Remont chodnika przy ul. Fabrycznej.
GMINA BRZEG
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00347255
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00347255/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-16 14:24
- Lokalizacja
- Brzeg, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ac227fa9-b358-453a-ac7f-8e967725e847
- Identyfikator
- 7471248878
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00347255 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont chodnika przy ul. Fabrycznej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZEG
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412711
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Robotnicza 12
1.5.2.) Miejscowość: Brzeg
1.5.3.) Kod pocztowy: 49-300
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: 77/ 416 99 50
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@brzeg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.brzeg.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont chodnika przy ul. Fabrycznej.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ac227fa9-b358-453a-ac7f-8e967725e847
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347255
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041502/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Remont chodnika przy ul. Fabrycznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne i prawne wskazano w informacjach dodatkowych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-IV.271.3.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 259455,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie dotyczy wykonania robót budowlanych związanych remontem chodnika przy ul. Fabrycznej, polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do robót stanowiących przedmiot zamówienia podstawowego pn.: „Remont ul. Szkolnej”
W ramach zadania:
- wymieniona zostanie nawierzchnia chodników i zjazdów wraz z konstrukcją,
- wymienione zostaną istniejące obrzeża,
- wykonane zostaną roboty towarzyszące.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 531385670
7.3.3) Ulica: ul. Starobrzeska 67G
7.3.4) Miejscowość: Brzeg
7.3.5) Kod pocztowy: 49-305
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 319129,65 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Przedmiotowe zamówienie dotyczy wykonania robót budowlanych polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do robót stanowiących przedmiot zamówienia podstawowego sygn. OR-IV.042.2.2026 – „Remont ul. Szkolnej”, udzielonego w trybie podstawowym wyboru najkorzystniejszej oferty, firmie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Zastosowanie zamówienia z wolnej ręki dla wszystkich robót związanych remontem chodnika przy ul. Fabrycznej było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla wskazanego zamówienia podstawowego. Zakres przedmiotowego zamówienia podobnego obejmuje mniejszy zakres robót budowlanych i dotyczy jedynie remontu chodnika w ciągu ulicy Fabrycznej.Szacunkowa wartość robót budowlanych przedmiotowego zamówienia nie przekracza wartości przewidzianych zamówień podobnych uwzględnionych przy obliczaniu wartości szacunkowej realizowanego w roku 2026 zamówienia pn.: „Remont ul. Szkolnej”.
W związku z powyższym podjęto decyzję o przeprowadzeniu zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1) w związku z art. 214 ust.1 pkt 7) ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
| 2026-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |