Kompleksowa dostawa ciepła (tj. sprzedaż i świadczenie usług przesyłowych) do Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00347055
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00347055/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-16 13:58
Lokalizacja
Bochnia, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0b1f530f-adb6-4723-a290-c5e419c5a2e4
Identyfikator
8681021673
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaWęzeł cieplny lokalny

Wykonawcy

1 przyznane

MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO ENERGETYKI CIEPLNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄCochnia, PL · lot 0
577 053,42 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00347055 z dnia 2026-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Kompleksowa dostawa ciepła (tj. sprzedaż i świadczenie usług przesyłowych) do Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 3 IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000180522

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Krakowska 20

1.5.2.) Miejscowość: Bochnia

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-700

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zs3@powiat.bochnia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zs3.bochnia.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa dostawa ciepła (tj. sprzedaż i świadczenie usług przesyłowych) do Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0b1f530f-adb6-4723-a290-c5e419c5a2e4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347055

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00301488/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Kompleksowa dostawa ciepła (tj. sprzedaż i świadczenie usług przesyłowych) do Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy Pzp w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a w/w ustawy.
Jedynym wykonawcą posiadającym faktyczny monopol na terenie obiektu, w którym mieści się siedziba Zamawiającego dysponującym siecią dostarczającą ciepło jest MPEC Sp. z o.o. w Bochni. Na lokalnym rynku nie występuje więcej niż jeden podmiot, który mógłby wykonać zamówienie. Tylko i wyłącznie wykonawca MPEC Sp. z o.o. w Bochni jest w stanie wykonać zamówienie i nie istnieją alternatywni wykonawcy, którzy mogliby potencjalnie zrealizować zamówienie. Brak jest również rozsądnych rozwiązań alternatywnych lub rozwiązań zastępczych, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZS3-K-273-5/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 469149,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i świadczenie usług przesyłowych na rzecz Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni, ul. Krakowska 20, 32-700 Bochnia w sezonie grzewczym na cele centralnego ogrzewania i wentylacji z sieci ciepłowniczej do węzła cieplnego znajdującego się w budynku Zamawiającego zlokalizowanego w Bochni, ul. Krakowska 20 o mocy zamówionej wynoszącej 230.00 kW. Wielkość przepływu dostosowana będzie do mocy zamówionej.
2. Ciepło na cele centralnego ogrzewania i wentylacji dostarczane będzie w sezonie grzewczym za pośrednictwem nośnika (gorącej wody) o zmiennej temperaturze, zależnej od warunków atmosferycznych, regulowanej według tabeli regulacyjnej, która stanowić będzie załącznik do umowy.
3. Dostarczanie ciepła do ogrzewania pomieszczeń i wentylacji będzie sezonowe. Termin rozpoczęcia i przerwania dostarczania ciepła ustalany będzie przez Zamawiającego. Wykonawca dokona rozpoczęcia lub przerwania dostawy ciepła na pisemny wniosek Zamawiającego najpóźniej w dniu następnym po dniu, w którym został złożony wniosek.
4. Ustalanie ilości pobranego przez Zamawiającego ciepła dokonywał będzie Wykonawca na podstawie wskazań oplombowanego urządzenia pomiarowo-rozliczeniowego (licznika) zainstalowanego na przyłączu do węzła cieplnego. Odczyty wskazań urządzenia pomiarowego dokonywane będą raz w miesiącu w obecności przedstawiciela Zamawiającego.
5. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcą odbywa się przy użyciu e-Doręczeń. e-Doręczenia to elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09323000-9 - Węzeł cieplny lokalny

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8680006217

7.3.4) Miejscowość: Bochnia

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 577053,42 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Umowa została podpisana na czas nieoznaczony na podstawie art. 435 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy