Sukcesywny zakup oraz dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg

Master Odpady i Energia Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00347318
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00347318/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-16 14:37
Lokalizacja
Tychy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-eb47b91d-28bb-4103-b858-fa6fec382f02
Identyfikator
6462347267
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sól drogowa

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE BUDOWNICTWA 'TRASA' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBiała Podlaska, PL · lot 0
476 748 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00347318 z dnia 2026-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywny zakup oraz dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Master Odpady i Energia Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 273854704

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lokalna 11

1.5.2.) Miejscowość: Tychy

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: 327070103

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szymon.lakota@master.tychy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.master.tychy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1308485

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Spółka Gminna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywny zakup oraz dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eb47b91d-28bb-4103-b858-fa6fec382f02

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347318

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00252086

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DS/05/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywny zakup oraz dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg
w ilości 1.200,00 Mg.

1. Opis parametrów techniczno – użytkowych zamówienia:

Cechy i parametry soli:
- postać - produkt krystaliczny, sypki;
- barwa - biała, biało-szara,
- zawartość NaCl - min. 90 %,
-zawartość substancji nierozpuszczalnych w wodzie - max 5 %,
- zawartość wody - max 3 %,
- zawartość antyzbrylacza w ilości minimum 40 mg/kg.
- sól musi posiadać naturalne dodatki chlorków potasu, magnezu i wapnia oraz posiadać wysoką skuteczność rozpuszczania pokrywy śnieżno-lodowej.
- skład ziarnowy poniżej 1 mm - max 20%,
- skład ziarnowy powyżej 6 mm - max 10%
Sól drogowa musi być zgodna z normą PN 86/C 84081/02 lub normą ją zastępującą oraz odpowiadać warunkom higienicznym tj. posiadać Atest higieniczny PZH, sól musi posiadać pozytywną opinię Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

2. Warunki Gwarancji:
Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu gwarancję jakości.

3. Termin realizacji dostaw:
Dostawa do zamawiającego 1.200,00 Mg soli drogowej zgodnie z przedmiotem zamówienia będzie następować sukcesywnie tj.: do 15.04.2027 r. od dnia podpisania umowy lub do wyczerpania limitu objętego zamówieniem tj. 1.200,00 Mg. Dostawy soli będą odbywały się okresowo w miarę potrzeb Zamawiającego na wyraźne zamówienie zgłoszone każdorazowo drogą mailową z podaniem ilości wyrażonej w Mg. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu wskazane ilości w ciągu 5 dni od otrzymania zlecenia.
Po zmianach w zakresie norm:
W związku z powyższym wprowadzamy modyfikację treści SWZ w następującym zakresie:
W rozdziale I, punkt II, podpunkt 1 Opis parametrów techniczno – użytkowych zamówienia:


Cechy i parametry soli:
• Postać: produkt krystaliczny, sypki, bez zanieczyszczeń mechanicznych, zabezpieczony przed zbrylaniem.
• Barwa: biała lub biało-szara.
• Zawartość chlorku sodu (NaCl): minimum 90 % w przeliczeniu na suchą masę.
• Zawartość substancji nierozpuszczalnych w wodzie: maksymalnie 5,0 %.
• Zawartość wody (wilgotność): maksymalnie 3,0 %.
• Zawartość antyzbrylacza (żelazocyjanku potasu – K4[Fe(CN)6]): minimum 40 mg/kg.
• Dodatki: dopuszcza się naturalną zawartość innych chlorków (potasu, magnezu, wapnia) wspierających proces obniżania temperatury zamarzania; produkt musi wykazywać pełną i wysoką skuteczność rozpuszczania pokrywy śnieżno-lodowej w warunkach zimowych.
• Skład ziarnowy (granulacja): zgodny z klasą uziarnienia M (średnia) według normy europejskiej lub spełniający parametry:
o ziarna poniżej 1,0 mm – maksymalnie 20 %,
o ziarna powyżej 6,0 mm – maksymalnie 10 %.
Dostarczana sól drogowa musi być zgodna z normą PN-EN 16811-1:2016-10 lub spełniać parametry techniczne dawnej normy PN-86/C-84081/02 (lub równoważnej). Sól musi odpowiadać aktualnym warunkom higienicznym, tj. posiadać ważny Atest Higieniczny wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – PIB (lub równoważny dokument potwierdzający bezpieczeństwo dla zdrowia ludzi i środowiska). Produkt musi posiadać aktualną Krajową Ocenę Techniczną wydaną przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów lub inną uprawnioną jednostkę certyfikującą (bądź równoważny dokument dopuszczający produkt do stosowania w budownictwie drogowym na rynku polskim).

4.5.3.) Główny kod CPV: 34927100-2 - Sól drogowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 476748 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 500364 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 476748 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo Uługowe Budownictwa "Trasa" Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 537-000-08-22

7.3.3) Ulica: Żeromskiego 7

7.3.4) Miejscowość: Biała - Podlaska

7.3.5) Kod pocztowy: 21-500

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 476748 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-04-15
2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy