Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę drogi powiatowej nr 1436 L Bobrowniki – Podwierzbie - Sędowice –Sarny
Zarząd Dróg Powiatowych w Rykach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00346225
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00346225/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-16 11:15
- Lokalizacja
- Ryki, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2def4de0-afcc-44f9-95db-dcb24ffedc62
- Identyfikator
- 5060019023
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00346225 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę drogi powiatowej nr 1436 L Bobrowniki – Podwierzbie - Sędowice –Sarny
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Rykach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431029636
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kolejowa 5
1.5.2.) Miejscowość: Ryki
1.5.3.) Kod pocztowy: 08-500
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdpryki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdpryki.e-biuletyn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdpryki.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
ZARZĄDZANIE I UTRZYMANIE DRÓG
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na rozbudowę drogi powiatowej nr 1436 L Bobrowniki – Podwierzbie - Sędowice –Sarny2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2def4de0-afcc-44f9-95db-dcb24ffedc62
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00346225
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00253164
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDP/PN/5/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 447154,47 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej na rozbudowę drogi powiatowej nr 1436 L Bobrowniki – Podwierzbie – Sędowice –Sarny ” w celu polepszenia parametrów technicznych i bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji i innych dokumentów zezwalających na rozpoczęcie robót budowlanych:
• Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej uzyskana na podstawie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych prawomocna z rygorem natychmiastowej wykonalności( Dz.U. 2024 poz. 311 ze zm.) zwanej dalej ustawą ZRID
i/lub
• Pozwolenie na budowę na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. 2026 poz. 524 z późn. zm.zm.) zwanej dalej Prawem budowlanym
i/lub
• Zgłoszenie robót budowlanych dokonane na podstawie Prawa budowlanego
2. Wybór ww. trybu , w jakim będą wykonywane roboty budowlane na podstawie dokumentacji należy ustalić z Zamawiającym
wg potrzeb.
3. Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania koncepcji przebudowy/rozbudowy drogi obejmujący:
• Plan sytuacyjny,
• Przekroje normalne,
• Wstępny zakres ewentualnego przejęcia nieruchomości wraz ze wskazaniem powierzchni działek.
4. Zaakceptowanie powyższych materiałów przez Zamawiającego jest podstawą do dalszych prac projektowych.
5. Zakres rzeczowy dokumentacji obejmuje:
• wykonanie niezbędnych badań, pomiarów i odwiertów w celu określenia zakresu odtworzenia i wzmocnienia korpusu drogi,
• korekta niwelety i przekroju poprzecznego jezdni,
• zaprojektowanie nowej nawierzchni jezdni w razie konieczności za projektowanie wzmocnienia konstrukcji drogi wraz z poszerzeniem jezdni,
• zaprojektowanie chodnika ,
• regulacja wysokościowa istniejących wpustów i studzienek,
• ustalenie i przebudowa kolizji z sieciami,
• budowa lub przebudowa przepustów pod zjazdami i pod drogami powiatowymi,
• przebudowa istniejących zjazdów, skrzyżowań, zatok z dostosowaniem do niwelety projektowanych dróg,
• zaprojektowanie rozwiązań odprowadzenia wód opadowych z pasa drogi wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych opinii, pozwoleń, decyzji, itp. wymaganych przepisami prawa,
• zaprojektowanie przejść dla pieszych wraz z doświetleniem spełniającym normy – WR-D-41-3 i WR-D-41-4,
• odtworzenie, konserwacja rowów,
• projekt stałej organizacji ruchu,
• zinwentaryzowanie i przygotowanie projektu wycinki i nasadzeń drzew,
• pozyskanie aktualnych map do celów projektowych dla obszaru objętego opracowaniem oraz wykonanie niezbędnych pomiarów w terenie.
6. Wytyczne techniczne do opracowania projektu:
1) W projekcie należy uwzględnić następujące parametry techniczne drogi
• Klasa drogi powiatowej
a) 1436 L – klasa Z,
• Przewidywana szerokość jezdni
a) 1436 L - 6,00 metrów.
• Pozostałe parametry drogi 1436 L zgodne z rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.
2) W przypadku konieczności przewidzieć korekty istniejących skrzyżowań i zjazdów w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu.
3) Należy zaprojektować nawierzchnię jezdni drogi z masy bitumicznej, rodzaj nawierzchni chodnika kostka brukowa /nawierzchnia bitumiczna, inne elementy infrastruktury, typ oznakowania pionowego i poziomego należy zaprojektować zgodnie z wytycznymi Zamawiającego uzgodnionymi na etapie projektowania.
4) Zaprojektowanie usunięcia wszelkich kolizji z istniejącą infrastrukturą wraz z uzgodnieniami uzyskanymi od gestorów sieci.
5) Zamawiający wstępnie określa ilość działek przeznaczonych do podziału
• 40 działek.
6) Wartości podane powyżej są ilościami orientacyjnymi. Dokładną ilość działek do podziału będzie można określić w momencie opracowania wstępnej koncepcji. W związku z powyższym Zamawiający informuje iż Wykonawca w formularzu ofertowym musi określić cenę jednostkową za wykonanie podziału jednej działki.
7) W celu określenia rodzaju podłoża pod projektowanym odcinkiem drogi wykonawca powinien wykonać odwierty geotechniczne. Ilość odwiertów powinna być wystarczająca do prawidłowego wykonania dokumentacji projektowej i realizacji inwestycji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 356700,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 374412,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 356700,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZAKŁAD TECHNIKI ROBÓT BUDOWLANYCH MARIUSZ KOŻUCHOWSKI
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 82519668476
7.3.3) Ulica: SZCZYGŁY GÓRNE 6
7.3.4) Miejscowość: ŁUKÓW
7.3.5) Kod pocztowy: 21-400
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 356700,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-11-30| 2026-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |