„Wykonanie robót budowlanych w obiekcie Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju”

Powiat Biłgorajski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00346673
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00346673/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-16 12:52
Lokalizacja
Biłgoraj, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ec379571-a001-49ff-87a1-4e3c9ae71997
Identyfikator
9181993847
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty przy wznoszeniu rusztowańRoboty elewacyjneRoboty malarskieRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Wykonawcy

1 przyznane

IRENA WOLANINBiłgoraj, PL · lot 0
339 499,99 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00346673 z dnia 2026-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie robót budowlanych w obiekcie Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Biłgorajski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950369014

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 94

1.5.2.) Miejscowość: Biłgoraj

1.5.3.) Kod pocztowy: 23-400

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@bilgorajski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bilgorajski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ec379571-a001-49ff-87a1-4e3c9ae71997

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie robót budowlanych w obiekcie Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ec379571-a001-49ff-87a1-4e3c9ae71997

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00346673

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00059456/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wykonanie robót budowlanych w obiekcie Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00258756

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZ.273.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlano-instalacyjnych obejmujących poprawę estetyki elewacji budynku Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Biłgoraju poprzez jej czyszczenie i malowanie oraz rozbudowę sieci deszczowej poprzez wykonanie odcinków kanalizacji z połączeniem z rurami spustowymi do istniejących studni deszczowych/wpustów znajdujących się na działce inwestora, mające na celu usprawnienie istniejącego systemu kanalizacji deszczowej. Remontowi podlega cała powierzchnia elewacji ze względu na jej zanieczyszczenie przez porosty, mech, liczne ubytki tynku, pęknięcia. Elewację należy oczyścić z zabrudzeń, zagruntować i dwukrotnie pomalować. Część cokołowa z płytek ceramicznych nie podlega remontowi.
4.2. Roboty do wykonania obejmują głównie:
1) w zakresie elewacji:
a) montaż i demontaż rusztowań,
b) czyszczenie elewacji,
c) naprawa pęknięć i ubytków,
d) impregnacja elewacji,
e) dwukrotne malowanie elewacji,
2) w zakresie sieci kanalizacji deszczowej:
f) prace przygotowawcze i towarzyszące,
g) rozbiórki nawierzchni utwardzonych,
h) roboty ziemne,
i) montaż przewodów i elementów kanalizacji deszczowej,
j) odtworzenie nawierzchni utwardzonych.
4.3. Inwestycja zlokalizowana jest na działce nr 54/31, przy ul. Gen. Bora Komorowskiego 20
w Biłgoraju, 23-400 Biłgoraj. Budynek Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów jest budynkiem o pięciu kondygnacjach nadziemnych, średniowysokim, kwalifikowanym do kategorii zagrożenia ludzi ZL II. Główne wejście znajduje się od strony północnej. Dojścia do budynku są utwardzone kostką betonową, na działce znajdują się miejsca postojowe oraz droga dojazdowa. Na działce objętej inwestycją znajdują się następujące instalacje: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, telekomunikacyjna, gazowa, elektroenergetyczna.
4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) Zaświadczenie o braku sprzeciwu do rozpoczęcia robót,
2) dokumentacja projektowa – materiały do zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę,
3) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) - branża budowlana i sanitarna,
4) przedmiary robót – branża budowlana i sanitarna.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej oraz STWiORB o których mowa w pkt 4.4. Przedmiary robót mają charakter pomocniczy i uzupełniający. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej lub STWiORB.
4.5. Zamawiający informuję, że budynek DPS dla Kombatantów jest obiektem budownictwa mieszkaniowego. Do robót wykonywanych w obrębie bryły tego budynku, m.in. w zakresie elewacji ma zastosowanie stawka podatku VAT 8%, natomiast roboty infrastruktury towarzyszącej – poza bryłą budynku, m.in. w zakresie sieci kanalizacji deszczowej zastosowanie ma stawka podatku VAT 23%.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45442100-8 - Roboty malarskie

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 339499,99 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 515437,95 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 339499,99 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: P.U. WOLMEX - Irena Wolanin

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9181221961

7.3.3) Ulica: Armii Kraków

7.3.4) Miejscowość: Biłgoraj

7.3.5) Kod pocztowy: 23-400

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 339499,99 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-27

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane