„Modernizacja elewacji budynku Szkoły Podstawowej w Dukli przy ul. Kościuszki”
GMINA DUKLA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00346280
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00346280/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-16 11:29
- Lokalizacja
- Dukla, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-39842343-ed53-49ba-9953-fb0970a603cc
- Identyfikator
- 6842364450
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00346280 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja elewacji budynku Szkoły Podstawowej w Dukli przy ul. Kościuszki”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DUKLA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440531
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Trakt Węgierski 11
1.5.2.) Miejscowość: Dukla
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-450
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@dukla.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.dukla.pl//
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-39842343-ed53-49ba-9953-fb0970a603cc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja elewacji budynku Szkoły Podstawowej w Dukli przy ul. Kościuszki”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-39842343-ed53-49ba-9953-fb0970a603cc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00346280
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045428/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Modernizacja elewacji budynku w Dukli przy ul. Kościuszki 11, dz. nr 192
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00273903
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: I.271.15.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych polegających na „Modernizacji elewacji budynku Szkoły Podstawowej w Dukli przy ul. Kościuszki” czyli między innymi na:
a) rozbiórce płytki odbojowej wokół budynku i wykonanie wykopów wąskoprzestrzennych przy ścianach zewnętrznych – prowadzone odcinkami długości max 2,00m
b) oczyszczeniu ścian fundamentowych, skucie istniejącego tynku do „gołej” cegły
c) wykonaniu hydroizolacji poziomej metodą iniekcji na bazie kremu – ściany zewnętrzne i wewnętrzne w piwnicy, zgodnie z rysunkami
d) wykonaniu pełnego systemu hydroizolacji i tynku w strefie ścian fundamentowych / cokołu
e) wykonaniu drenażu opaskowego w obsypce żwirowej i owiniętego geowłókniną
f) wpięciu drenażu do studzienek kanalizacji deszczowej (rozbiórka nawierzchni betonowych i ich późniejsza naprawa itp.)
g) zasypaniu strefy przyściennej materiałem przepuszczalnym
h) odtworzeniu płytki odbojowej wokół budynku
i) procedurze osuszania pomieszczeń z zawilgoconymi ścianami
j) wypiaskowaniu i oczyszczeniu istniejących balustrad oraz konsoli pod balkonami
k) wykonaniu renowacji elewacji części nadziemnej – do wysokości 2,50m całkowite skucie tynków i wykonanie nowych, w pełnym systemie tynków renowacyjnych
z uszczelnieniem ścian szlamem mineralnym. Powyżej skucie zmurszałych, spękanych tynków i nałożenie tynków cementowo – wapiennych
l) renowacji i naprawie boniowania, gzymsów, frontonów itd. Renowacja gzymsów
– elastyczna zaprawa ciągniona. Renowacja boniowania, frontonów i innych detali
– zaprawa sztukatorska
m) wymianie rynien leżących i rur spustowych na rynny stalowe ocynkowane
n) nałożeniu na tynki szpachli wapienno – mineralnych i powłok malarskich
o) renowacji balustrad i konsoli – powłoki podkładowe antykorozyjne, wierzchnie powłoki malarskie
2. Dane szczegółowe:
- Zakres prac obejmuje kompleksowe prace modernizacyjne, izolacyjne, osuszeniowe oraz konserwatorskie mające na celu poprawę stanu technicznego obiektu, zabezpieczenie go przed działaniem wilgoci oraz odtworzenie walorów estetycznych elewacji i detali architektonicznych.
- W ramach zadania przewiduje się wykonanie prac związanych z odkryciem i zabezpieczeniem ścian fundamentowych, wykonaniem izolacji przeciwwilgociowych oraz drenażu opaskowego wraz z odprowadzeniem wód do istniejącej kanalizacji deszczowej. Roboty obejmą również osuszenie zawilgoconych ścian i pomieszczeń piwnicznych oraz odtworzenie nawierzchni wokół budynku po zakończeniu prac ziemnych.
- Modernizacja części nadziemnej budynku obejmie remont i renowację elewacji, w tym usunięcie zniszczonych i odspojonych tynków, wykonanie nowych wypraw tynkarskich w technologii renowacyjnej oraz wykonanie nowych powłok malarskich o wysokiej paroprzepuszczalności. Przewiduje się także naprawę i odtworzenie detali architektonicznych, takich jak gzymsy, boniowania i elementy dekoracyjne elewacji.
- Zakres zamówienia obejmuje ponadto renowację elementów metalowych budynku, w szczególności balustrad i konsoli balkonowych, wraz z ich zabezpieczeniem antykorozyjnym i malowaniem, a także wymianę rynien oraz rur spustowych.
- Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa, zasadami wiedzy technicznej oraz przy zastosowaniu materiałów posiadających wymagane dopuszczenia i parametry techniczne odpowiednie dla obiektów poddawanych pracom renowacyjnym.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
a) Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) - Załącznik Nr 1 do SWZ
b) Warunki określone w projekcie umowy – Załącznik Nr 4 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45232452-5 - Roboty odwadniające
45232454-9 - Roboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych
45261320-3 - Kładzenie rynien
45261420-4 - Uszczelnianie dachu
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących
45442110-1 - Malowanie budynków
45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45453100-8 - Roboty renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na postawie art. 255 pkt. 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 roku, poz.1320) Zamawiający informuje, że unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Modernizację elewacji budynku Szkoły Podstawowej w Dukli przy ul. Kościuszki”, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 598 000,00 zł brutto.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2337000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2337000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |