Interwencyjne usuwanie martwych zwierząt z dróg wojewódzkich będących w administracji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w roku 2026 - 2027 z podziałem na 2 części
Województwo Kujawsko - Pomorskie, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00347076
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00347076/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-16 14:00
- Lokalizacja
- Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6919dc98-13df-4392-91eb-c7270cb8b021
- Identyfikator
- 9561969536
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00347076 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Interwencyjne usuwanie martwych zwierząt z dróg wojewódzkich będących w administracji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w roku 2026 - 2027 z podziałem na 2 części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Kujawsko - Pomorskie, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich, ul. Dworcowa 80, 85-010 Bydgoszcz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9561969536
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 80
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-010
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdw-bydgoszcz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.zdw-bydgoszcz.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13190141.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Interwencyjne usuwanie martwych zwierząt z dróg wojewódzkich będących w administracji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w roku 2026 - 2027 z podziałem na 2 części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6919dc98-13df-4392-91eb-c7270cb8b021
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347076
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044276/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.17 Interwencyjne usuwanie martwych zwierząt z dróg wojewódzkich z podziałem na części
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00280692
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: N4.361.51.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 336975,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I. Opis przedmiotu zamówienia1. Nazwa zamówienia: „Interwencyjne usuwanie martwych zwierząt z dróg wojewódzkich będących w administracji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w roku 2026 - 2027 z podziałem na 2 części”
CPV 90 51 00 00-5 Usuwanie i obróbka odpadów
CPV 90 52 43 00 – 9 Usługa usuwania odpadów biologicznych
Część zamówienia nr 1 – dotyczy RDW Inowrocław
Część zamówienia nr 2 – dotyczy RDW Tuchola
2. Zakres i zasady wykonywania usługi określają: Wzory umów (Załącznik nr 3 do SWZ) oraz szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (Załącznik nr 5).
3. Przewidywane ilości usług określone w załączniku 2.1-2.2 do SWZ są ilościami szacunkowymi, przyjętymi przez Zamawiającego wyłącznie w celu obliczenia przez Wykonawcę ceny oferty i wskazania przewidywanych, orientacyjnych potrzeb w zakresie przedmiotu zamówienia. Rzeczywista ilość zlecanych usług będzie wynikała z faktycznych potrzeb Zamawiającego, przy czym maksymalna wartość zamówienia (umowy) nie przekroczy kwoty, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia i do tej kwoty będzie realizowany przedmiot zamówienia tj.:
Część zamówienia nr 1 – dotyczy RDW Inowrocław: 90 512,10 zł brutto;
Część zamówienia nr 2 – dotyczy RDW Tuchola: 166 130,40 zł brutto;
II. Termin wykonania zamówienia
Termin wykonania przedmiotu umowy: do 31.12.2027 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90524300-9 - Usługi usuwania odpadów biologicznych
4.5.5.) Wartość części: 133370,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Nazwa zamówienia: „Interwencyjne usuwanie martwych zwierząt z dróg wojewódzkich będących w administracji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w roku 2026 - 2027 z podziałem na 2 części”CPV 90 51 00 00-5 Usuwanie i obróbka odpadów
CPV 90 52 43 00 – 9 Usługa usuwania odpadów biologicznych
Część zamówienia nr 1 – dotyczy RDW Inowrocław
Część zamówienia nr 2 – dotyczy RDW Tuchola
2. Zakres i zasady wykonywania usługi określają: Wzory umów (Załącznik nr 3 do SWZ) oraz szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (Załącznik nr 5).
3. Przewidywane ilości usług określone w załączniku 2.1-2.2 do SWZ są ilościami szacunkowymi, przyjętymi przez Zamawiającego wyłącznie w celu obliczenia przez Wykonawcę ceny oferty i wskazania przewidywanych, orientacyjnych potrzeb w zakresie przedmiotu zamówienia. Rzeczywista ilość zlecanych usług będzie wynikała z faktycznych potrzeb Zamawiającego, przy czym maksymalna wartość zamówienia (umowy) nie przekroczy kwoty, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia i do tej kwoty będzie realizowany przedmiot zamówienia tj.:
Część zamówienia nr 1 – dotyczy RDW Inowrocław: 90 512,10 zł brutto;
Część zamówienia nr 2 – dotyczy RDW Tuchola: 166 130,40 zł brutto;
II. Termin wykonania zamówienia
Termin wykonania przedmiotu umowy: do 31.12.2027 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90524300-9 - Usługi usuwania odpadów biologicznych
4.5.5.) Wartość części: 203605,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty dla części 1 -
RDW Inowrocław i części 2 - RDW Tuchola i przekazał Wykonawcy projekty umów do
podpisania. Wykonawca uchylił się od zawarcia umów w zakresie obu części zamówienia.
Cena kolejnej oferty złożonej dla części 1- RDW Inowrocław jak i dla części 2 - RDW Tuchola
przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie prawne: Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta z najniższą ceną
przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 98379,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 98379,00 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty dla części 1 -
RDW Inowrocław i części 2 - RDW Tuchola i przekazał Wykonawcy projekty umów do
podpisania. Wykonawca uchylił się od zawarcia umów w zakresie obu części zamówienia.
Cena kolejnej oferty złożonej dla części 1- RDW Inowrocław jak i dla części 2 - RDW Tuchola
przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie prawne: Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta z najniższą ceną
przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 173064,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 261960,00 PLN
| 2026-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |