Wykonanie kompleksowej dokumentacji budowy ukrycia w miejscowości Wiśniowa Góra
GMINA ANDRESPOL
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00345874
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00345874/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-16 09:54
- Lokalizacja
- Andrespol, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7bba2846-3e72-4e2d-9477-dc8151c17ad2
- Identyfikator
- 7282553675
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345874 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie kompleksowej dokumentacji budowy ukrycia w miejscowości Wiśniowa Góra
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ANDRESPOL
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057744
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rokicińska 126
1.5.2.) Miejscowość: Andrespol
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-020
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@andrespol.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.andrespol.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7bba2846-3e72-4e2d-9477-dc8151c17ad21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie kompleksowej dokumentacji budowy ukrycia w miejscowości Wiśniowa Góra2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7bba2846-3e72-4e2d-9477-dc8151c17ad2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345874
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00004537/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Opracowanie dokumentacji projektowej budowy ukrycia w miejscowości Wiśniowa Góra
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308928
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.37.22.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z częścią kosztową i specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót, uzyskanie wszystkich koniecznych decyzji administracyjnych.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 11 – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (szczegółowe założenia projektowe) wraz z częścią rysunkową.
3. Przedmiot zamówienia, obejmuje w szczególności wykonanie:
1) Projektu budowlanego zawierającego projekty wszystkich koniecznych branż i w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych, a w nim:
a. projekt zagospodarowania terenu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
b. projekty architektoniczno - budowlane i wykonawcze w zakresie poszczególnych branż wraz z kompletem wymaganych przepisami załączników: opinii, uzgodnień, decyzji, pozwoleń i innych dokumentów, których obowiązek dołączenia wynika z przepisów odrębnych ustaw oraz informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
c. projekt techniczny;
2) Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych dla wszystkich wymaganych branż;
3) Przedmiarów robót oraz kosztorysów inwestorskich dla wszystkich wymaganych branż;
4) Uzgodnień branżowych, które winny zostać dołączone do projektów poszczególnych branż;
4. Przedmiot zamówienia nie obejmuje uzyskania pozwolenia na budowę, a jedynie złożenie kompletnych dokumentów, niezbędnych do uzyskania decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę, w tym do dokonania koniecznych uzupełnień i wyjaśnień przed organem wydającym to pozwolenie.
5. Dokumentacja musi być zgodna z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Rozporządzeniem Ministra Rozwoju w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679 ze zm.), Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego.
6. Wykonawca do realizacji przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do uzyskania wszelkich materiałów, między innymi takich jak: mapę do celów projektowych, inne niezbędne materiały kartograficzne, wszelkie materiały do uzyskania decyzji administracyjnych, decyzje lokalizacyjne, uzgodnienia, opinie, ekspertyzy, analizy, itp. niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia własnym staraniem i w ramach wynagrodzenia umownego.
7. Wszelkie opłaty związane z wykonaniem dokumentacji projektowej (np. koszty wypisów z ewidencji, pobranie kopii map zasadniczych i ewidencyjnych, opłaty skarbowe za wydane decyzje administracyjne i inne koszty wynikłe w trakcie realizacji zamówienia) ponosi Wykonawca. Koszty te należy uwzględnić przy wycenie zamówienia.
8. Podstawą opracowania dokumentacji projektowej jest Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 11 do SWZ, w którym przedstawione zostały założenia projektowe. Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w dokumentacji projektowej przyjętych założeń projektowych ujętych w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia.
9. Zamawiający wymaga bieżącego uzgadniania przez Wykonawcę projektu z Zamawiającym celem uzgodnienia rozwiązań projektowych i ich akceptacji. Wszelkie odstępstwa od przyjętych rozwiązań projektowych uwzględnionych w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia wymagają akceptacji Zamawiającego.
10. Wykonawca przenosi na rzecz Zamawiającego wszelkie majątkowe prawa autorskie.
11. Pozostałe warunki wykonania przedmiotu zamówienia określone są we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 10 do SWZ.
12. Zadanie finansowane ze środków Budżetu Państwa przekazanych przez Wojewodę Łódzkiego, w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na realizację zadania zleconego Gminie Andrespol. Zadanie finansowane w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 – 2026 (Obszar I).
Nazwa zadania: Opracowanie dokumentacji projektowej budowy ukrycia w miejscowości Wiśniowa Góra. Obszar I nabór (16.02.2026-08.03.2026) | Zadanie zlecone budowlane | Gmina Andrespol. Data zawarcia umowy: 26.05.2026. Wartość dotacji: 290 000,00 zł.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Gmina Andrespol z siedzibą w Andrespolu ul. Rokicińska 126, 95-020 Andrespol jako Zamawiający zawiadamia o unieważnieniu postępowania jak wyżej na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026r., poz. 793 t.j.) dalej ustawa Pzp z uwagi na okoliczność, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.| 2026-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |