„Remont pomieszczenia wentylatorowni wraz z klatkami schodowymi w budynku Laboratorium Drogowego w Lublinie przy ul. Olszewskiego 1A.”
GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ w LUBLINIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00347446
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00347446/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-16 15:02
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-54ada04f-5f4d-44e4-a82b-6fe111cebf64
- Identyfikator
- 7122427134
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00347446 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont pomieszczenia wentylatorowni wraz z klatkami schodowymi w budynku Laboratorium Drogowego w Lublinie przy ul. Olszewskiego 1A.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ w LUBLINIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01751157500161
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Techniczna 4
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-151
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_publ_Lublin@gddkia.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gddkia.eb2b.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami krajowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont pomieszczenia wentylatorowni wraz z klatkami schodowymi w budynku Laboratorium Drogowego w Lublinie przy ul. Olszewskiego 1A.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-54ada04f-5f4d-44e4-a82b-6fe111cebf64
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347446
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00118686/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Remont pomieszczernia wentylatorni wraz z klatkami schodowymi w budynku Laboratorium Drogowego w Lublinie przy ul. Olszewskiego 1A
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00307098
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OLU.D-3.2421.17.2026.AW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Roboty budowlano-remontowe: remont pomieszczenia wentylatorowni, remont klatki schodowej w budynku laboratoryjnym, remont klatki schodowej w budynku administracyjnym.
W zakres robót remontowych wchodzi w szczególności:
- Przygotowanie stanowiska robót poprzez zabezpieczenie urządzeń i podłóg folią,
- Demontaż dwóch central wentylacyjnych na czas wykonywania robót,
- Demontaż kanałów wentylacyjnych wraz z izolacją,
- Odbicie tynków wewnętrznych na ścianach i płytek ściennych,
- Nacięcie bruzd w miejscach występowania pęknięć ścian,
- Klamrowanie rys z wyklejeniem kotew na żywicę,
- Wypełnienie bruzd po nacięciach elastycznym klejem i materiałem uszczelniającym,
- Zwiększenie nośności ścian poprzez przyklejenie mat z włókien węglowych,
- Wykonanie tynków kat. II na ścianach pod płytki ceramiczne,
- Wykonanie tynków kat. III na ścianach powyżej płytek,
- Ułożenie płytek ceramicznych o wym. 20x20 na wysokość 2,10m,
- Wykonanie gładzi dwuwarstwowych na ścianach powyżej płytek,
- Wykonanie gruntowania ścian,
- Dwukrotne malowanie emulsyjne wszystkich ścian w pomieszczeniu wraz z sufitem,
- Wymiana miejscowa płytek ceramicznych na podłodze w pomieszczeniu wentylatorni oraz kotłowni,
- Ponowny montaż centrali wentylacyjnej,
- Demontaż wykładziny ściennej typu „Gamrat”,
- Ułożenie elastycznej wykładziny ściennej na klatce schodowej stanowiącej lamperie,
- Wklejenie taśmy dylatacyjnej w miejscu występowania bruzd pionowych przy słupach,
- Ustawienie rusztowań do wykonanie prac,
- Mycie podłóg i stolarki drzwiowej po robotach,
- Wywóz i utylizacja materiałów z rozbiórki.
Szczegółowy zakres zamówienia został określony w OPZ, STWiORB oraz
w przedmiarze robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia powyższe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty. Cena jedynej oferty złożonej w postępowaniu wynosi 420 660,00 zł brutto i przewyższa ona kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj.kwotę 309 900,00 zł brutto. W związku z powyższym Zamawiający postąpił jak na wstępie i unieważnił postępowanie.
| 2026-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |