Budowa Parku Bioróżnorodności oraz Parku Doświadczeń przy Kampusie Uniwersyteckim przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną

Uniwersytet w Białymstoku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00346650
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00346650/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-16 12:47
Lokalizacja
Białystok, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e48c2bfa-5899-4c8f-ac7c-571170a71dc6
Identyfikator
5422383747
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie parków tematycznychRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania parkówPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie zagospodarowania terenuWznoszenie ogrodzeń

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00346650 z dnia 2026-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Parku Bioróżnorodności oraz Parku Doświadczeń przy Kampusie Uniwersyteckim przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet w Białymstoku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050562207

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Świerkowa 20B

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-328

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@uwb.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uwb.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://uwb.ezamawiajacy.pl/pn/uwb/demand/287126/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa Parku Bioróżnorodności oraz Parku Doświadczeń przy Kampusie Uniwersyteckim przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e48c2bfa-5899-4c8f-ac7c-571170a71dc6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00346650

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00050418/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Park Bioróżnorodności / Park Doświadczeń Kampus Uniwersytetu w Białymstoku ul. Ciołkowskiego.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Park Bioróżnorodności jest realizowany w ramach projektu „Ochrona i przywracanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej oraz funkcji ekosystemów na terenie województwa podlaskiego”, Nr projektu FEDP.02.11-IZ.00-0001/25 w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027, Priorytetu II Region Przyjazny Środowisku, Działania 2.11 Ochrona przyrody.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00250991

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Dzp.2512.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2966448,82 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) Budowę Parku Bioróżnorodności przy Kampusie Uniwersyteckim przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną,
b) Budowę Parku Doświadczeń przy Kampusie Uniwersyteckim przy ul. Ciołkowskiego w Białymstoku wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212120-3 - Roboty budowlane w zakresie parków tematycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną Wykonawcy REDIL Jacek Rutkowski, ul. Sobolewska 18, 15-084 Białystok w wysokości 4 817 295,00 zł przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia – 3 648 732,05 zł

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4817295,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9370263,00 PLN

2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane