Roboty budowlane polegające na remoncie wschodniego skrzydła dachu budynku hotelu, będącego w trwałym zarządzie Państwowej Inspekcji Pracy

OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY IM. PROFESORA JANA ROSNERA WE WROCŁAWIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00345740
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00345740/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-16 09:21
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6bb297e6-b685-420c-8b31-52b44aeac555
Identyfikator
8982184097
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyNaprawa i konserwacja dachówKonserwacja dachówPokrywanie podłóg i ścianRoboty konstrukcyjne z wykorzystaniem staliMontaż konstrukcji metalowychRoboty budowlaneWykonywanie pokryć dachowych

Wykonawcy

1 przyznane

ILLUMINATI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
598 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345740 z dnia 2026-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane polegające na remoncie wschodniego skrzydła dachu budynku hotelu, będącego w trwałym zarządzie Państwowej Inspekcji Pracy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: OŚRODEK SZKOLENIA PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY IM. PROFESORA JANA ROSNERA WE WROCŁAWIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 021409520

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mikołaja Kopernika 5

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 51-622

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@os.pip.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.os.pip.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6bb297e6-b685-420c-8b31-52b44aeac555

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednostka organizacyjna Państwowej Inspekcji Pracy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Szkolenie i doskonalenie kadr Państwowej Inspekcji Pracy oraz upowszechnianie wiedzy i informacji, a także doradztwo w zakresie ochrony pracy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane polegające na remoncie wschodniego skrzydła dachu budynku hotelu, będącego w trwałym zarządzie Państwowej Inspekcji Pracy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6bb297e6-b685-420c-8b31-52b44aeac555

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345740

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00148949/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Roboty budowlane polegające na remoncie dachu odwróconego w budynku hotelowym Ośrodka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00251105

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OS-DOP-ZP.213.89.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 509591,99 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie wschodniego skrzydła dachu budynku hotelowego Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy imienia Profesora Jana Rosnera we Wrocławiu, przy ul. Mikołaja Kopernika 9 (zwanego dalej: „Ośrodkiem”), usytuowanego na działce nr 20, obręb Dąbie (identyfikator działki: 026401_1.0004.AR_4.20, nr księgi wieczystej WR1K/00094392/9).
2. Zamawiający oświadcza, że nieruchomość, na której zostaną wykonane roboty budowlane stanowi własność Skarbu Państwa w trwałym zarządzie Państwowej Inspekcji Pracy, a zadania z niego wynikające wykonuje zgodnie z upoważnieniem Dyrektor Ośrodka.
3. Budynek hotelowy jest objęty ochroną konserwatorską i wpisany do rejestru zabytków pod numerem A/2690/283. W związku z powyższym remont realizowany będzie pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
4. Wykonanie remontu musi być zgodne z wymaganiami przedstawionymi w Decyzji nr 2666/2025 Wydziału Architektury i Zabytków Urzędu Miejskiego Wrocławia, stanowiącej załącznik nr 1 do Umowy oraz Decyzji
nr 3673/2025 Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków we Wrocławiu, stanowiącej załącznik nr 2 do Umowy.
5. Remont wschodniego skrzydła dachu budynku hotelowego Ośrodka zrealizowany zostanie na podstawie dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik nr 3 do Umowy, wykonanej przez: Archidom Konstrukcje Budowlane Maciej Zawada, składającej się z:
1) projektu budowlanego (w skład którego wchodzi projekt architektoniczno-budowlany i projekt techniczny) oraz projektu wykonawczego;
2) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót;
3) przedmiaru robót.
6. Wykonanie remontu, o którym mowa w ust. 1, obejmuje między innymi:
1) dostawę do budynku hotelowego Ośrodka wszelkich materiałów i wyrobów niezbędnych do wykonania remontu;
2) zapewnienie niezbędnego sprzętu i narzędzi;
3) wykonanie prac polegających na:
a) demontażu istniejących elementów/materiałów wraz z płytami betonowymi dachu odwróconego oraz wszelkimi innymi elementami podlegającymi remontowi,
b) montażu nowej konstrukcji remontowanego dachu wraz ze wszystkimi niezbędnymi elementami, zgodnie z dokumentacją projektową, o której mowa w ust. 5,
c) utylizacji zdemontowanych elementów, materiałów i konstrukcji,
d) wykonaniu wszystkich innych czynności, kontroli i prób przewidzianych w dokumentacji projektowej lub wymogach, procedurach, Polskich Normach itp.
7. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, obowiązującymi normami, zasadami współczesnej wiedzy technicznej, przepisami techniczno-budowlanymi, przepisami BHP, a także innymi przepisami prawa, normalizującymi zasady wykonania Przedmiotu Umowy oraz prawem obowiązującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
8. Przedmiar robót załączony do Umowy ma charakter jedynie informacyjny. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentacją projektową i innymi dokumentami jest zobowiązany do ustalenia ostatecznego zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu.
9. Remont ma być zrealizowany z materiałów fabrycznie nowych, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2025 roku, sprawnych technicznie, bezpiecznych, kompletnych i gotowych do użycia.
10. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany przez Wykonawcę w całości z jego materiałów, przy czym na wszystkie zastosowane materiały Wykonawca zobowiązany jest posiadać: atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne lub zezwolenia na ich stosowanie w budownictwie i okazywać je na każde żądanie Zamawiającego.
11. Zamawiający dopuszcza możliwość realizowania robót w godzinach 07:00-20:00 od poniedziałku do piątku oraz po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym – w sobotę w godzinach 07:00-20:00.
12. Szczegółowe warunki realizacji niniejszego zamówienia zawiera projekt umowy (Załącznik nr 1 do SWZ) wraz z załącznikami, stanowiący integralną część SWZ.
13. Normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych:
1) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101
ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Każdorazowo, gdy wskazana jest w SWZ oraz załącznikach do SWZ norma, ocena techniczna, specyfikacja techniczna
i systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”.
2) Wykonawca, który oferuje rozwiązania równoważne do wskazanych norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, jest obowiązany wykazać w ofercie (udowodnić), że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
14. Wydajność i funkcjonalność:
1) W przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem że rozwiązania równoważne są zgodne z normami (Polską Normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie,
z europejską oceną techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub z systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny) i spełniają one wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określonej przez Zamawiającego.
2) Wykonawca, który oferuje rozwiązania równoważne do wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności wskazanych przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać w ofercie (udowodnić), że oferowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45261920-9 - Konserwacja dachów

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45000000-7 - Roboty budowlane

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 598000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 787156,87 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 598000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ILLUMINATI Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 123120855

7.3.3) Ulica: Rynek-Ratusz 15/8

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 50-101

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 598000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane