„Ochrona bioróżnorodności biologicznej w Gminie Zawiercie – etap I” zlokalizowanej w Parku Miejskim w Zawierciu (...)
GMINA ZAWIERCIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00347339
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00347339/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-16 14:41
- Lokalizacja
- Zawiercie, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-df1395ae-743f-4780-9afe-626b30d3ae9c
- Identyfikator
- 6491003978
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00347339 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Ochrona bioróżnorodności biologicznej w Gminie Zawiercie – etap I” zlokalizowanej w Parku Miejskim w Zawierciu (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE
1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258871
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: LEŚNA 2
1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zawiercie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zawiercie.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zawiercie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Ochrona bioróżnorodności biologicznej w Gminie Zawiercie – etap I” zlokalizowanej w Parku Miejskim w Zawierciu (...)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df1395ae-743f-4780-9afe-626b30d3ae9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347339
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056283/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Ochrona bioróżnorodności bilogicznej w Gminie Zawiercie - etap I
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie współfinansowane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021 – 2027, w ramach Osi Priorytetowej II Fundusze Europejskie na zielony rozwój, Działanie 2.15 Ochrona przyrody i bioróżnorodność – ZIT.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00264054
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.35.2026.KW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 557985,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – „Ochrona bioróżnorodności biologicznej w Gminie Zawiercie – Etap I”, zlokalizowanej w Parku Miejskim w Zawierciu pomiędzy ul. Henryka Sienkiewicza a ul. Franciszka Szymańskiego, na działce nr ew. 17/2, obręb 0012 Zawiercie
2. Przedmiot zamówienia obejmuje, w szczególności:
1) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, w tym:
a) projekt koncepcyjny uzgodniony z Zamawiającym,
b) projekt budowlany w zakresie niezbędnym do uzyskania zgłoszenia wykonania robót budowlanych – budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym /po uzyskaniu pozwolenia konserwatorskiego/,
c) projekt wykonawczy (rysunki),
d) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
e) opracowania kosztowe (przedmiary robót, kosztorysy inwestorskie),
f) inne dokumenty i opracowania niezbędne do realizacji zamierzenia.
Uzyskanie wymaganych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, w tym zgłoszenia robót budowlanych - zgodnie z obowiązującymi przepisami, dla robót objętych opracowaną dokumentacją, które Wykonawca przekaże Zamawiającemu wraz z opracowaną dokumentacją.
2) Szczegółowe wytyczne do projektowania:
Dokumentacja Projektowa opracowana przez Wykonawcę, tj. m.in. Projekt Budowlany, Projekt Wykonawczy, STWiORB muszą uwzględniać uwarunkowania wynikające z pozyskanych warunków, jak również standaryzację związaną z procesem projektowania, uzgadniania i zatwierdzania dokumentacji, rodzaju stosowanych technologii i materiałów, realizacji i odbiorów robót budowlanych, przekazywania na środki trwałe, obowiązujących u każdego z nich.
Pełna identyfikacja i rozpoznanie wszystkich kolizji z istniejącymi sieciami uzbrojenia terenu należy do zadań Wykonawcy.
W przypadku wystąpienia kolizji z istniejącymi sieciami podziemnymi i nadziemnymi do obowiązków Wykonawcy należy opracowanie zabezpieczenia sieci lub usunięcia kolizji. Szczegółowe rozwiązania winny być zgodnie z warunkami technicznymi gestorów sieci, po akceptacji Zamawiającego.
3) Realizację robót budowlanych obejmujących w szczególności:
wykonanie ciągów pieszych i nawierzchni utwardzonych, w tym nawierzchni mineralno-żywicznych oraz ścieżki sensorycznej,
montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, gabloty informacyjne),
zagospodarowanie terenów zielonych, w tym wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i roślin okrywowych zwiększających bioróżnorodność terenu,
eliminację gatunków inwazyjnych oraz działania związane z renaturyzacją i wzbogaceniem siedlisk przyrodniczych,
pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych.
3. Cel realizacji zamówienia:
Celem realizacji inwestycji jest ochrona i zwiększenie różnorodności biologicznej na terenie Parku Miejskiego w Zawierciu, poprzez renaturyzację terenu, wprowadzenie nowych nasadzeń oraz budowę infrastruktury edukacyjnej i rekreacyjnej.
Inwestycja obejmuje działania z zakresu ochrony przyrody, w szczególności:
- renaturyzację i odtwarzanie siedlisk przyrodniczych,
- zwiększenie liczby nasadzeń drzew i krzewów,
- eliminację gatunków inwazyjnych,
- stworzenie ścieżki sensoryczno-edukacyjnej wraz z infrastrukturą informacyjną.
Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej mieszkańców oraz ograniczenia negatywnej presji antropogenicznej na teren parku.
4. Lokalizacja inwestycji:
Inwestycja zlokalizowana jest na działce nr ew. 17/2 obręb 0012 Zawiercie, położonej pomiędzy ulicami Henryka Sienkiewicza a Franciszka Szymańskiego w Parku Miejskim w Zawierciu.
Teren objęty inwestycją znajduje się w obszarze wpisanym do rejestru zabytków jako układ urbanistyczny osiedla robotniczego TAZ (nr rej. A/1428/91).
5. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w Programie funkcjonalno-użytkowym, dalej PFU.
6. Ponadto, obowiązki Wykonawcy związane z realizacją przedmiotu zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy (dalej: PPU), które stanowią załącznik nr 4 do SWZ.
7. Tam, gdzie w SWZ, w tym w Programie Funkcjonalno-Użytkowym lub innych dokumentach zamówienia został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm europejskich, ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień , o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:
a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),
b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja),
e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
f) standardów emisyjnych,
oraz pod warunkiem udowodnienia przez wykonawcę zgodnie z art. 101 ust. 5 lub 6 ustawy Pzp.
8. W przypadku zastosowania materiałów, urządzeń, wyrobów lub rozwiązań równoważnych, w rozumieniu art. 95 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp., Wykonawca zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą kart technicznych lub innych dokumentów potwierdzających, że oferta/rozwiązanie równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia. Jeżeli Wykonawca nie złoży ww. dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne (nie potwierdzając w ten sposób równoważności oferty w zakresie opisanym w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia).
9. W przypadku wymaganego w Programie Funkcjonalno-Użytkowym oznakowania i certyfikatów, Zamawiający akceptuje oznakowania i certyfikaty równoważne.
10. W przypadku wymagania w Programie Funkcjonalno-Użytkowym etykiet lub certyfikatów, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety oraz certyfikaty wydane przez równoważne jednostki oceniające zgodność.
11. Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polską Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie.
12. Ilekroć w Programie Funkcjonalno-Użytkowym mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp.
13. Materiały i urządzenia użyte do wykonania umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2065 r., poz. 524 z późn. zm.), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (t. j. Dz. U. z 2021 r., poz. nr 1213) oraz wymogom specyfikacji technicznych, wykonania i odbioru robót i SWZ.
14. Wykonawca jest zobowiązany udzielić gwarancji na przedmiot umowy na nie mniej niż 3 lata licząc od daty odbioru końcowego robót.
15. Okres rękojmi na przedmiot zamówienia wynosi 5 lat.
16. Obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę.
Celem wykonania obowiązków określonych w art. 95 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z przedmiotem umowy (wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie, tj. wykonanie ciągów pieszych i nawierzchni utwardzonych, w tym nawierzchni mineralno – żywicznych oraz ścieżki sensorycznej; montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne); zagospodarowanie terenów zielonych, w tym wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i roślin okrywowych zwiększających bioróżnorodność terenu) były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jednolity Dz.U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.) niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca (tzw. pracownicy fizyczni). Wymóg ten nie dotyczy osób: projektanta/ów, kierujących budową lub robotami budowlanymi, wykonujących usługi transportowe, dostawców materiałów budowlanych, sprzętu, urządzeń, obsługi geodezyjnej, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.
Wymagania dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia osób na umowę o pracę, uprawnienia kontrolne Zamawiającego oraz sankcje z tytułu braku zatrudniania osób na umowę o pracę zostały szczegółowo określone w projektowanych postanowieniach umownych stanowiących załącznik nr 4 do SWZ. (...) Z uwagi na ogr. ilość znaków w ogłoszeniu pozostałe informacje w sekcji 3.16.) Ogłoszenia - RODO (ograniczenia stosowania).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71210000-3 - Doradcze usługi architektoniczne
71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe
71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych
71328000-3 - Usługi kontroli projektu konstrukcji nośnych
71354000-4 - Usługi sporządzania map
79930000-2 - Specjalne usługi projektowe
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 669120,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1144444,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 669120,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Karol Głowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6852018175
7.3.3) Ulica: Studzienki 22
7.3.4) Miejscowość: Modlnica
7.3.5) Kod pocztowy: 32-085
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 669120,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
I. W postępowaniu wpłynęło 5 ofert, w tym"- 2 oferty od mikro przedsiębiorców;
- 2 oferty od małych przedsiębiorców;
- 1 oferta od Wykonawcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą.
II. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków w ogłoszeniu, Zamawiający skrócił nazwę zadania. Pełna nazwa brzmi: „Ochrona bioróżnorodności biologicznej w Gminie Zawiercie – etap I” zlokalizowanej w Parku Miejskim w Zawierciu pomiędzy ul. Henryka Sienkiewicza a ul. Franciszka Szymańskiego, na działce nr ewid. 17/2 obręb 0012 Zawiercie
| 2026-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |