Modernizacja sieci strukturalnej w II Oddziale ZUS w Poznaniu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00347299
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00347299/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-16 14:32
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-977457fe-6a82-4ed1-83ed-9057127e65f1
Identyfikator
6652369562
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychInstalowanie systemów alarmowych i antenUkładanie kabliSystem kontroli dostępuInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychTelekomunikacyjne roboty dodatkoweRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliInstalacje niskiego napięciaInstalowanie urządzeń klimatyzacyjnychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty remontowe i renowacyjneInstalowanie drzwi i okien

Wykonawcy

1 przyznane

FCA SPÓŁKA AKCYJNANiepołomice, PL · lot 0
1 105 371,53 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00347299 z dnia 2026-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja sieci strukturalnej w II Oddziale ZUS w Poznaniu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

1.3.) Oddział zamawiającego: II Oddział w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000017756

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Starołęcka 31

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-361

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zap_poznan2@zus.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zus.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zus.ezamawiajacy.pl/pn/zus/demand/279087/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


ubezpieczenia społeczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja sieci strukturalnej w II Oddziale ZUS w Poznaniu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-977457fe-6a82-4ed1-83ed-9057127e65f1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347299

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00487031/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja sieci strukturalnej w II Oddziale ZUS w Poznaniu.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00224613

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 540000.271.014.2026-ZAP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 937467,06 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. Modernizacja sieci strukturalnej w II Oddziale ZUS w Poznaniu, zgodnie z dokumentacją w skład której wchodzą:
1) Projekt wykonawczy Modernizacja sieci strukturalnej – O/Poznań II
- Tom I branża telekomunikacyjna,
- Tom II branża elektryczna,
- Tom III branża sanitarna,
- Tom IV branża architektoniczno-konstrukcyjna,
2) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (branża telekomunikacyjna, elektryczna, sanitarna, architektoniczno-konstrukcyjna), 3) Przedmiar robót „Modernizacja sieci strukturalnej – O/Poznań II.
2. Zakres prac obejmuje w szczególności:
2.1. Branża telekomunikacyjna:
- układanie okablowania poziomego kategoria 6A,
- układanie okablowania pionowego kategoria 6A,
- montaż szaf dystrybucyjnych 19’’ wraz z wyposażeniem w GPD i PPD,
- wybudownie systemu kanałów elektroinstalacyjnych z PVC,
- wybudowanie tras korytowych metalowych lub siatkowych przeznaczonych tylko dla przewodów sygnałowych oraz głównych tras w przestrzeniach otwartych i ciągach komunikacyjnych,
- montaż osłonnych rur PCV w przepustach instalacyjnych,
- demontaż i ponowny montaż wyposażenia szaf krosowniczych,
- wykonanie relokacji istniejących sza PPD w pom. 351B na czas prowadzenia
prac związanych z wykonaniem nowej posadzki,
- demontaż istniejących szaf krosowych wraz z wywiezieniem i utylizacją,
- pomiar wybudowanej sieci instalacji strukturalnej,
- pomiary reflektometryczne linii światłowodowych wybudowanej instalacji,
- pomiar istniejącej sieci instalacji strukturalnej po zamontowaniu nowych szaf RACK, pomiar linii teleinformatycznej w budynku A i B,
- wykonanie nowej kontroli dostępu (KD) do pomieszczenia CPD, UPS, PPD,
- wykonanie rozbudowy systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN),
2.2. Branża elektryczna:
- demontaż istniejących rozdzielnic z wyposażeniem wraz z wywiezieniem i utylizacją,
- układanie przewodów zasilających i montaż gniazd ITP,
- wybudownie systemu kanałów elektroinstalacyjnych z PVC,
- wybudowanie tras korytowych metalowych lub siatkowych wraz z systemowymi akcesoriami,
- wybudowanie tras drabin kablowych wraz z pracami towarzyszącymi w systemie podwieszanym,
- rozbudowa rozdzielnicy głównej RGK,
- montaż rozdzielnicy natynkowej RGK2,
- montaż rozdzielnicy natynkowej TKS/PPD,
- montaż rozdzielnicy natynkowej TKS/CPD,
- demontaż z przeniesieniem do pom. 41 istniejącego zasilacza UPS wraz ze
stojakiem baterii akumulatorów na czas prowadzenia robót budowlanych i
ponowny montaż,
- pomiary elektryczne sprawdzające,
2.3. Branża sanitarna:
- demontaż jednostek zewnętrznych od klimatyzacji wraz z wywozem i utylizacją,
- demontaż jednostek wewnętrznych od klimatyzacji wraz z wywozem i utylizacją,
- demontaż rurociągu od układów klimatyzacji wraz z wywozem i utylizacją,
- demontaż grzejników oraz zabezpieczenie instalacji C.O.
- montaż jednostek wewnętrznych klimatyzacji w układzie SPLIT,
- montaż jednostek zewnętrznych klimatyzacji w układzie SPLIT,
- montaż jednostek wewnętrznych klimatyzacji w układzie SPLIT 2+1 z funkcją nawilżania,
- montaż jednostek zewnętrznych klimatyzacji w układzie SPLIT 2+1 z funkcją
nawilżania,
- montaż sterowników naściennych w pomieszczeniach technicznych,
- ułożenie rurociągów chłodniczych w otulinie,
- ułożenie przewodów zasilająco-sterujących,
- ułożenie rur fi25 mm z materiału PCV,
- próby szczelności urządzeń i instalacji,
- napełnienie urządzeń i instalacji obiegu czynnikiem chłodniczym,
2.4. Branża architektoniczno-konstrukcyjna:
- mechaniczne przebijanie otworów w ścianach lub stropach betonowych,
- likwidacja ściany działowej w zabudowie GK pomiędzy pom. 405/406,
- uzupełnienie sufitu podwieszanego po likwidacji ściany działowej,
- wzmocnienie stropu nad pomieszczeniem belkami stalowymi IPE220 i HEB 100,
- wykonanie sufitu podwieszanego w klasie odporności ogniowej co najmniej EI60,
- demontaż wykładziny z posadzki w pomieszczeniu dystrybucyjnym UPS i PPD,
- wykonanie wylewki samopoziomującej w pomieszczeniu dystrybucyjnym UPS i PPD,
- wykonanie posadzki w postaci wykładziny antyelektrostatycznej ESD, niepalnej w pomieszczeniu dystrybucyjnym UPS i PPD,
- wybudowanie podłogi technicznej o właściwościach antyelektrostatycznych w pomieszczeniu dystrybucyjnym CPD wraz z adaptacją z istniejącą podłogą WAPPEX,
- dostawa i montaż kurtyn wewnętrznych p.poż klasy pożarowej EI60 w pomieszczeniach dystrybucyjnych UPS,CPD i PPD,
- gruntowanie podłoża mineralnego bardzo chłonnego w pomieszczeniach dystrybucyjnych UPS,CPD i PPD,
- dwukrotne malowanie farbami emulsyjnymi całych pomieszczeń dystrybucyjnych UPS, CPD i PPD,
- wykucie z muru istniejących drzwi wraz z ościeżami pom. 405,406, UPS, PPD - dostawa i montaż drzwi EI60,
- zabezpieczenie mebli folią polietylenową,
- wywóz z budynku materiałów z rozbiórki,
- wywóz i utylizacja gruzu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ (OPZ), załącznik nr 2 do SWZ (dokumentacja projektowa, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiar). Informacje o charakterze poufnym znajdują się w załączniku nr 2 do SWZ. Są oznaczone jako poufne i zostaną udostępnione Wykonawcom na zasadach opisanych w pkt. 2.1.9.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45314310-7 - Układanie kabli

42961100-1 - System kontroli dostępu

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45232332-8 - Telekomunikacyjne roboty dodatkowe

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1105371,53 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1352316,54 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1105371,53 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FCA S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6751152541

7.3.3) Ulica: Grabska nr 11

7.3.4) Miejscowość: Niepołomice

7.3.5) Kod pocztowy: 32-005

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie kompletnej modernizacji systemów klimatyzacji w pomieszczeniach technicznych sieci strukturalnej ZUS Poznań II obejmującej serwerownię punkt dystrybucyjny oraz pomieszczenie UPS zgodnie z PW_ZUS_POZNAŃ-II_SAN_Opis_TOM-III.pdf.
Podwykonawcą jest firma: Tricool Sp. z o.o., ul. Bytomska 62, 41-250 Czeladź, posiadająca NIP 625 249 29 22.
Wartość robót 200 000,00 zł netto.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1105371,53 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 300 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane