Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej turystyki na terenie gminy Sulejów”
Gmina Sulejów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00346809
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00346809/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-16 13:16
- Lokalizacja
- Sulejów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-54d611d5-1614-4eda-ac7d-506815e8df6d
- Identyfikator
- 7711768348
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00346809 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej turystyki na terenie gminy Sulejów”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sulejów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648327
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Konecka 42
1.5.2.) Miejscowość: Sulejów
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-330
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 446102530
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@sulejow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://sulejow.biuletyn.net/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13303851.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej turystyki na terenie gminy Sulejów”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-54d611d5-1614-4eda-ac7d-506815e8df6d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00346809
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042584/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.6 Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowych w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej turystyki na terenie gminy Sulejów”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt „Rozwój zrównoważonej turystyki na terenie gminy Sulejów” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021- 20272.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00299742
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 887871,81 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla zamierzenia inwestycyjnego pn. „Rozwój zrównoważonej turystyki na terenie gminy Sulejów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021- 2027.Szczegółowy opis przedmiotu umowy zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy (zwany dalej” PFU) oraz wniosek o dofinansowanie.
Przedmiot zamówienia został podzielony na części. Przedmiotem każdej części jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, dla wskazanego zakresu oraz pełnienie nadzoru autorskiego w okresie robót.
Część 1 – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy ciągów pieszo – rowerowych, parkingów i małej architektury wraz z infrastrukturą techniczną
Zakres rzeczowy (PFU 2.1.1 – odcinki naziemne, 2.1.2, 2.1.7) - dokumentacja budowy ciągu pieszo-rowerowego na Szlaku Turystycznym w części naziemnej (nawierzchnia z kruszywa związanego żywicą), dwóch parkingów obsługujących ruch turystyczny (przy punkcie wejściowym na szlak oraz przy Zalewie Sulejowskim), małej architektury w obrębie ciągu i parkingów, oraz infrastruktury technicznej liniowej wzdłuż ciągu: tras kablowych zasilania nn i okablowania teletechnicznego (w jednym wykopie, z rezerwami i wyprowadzeniami w punktach styku), oświetlenia i systemu kontroli wjazdu (bramki) ograniczającego ruch pojazdów z wyjątkiem pojazdów uprawnionych. Pozwolenie: decyzja o pozwoleniu na budowę i/lub skuteczne zgłoszenie.
Pozostałe informacje w SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 138205,15 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla zamierzenia inwestycyjnego pn. „Rozwój zrównoważonej turystyki na terenie gminy Sulejów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021- 2027.Szczegółowy opis przedmiotu umowy zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy (zwany dalej” PFU) oraz wniosek o dofinansowanie.
Przedmiot zamówienia został podzielony na części. Przedmiotem każdej części jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, dla wskazanego zakresu oraz pełnienie nadzoru autorskiego w okresie robót.
Część 2 – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy kładek i wyniesionego ciągu w obszarze kładek na rzece Luciąży
Zakres rzeczowy (PFU 2.1.6 oraz pomostowy odcinek 2.1.1) - dokumentacja budowy kładek na rzece Luciąża wraz z wyniesionym odcinkiem ciągu pieszo-rowerowego w konstrukcji pomostowej opartej na palach (teren podmokły), o nawierzchni z desek kompozytowych antypoślizgowych, szer. użytkowej 3 m, jako integralnego elementu ciągu na Szlaku Turystycznym, w tym przejść/koryt dla kabli w konstrukcji pomostu skoordynowanych z trasą kablową Części 1.
Pozwolenie: decyzja o pozwoleniu na budowę.
Pozostałe informacje w SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 300000 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla zamierzenia inwestycyjnego pn. „Rozwój zrównoważonej turystyki na terenie gminy Sulejów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021- 2027.Szczegółowy opis przedmiotu umowy zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy (zwany dalej” PFU) oraz wniosek o dofinansowanie.
Przedmiot zamówienia został podzielony na części. Przedmiotem każdej części jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, dla wskazanego zakresu oraz pełnienie nadzoru autorskiego w okresie robót.
Część 3 – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy wieży widokowej, repliki młyńskiego koła oraz wiaty do obsługi ruchu turystycznego wraz z elementami małej architektury
Zakres rzeczowy (PFU 2.1.3, 2.1.4, 2.1.5) - dokumentacja budowy wieży widokowej (wysokość ≥15 m), repliki koła młyńskiego oraz wiaty do obsługi ruchu turystycznego w rejonie Murowańca, wraz z małą architekturą; obiekty zlokalizowane na jednym terenie (jedna mapa do celów projektowych). W zakresie urządzeń końcowych monitoringu – kamery na wieży i wiacie wraz z zasilaniem i okablowaniem od wyprowadzeń pozostawionych w trasie kablowej Części 1.
Pozwolenie: decyzja o pozwoleniu na budowę i/lub (wiata)
Pozostałe informacje w SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 196333,33 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę dla zamierzenia inwestycyjnego pn. „Rozwój zrównoważonej turystyki na terenie gminy Sulejów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021- 2027.Szczegółowy opis przedmiotu umowy zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy (zwany dalej” PFU) oraz wniosek o dofinansowanie.
Przedmiot zamówienia został podzielony na części. Przedmiotem każdej części jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, dla wskazanego zakresu oraz pełnienie nadzoru autorskiego w okresie robót.
Część 4 – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania terenu na cele rekreacyjne i turystyczne w miejscowości Barkowice
Zakres rzeczowy (PFU 2.1.8 – 2.1.16) - dokumentacja zagospodarowania terenu nad Zalewem Sulejowskim, obejmująca: budynek sanitarny z instalacją wodno-kanalizacyjną, wiatę z miejscem do odpoczynku, strefę odpoczynku w wąwozie, pomost w układzie ramowym (Typ U) z osłoniętym kąpieliskiem i strefą rekreacji wodnej, pomost rekreacyjno-cumowniczy, miejsce wodowania kajaków, rozbudowę i zagospodarowanie plaży, wydzieloną przestrzeń piknikową oraz strefę rekreacji i wypoczynku, wraz z przyłączami, oświetleniem, siecią nn, małą architekturą i zielenią; obiekty na jednym terenie (jedna mapa do celów projektowych).
Pozwolenie: decyzja o pozwoleniu na budowę i/lub zgłoszenie.
Pozostałe informacje w SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 253333,33 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnia postępowanie w Częściach 1-4, gdyż oferty z najniższą ceną przewyższają kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w każdej Części.
W niniejszym postępowaniu na każdą z Części wpłynęły następujące oferty:
Dla Części 1 wpłynęła 1 oferta: oferta Wykonawcy z najniższą ceną (BELZI SYSTEM Mateusz Wiertelak, ul. Wspólna 4, 98-275 Brzeźnio) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający na sfinansowanie niniejszego zamówienia przeznaczył kwotę 15.500,00 zł, natomiast oferta z najniższą ceną wynosi 232.470,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 232470 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 232470 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnia postępowanie w Częściach 1-4, gdyż oferty z najniższą ceną przewyższają kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w każdej Części.
Dla Części 2 wpłynęła 1 oferta: oferta Wykonawcy z najniższą ceną (BELZI SYSTEM Mateusz Wiertelak, ul. Wspólna 4, 98-275 Brzeźnio) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający na sfinansowanie niniejszego zamówienia przeznaczył kwotę 33.890,00 zł, natomiast oferta z najniższą ceną wynosi 207.870,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 207870 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 207870 PLN
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnia postepowanie w Częściach 1-4, gdyż oferty z najniższą ceną przewyższają kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w każdej Części.
W niniejszym postępowaniu na każdą z Części wpłynęły następujące oferty:
Dla Części 3 wpłynęły 2 oferty, a oferta Wykonawcy z najniższą ceną („Infra-Tel” Sp. z o.o., ul. Żorska 14, 44-203 Rybnik) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający na sfinansowanie niniejszego zamówienia przeznaczył kwotę 22.110,00 zł, natomiast oferta z najniższą ceną wynosi 157.440,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 157440 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 244770 PLN
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnia postępowanie w Częściach 1-4, gdyż oferty z najniższą ceną przewyższają kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w każdej Części.
W niniejszym postępowaniu na każdą z Części wpłynęły następujące oferty:
Dla Części 4 wpłynęła 1 oferta: oferta Wykonawcy z najniższą ceną (BELZI SYSTEM Mateusz Wiertelak, ul. Wspólna 4, 98-275 Brzeźnio) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający na sfinansowanie niniejszego zamówienia przeznaczył kwotę 28.500,00 zł, natomiast oferta z najniższą ceną wynosi 343.170,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 343170 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 343170 PLN
| 2026-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |