Opracowanie dokumentacji projektowych dla realizacji zadań przy drogach gminnych w msc. Małogoskie i Chełmce

GMINA STRAWCZYN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00346457
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00346457/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-16 12:11
Lokalizacja
Strawczyn, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-292688d2-970c-48ba-84b2-8b180080bf11
Identyfikator
9591486127
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00346457 z dnia 2026-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowych dla realizacji zadań przy drogach gminnych w msc. Małogoskie i Chełmce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STRAWCZYN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010790

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Żeromskiego 16

1.5.2.) Miejscowość: Strawczyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-067

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: +48413038002

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@strawczyn

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.strawczyn.4bip.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://strawczyn.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowych dla realizacji zadań przy drogach gminnych w msc. Małogoskie i Chełmce

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-292688d2-970c-48ba-84b2-8b180080bf11

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00346457

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043562/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Dokumentacja projektowa przebudowy skrzyżowania drogi gminnej ul. Górnej z ul. Turystyczną

1.3.14 Wykonanie dokumentacji projektowej na drogę gminną działka nr ewid. 487, 475/1 ( FS Małogoskie)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319826

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIRP.ZP.271.1.19.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 116531,16 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1. Wykonanie dokumentacji projektowej na drogę gminną dz. nr ewid. 487, 475/1 w msc. Małogoskie.

Dokumentacja projektowa dla realizacji zadania obejmuje drogę gminną w msc. Małogoskie
o dł. ok.: 0,185 km (dz. nr ewid. 487 dz. nr ewid. 475/1w msc. Małogoskie) na odcinku od działki nr 546 na długości 0,185 km w kierunku wschodnim.
W zakres zamówienia wchodzi:
1. Uzyskanie podkładów mapowych oraz wykonanie dokumentacji geodezyjno – kartograficznej (podziały – jeśli wymagane) związanej z uzyskaniem prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.
2. Dokonanie inwentaryzacji terenu w celu poprawnego rozeznania warunków terenowych niezbędnych do prawidłowego oszacowania kosztów i zakresu prac projektowych.
3. W projekcie należy przewidzieć wykonanie nawierzchni bitumicznej, poboczy, odwodnienia drogi.
4. Uwzględnienie w dokumentacji projektowej wszelkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania drogi np. przebudowa/budowa zjazdów, włączeń na skrzyżowaniach, budowę/przebudowę/remont przepustów, umocnienie skarp, kolizje z infrastrukturą techniczną, itp.
5. Uzgodnienie dokumentacji z zarządcą drogi w Urzędzie Gminy Strawczyn (Zamawiający).
6. Uzgodnienia dotyczące rozwiązań technicznych zastosowanych na etapie projektowania.
7. Uzyskanie wszelkich niezbędnych zgód i uzgodnień do realizacji zadania.
8. Wykonanie podkładów mapowych (mapa do celów projektowych).
9. Uzyskanie stosownego zezwolenia na realizację robót w terminie do 135 dni od dnia podpisania umowy
10. Opracowanie, uzgodnienie i zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu (odcinek drogi gminnej od drogi powiatowej).
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać:
Wszystkie opracowania, uzgodnienia i dokumenty niezbędne do uzyskania stosownego pozwolenia na realizację inwestycji.

W trakcie opracowywania Wykonawca przedłoży do akceptacji Zamawiającemu koncepcje dokumentacji technicznej/projektowej. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu prac projektowych.

Dokumentację projektową należy przygotować zgodnie z Ustawą o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami z dnia 19 lipca 2019r.
Zakres opracowania winien zawierać również:
a) Wykonanie wszystkich prac przedprojektowych niezbędnych do przygotowania przedmiotu zamówienia.
b) Wykonanie badań geotechnicznych gruntu – jeśli wymagane.
c) Uzyskanie nowych podkładów geodezyjnych w zakresie niezbędnym do projektowania.
d) Inne opracowania i uzgodnienia wymagane dla wydania przez właściwy organ zgłoszenia/pozwolenia/decyzji ZRID na budowę zgodnie z wymogami Ustawy „Prawo Budowlane”, oraz niezbędne do właściwego funkcjonowania obiektu.
2. Wykonawca zobowiązany jest w ramach przedmiotu zamówienia uzyskać stosowne pozwolenie na realizację inwestycji.

3. Nadzór autorski.
Projektant (Wykonawca dokumentacji projektowej) będzie sprawować nadzór autorski zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo Budowlane. Pobyty na budowie będą realizowane w miarę potrzeb Zamawiającego. W kwotę nadzoru wliczone są przejazdy na plac budowy, koszt opracowań zamiennych, wyjaśniających itp.
W ramach nadzoru autorskiego inwestycji Wykonawca zobowiązany jest do:
opiniowania zgodności projektów wykonawczych, technologicznych i zamiennych wykonywanych przez Wykonawcę robót w zakresie zgodności z wymaganiami dokumentacji projektowej, wykonywania projektów zamiennych, wyjaśniania wykonawcy prac objętych dokumentacją budowlano - wykonawczą wątpliwości powstałych w toku realizacji robót, niezwłocznego wykonania poprawek i uzupełnień w dokumentacji projektowej.
Nadzór autorski będzie sprawowany na etapie realizacji robót budowlanych. Wykonawca uwzględni koszty nadzoru autorskiego w cenie brutto oferty.
4. Wykonawca zobowiązany jest na wezwanie Zamawiającego do aktualizacji kosztorysu inwestorskiego do chwili realizacji inwestycji.
5. Wszelkie prace projektowe lub czynności nie opisane w niniejszym SWZ, a niezbędne
do właściwego i kompletnego opracowania dokumentacji projektowej, uzyskania niezbędnych uzgodnień oraz decyzji, należy traktować jako oczywiste i uwzględnić w kosztach i terminach wykonania przedmiotu zamówienia.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ewentualnej oceny opracowanej dokumentacji przez niezależnego projektanta, wyznaczonego przez Zamawiającego.
7. Wykonawca zobowiązany jest znać i stosować wszystkie przepisy prawa związane
z wykonaniem przedmiotu zamówienia, w brzmieniu obowiązującym w okresie obowiązywania umowy.
8. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
9. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 71.32.00.00 – 7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania.
10. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia.
11. Zabrania się stosowania w dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia nazw katalogowych, nazw producenta, znaków towarowych, patentów, pochodzenia lub innych określeń ograniczających wolną konkurencję. Wszelkie urządzenia i materiały muszą być opisane wyłącznie przy pomocy parametrów techniczno – użytkowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 54200,54 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2. Dokumentacja projektowa przebudowy skrzyżowania drogi gminnej ul. Górnej
z ul. Turystyczną w msc. Chełmce.
Dokumentacja projektowa dla realizacji zadania obejmuje skrzyżowanie drogi gminnej
dz. nr ewid. 2083, dz. nr ewid. 1603, 1664 z drogą powiatową nr 1392T (dz, nr ewid. 1434/1) w msc. Chełmce.
W zakres zamówienia wchodzi:
1. Uzyskanie stosownych podkładów mapowych.
2. Dokonanie inwentaryzacji terenu w celu poprawnego rozeznania warunków terenowych niezbędnych do prawidłowego oszacowania kosztów i zakresu prac projektowych.
3. W projekcie należy przewidzieć wykonanie przebudowy istniejącego skrzyżowania, poboczy, odwodnienia drogi,
4. Uwzględnienie w dokumentacji projektowej wszelkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania drogi/skrzyżowania np. przebudowa/budowa zjazdów, włączeń na skrzyżowaniach, budowę/przebudowę/remont przepustów, umocnienie skarp, kolizje z infrastrukturą techniczną, itp.
5. Uzgodnienie dokumentacji z zarządcą drogi w Urzędzie Gminy Strawczyn (Zamawiający) oraz w Powiatowym Zarządzie Dróg w Kielcach.
6. Uzgodnienia dotyczące rozwiązań technicznych zastosowanych na etapie projektowania.
7. Uzyskanie wszelkich niezbędnych zgód i uzgodnień do realizacji zadania.
8. Uzyskanie stosownego zezwolenia na realizację robót w terminie do 135 dni od dnia podpisania umowy
9. Opracowanie, uzgodnienie i zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu.

W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać:
Wszystkie opracowania, uzgodnienia i dokumenty niezbędne do uzyskania stosownego pozwolenia na realizację inwestycji.

W trakcie opracowywania Wykonawca przedłoży do akceptacji Zamawiającemu koncepcje dokumentacji technicznej/projektowej. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu prac projektowych.

Dokumentację projektową należy przygotować zgodnie z Ustawą o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami z dnia 19 lipca 2019r.
Zakres opracowania winien zawierać również:
a) Wykonanie wszystkich prac przedprojektowych niezbędnych do przygotowania przedmiotu zamówienia.
b) Wykonanie badań geotechnicznych gruntu – jeśli wymagane.
c) Uzyskanie nowych podkładów geodezyjnych w zakresie niezbędnym do projektowania.
d) Inne opracowania i uzgodnienia wymagane dla wydania przez właściwy organ zgłoszenia/pozwolenia/decyzji ZRID na budowę zgodnie z wymogami Ustawy „Prawo Budowlane”, oraz niezbędne do właściwego funkcjonowania obiektu.
2. Wykonawca zobowiązany jest w ramach przedmiotu zamówienia uzyskać stosowne pozwolenie na realizację inwestycji.

3. Nadzór autorski.
Projektant (Wykonawca dokumentacji projektowej) będzie sprawować nadzór autorski zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo Budowlane. Pobyty na budowie będą realizowane w miarę potrzeb Zamawiającego. W kwotę nadzoru wliczone są przejazdy na plac budowy, koszt opracowań zamiennych, wyjaśniających itp.
W ramach nadzoru autorskiego inwestycji Wykonawca zobowiązany jest do:
opiniowania zgodności projektów wykonawczych, technologicznych i zamiennych wykonywanych przez Wykonawcę robót w zakresie zgodności z wymaganiami dokumentacji projektowej, wykonywania projektów zamiennych, wyjaśniania wykonawcy prac objętych dokumentacją budowlano - wykonawczą wątpliwości powstałych w toku realizacji robót, niezwłocznego wykonania poprawek i uzupełnień w dokumentacji projektowej.
Nadzór autorski będzie sprawowany na etapie realizacji robót budowlanych. Wykonawca uwzględni koszty nadzoru autorskiego w cenie brutto oferty.
4. Wykonawca zobowiązany jest na wezwanie Zamawiającego do aktualizacji kosztorysu inwestorskiego do chwili realizacji inwestycji.
5. Wszelkie prace projektowe lub czynności nie opisane w niniejszym SWZ, a niezbędne
do właściwego i kompletnego opracowania dokumentacji projektowej, uzyskania niezbędnych uzgodnień oraz decyzji, należy traktować jako oczywiste i uwzględnić w kosztach i terminach wykonania przedmiotu zamówienia.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ewentualnej oceny opracowanej dokumentacji przez niezależnego projektanta, wyznaczonego przez Zamawiającego.
7. Wykonawca zobowiązany jest znać i stosować wszystkie przepisy prawa związane
z wykonaniem przedmiotu zamówienia, w brzmieniu obowiązującym w okresie obowiązywania umowy.
8. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
9. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 71.32.00.00 – 7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania.
10. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia.
11. Zabrania się stosowania w dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia nazw katalogowych, nazw producenta, znaków towarowych, patentów, pochodzenia lub innych określeń ograniczających wolną konkurencję. Wszelkie urządzenia i materiały muszą być opisane wyłącznie przy pomocy parametrów techniczno – użytkowych

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 62330,62 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu nie została złożona żadna oferta

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu nie została złożona żadna oferta

2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi