 System obejmujący pomieszczenie 018 składnica akt (parter),
19) System KP-3.1 System obejmujący pomieszczenie składnica akt przy 315 (piętro +3);
2. J. K. Technologies Jakub Kędzia, ul. Starowiejska nr 12, 42-290 Wyrazów - zakres prac: roboty budowlane, w tym przebicia przez przegrody budowlane, wykonanie przejść ppoż., montaż szaf klimatyzacji precyzyjnej MONTAIR - 7 szt.;
3. BEN-WENT Bernard Gliński, ul. Łomżyńska nr 29, 42-280 Częstochowa - zakres prac: montaż jednostek wewnętrznych układów VRF-1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, budowa linii zasilającej i sterującej, przewody kabelkowe, korytka;
4. OLWENT Oliwier Kędzia, ul. Starowiejska 12, 42-290 Wyrazów - zakres prac: montaż instalacji freonowej, rury chłodnicze, izolacja, roboty budowlane (przebicia przez przegrody budowlane) układ VRF.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3749649,13 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |