Dostawa wody i odbiór ścieków z obiektu (nieruchomości) Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach położonego w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 58
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00346792
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00346792/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-16 13:14
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9389bd27-8dbd-4238-9b12-015b386c4ea3
- Identyfikator
- 6340136434
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00346792 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wody i odbiór ścieków z obiektu (nieruchomości) Akademii Muzycznej
im. Karola Szymanowskiego w Katowicach położonego w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 58
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
1.3.) Oddział zamawiającego: AKADEMIA MUZYCZNA IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W KATOWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000275760
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zacisze, 3
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-025
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@am.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://am.katowice.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa wody i odbiór ścieków z obiektu (nieruchomości) Akademii Muzycznejim. Karola Szymanowskiego w Katowicach położonego w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 58
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9389bd27-8dbd-4238-9b12-015b386c4ea3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00346792
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00138907/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Dostawa wody i odbiór ścieków z budynku Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach położonego w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 58
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne:
Do obiektu nowego (nieruchomości) Zamawiającego (Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego
w Katowicach) położonego w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 58 woda będzie doprowadzana wyłącznie za pośrednictwem sieci wodociągowej, natomiast odprowadzanie ścieków z ww. obiektu odbywać się będzie za pośrednictwem sieci kanalizacyjnej.
Nowy obiekt Zamawiającego znajduje się na terenie, gdzie doprowadzona jest sieć wodno-kanalizacyjna, której właścicielem są Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna z siedzibą w Katowicach przy ul. Obrońców Westerplatte 89.
Fakt ten powoduje, że z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, przedmiot zamówienia może być świadczony tylko przez jednego Wykonawcę (tj. spółkę Katowickie Wodociągi), właściwego terytorialnie, który- jest właścicielem sieci wodno-kanalizacyjnej do której będzie podłączony nowy obiekt Zamawiającego (...).
cd. w sekcji XI - Informacje dodatkowe
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/AM/5/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 258417,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są dostawy wody i odbiór ścieków z obiektu (nieruchomości) Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, położonego w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 58.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w:
2.1. Załączniku nr 1 do Zaproszenia: Opis przedmiotu zamówienia (OPZ),
2.2. Załączniku nr 2 do Zaproszenia: Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści umowy (Istotne postanowienia umowy).
4.5.3.) Główny kod CPV: 41110000-3 - Woda pitna
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
65110000-7 - Przesył wody
90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Katowickie Wodociągi Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 634-012-53-82
7.3.3) Ulica: ul. Obrońców Westerplatte 89
7.3.4) Miejscowość: Katowice
7.3.5) Kod pocztowy: 40-335
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 279091,01 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin wykonania zamówienia: Umowa z Wykonawcą będzie zawarta na czas nieoznaczony.cd. sekcji III – "Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej " pkt. 3.1.1.):
(...) Z uwagi na powyższe istniejące przyczyny techniczne o obiektywnym charakterze uniemożliwiają Zamawiającemu powierzenie realizacji przedmiotowego zamówienia innemu Wykonawcy, i dlatego też spełnione są przesłanki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 1 lit. a) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia przez Zamawiającego, z uwagi na powyższe przedmiotowe postępowanie należy przeprowadzić w trybie zamówienia z wolnej ręki.
| 2026-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |