Budowa zbiornika retencyjnego w Zabratówce
Gmina Chmielnik
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00346872
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00346872/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-16 13:26
- Lokalizacja
- Chmielnik, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f1aba1c6-3d3e-42f7-b51c-91716ebe143c
- Identyfikator
- 8133301503
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00346872 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zbiornika retencyjnego w Zabratówce
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chmielnik
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690582051
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 50
1.5.2.) Miejscowość: Chmielnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 36-016
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.czarnota@chmielnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.chmielnik.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/chmielnik1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa zbiornika retencyjnego w Zabratówce2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f1aba1c6-3d3e-42f7-b51c-91716ebe143c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00346872
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00076907/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa zbiornika retencyjnego wraz z niezbędnymi urządzeniami technicznymi w Zabratówce
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275685
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RD.271.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane i instalacyjne.
Zakres zamówienia obejmuje budowę ziemnego spuszczalnego zbiornika retencyjnego o powierzchni 0,54 ha i powierzchni lustra wody 0,48 ha wraz z niezbędnymi urządzeniami technicznymi; urządzenie piętrząco-spustowe typu mnich, kolektor Fi 200 mm doprowadzający wodę z potoku Ryjak poprzez ujęcie denne do zbiornika.
Lokalizacja zadania obejmuje część działek nr ewid. 1024, 1026, 1027/2, 1028/2, 969 położonych w miejscowości Zabratówka, Gmina Chmielnik.
Zakres robót obejmował będzie:
1) wykonanie czaszy zbiornika poprzez wykop ziemi, a następnie jej wywiezienie poza plac budowy. Grunt z ukopu czaszy zostanie wykorzystany do makroniwelacji terenów mienia gminnego, przyległych do zbiornika. Powierzchnia czaszy w obrysie górnych krawędzi skarp wynosi około 0,54 ha. Głębokość zbiornika od 2,5 do 3,0 m. Głębokość wody w zbiorniku 2,0 m. Nachylenie skarpy n = 1:2,5 w obrębie urządzenia piętrząco – spustowego typu mnich i n = 1:2 na pozostałej części skarp. W sąsiedztwie mnicha na skarpie odwodnej wykonane zostaną schody typu Sch-3, szerokości 1,0 m, umożliwiające zejście z korony na dno czaszy zbiornika. Po ukształtowaniu i wyprofilowaniu skarpy zostaną uzupełnione humusem warstwą o miąższości 10 cm, a następnie obsiane mieszanką traw. Część skarp na wysokości poziomu lustra wody zabezpieczone przed falowaniem wody płytami ażurowymi o wym. 40x60x8 cm pasem 1,20 m.
2) wykonanie urządzenia piętrząco – spustowego typu mnich zlokalizowany po stronie zachodniej zbiornika. Mnich składa się z:
a) betonowego stojaka o wymiarach zewnętrznych 0,95 x 0,80 m, wysokość stojaka 2,50 m,
b) leżaka odprowadzającego wodę ze zbiornika do potoku Ryjak, leżak wykonany z rur fi 300 mm z PCV (lub tożsamych np. HDPE), długość leżaka; 25,0 m,
3) wykonanie kolektora zasilającego zbiornik retencyjny wodami powierzchniowymi potoku Ryjak. Kolektor wykonany z rur fi 200 mm PCV (lub tożsamych np. HDPE), długość kolektora: 181,90 m. Na kolektorze w górnej części (w sąsiedztwie potoku) projektowana betonowa studnia rewizyjna fi 1200 mm. W studni na kolektorze zamontowana zasuwa kołnierzowa DN 200 mm żeliwna krótka do regulacji przepływu wody w kolektorze,
4) wykonanie pośredniego ujęcia wód powierzchniowych w dnie potoku Ryjak, gdzie będzie następował pobór wody na potrzeby zbiornika retencyjnego. Pośrednie ujęcie wód powierzchniowych wykonane z perforowanych rur filtracyjnych PCV fi 200 mm, ułożonych pod dnem potoku na długości 3 x 10,0 m. Rury ułożone w nasypie kamiennym (filtr odwrotny) wzdłuż biegu potoku w km1+531 do 1+541.
W zakres zamówienia wchodzą wszystkie prace, materiały, urządzenia i usługi niezbędne do wykonania zamówienia i przekazania obiektów do korzystania z nich zgodnie z ich przeznaczeniem - zarówno wynikające wprost z dokumentacji projektowej, w tym przedmiarów robót i STWiORB jak również w nich nie ujęte, np.: roboty przygotowawcze i porządkowe, zagospodarowanie terenu budowy, w tym: zaplecze budowy, zabezpieczenie terenu budowy zgodnie z BHP, dokumentacja powykonawcza wraz z inwentaryzacją geodezyjną powykonawczą.
Dla celów interpretacji zakresu robót będą miały pierwszeństwo dokumenty zgodnie z następującą kolejnością:
1) Projekt budowlany,
2) Projekt techniczny
3) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
4) Specyfikacja Warunków Zamówienia,
5) Przedmiary robót,
6) Oferta Wykonawcy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45247270-3 - Budowa zbiorników
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45232454-9 - Roboty budowlane w zakresie zbiorników wód deszczowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 18
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 16
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 419747,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3598603,71 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 484979,15 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRAKTIBUD - Adam Gwizdała
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9211001171
7.3.3) Ulica: ul. Sybiraków 6
7.3.4) Miejscowość: Tomaszów Lubelski
7.3.5) Kod pocztowy: 22-600
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 484979,15 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |