Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania pn. Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku (...)

Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00347489
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00347489/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-16 15:12
Lokalizacja
Płońsk, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5751b9ba-9eea-4234-a0e7-714ba9af52f2
Identyfikator
5671783718
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynieryjneRoboty rozbiórkoweRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty instalacyjne w budynkach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00347489 z dnia 2026-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania pn. Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Płońsk reprezentowana przez Burmistrza Miasta Płońsk

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377847

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Płocka 39

1.5.2.) Miejscowość: Płońsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: plonsk@plonsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.plonsk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://plonsk.ezamawiajacy.pl/app/login

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania pn. Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5751b9ba-9eea-4234-a0e7-714ba9af52f2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347489

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036230/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania pn. Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku (...)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn. „Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu: V: „Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu”, Działania: 5.1: „Dostępność szkół dla osób ze specjalnymi potrzebami” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00046549

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I - przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Płońsku wraz z zagospodarowaniem terenu.
Zamówienie zostanie zrealizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w dwóch etapach:
1) Etap I - „zaprojektuj”: obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
2) Etap II - „wybuduj”: obejmuje realizację robót budowlanych, na podstawie uzyskanej decyzji o pozwoleniu na budowę i zatwierdzonej dokumentacji projektowej.
Etap I – ZAPROJEKTUJ
W ramach etapu I do obowiązków Wykonawcy będzie należeć:
1) sporządzenie koncepcji
2) sporządzenie dokumentacji projektowej na podstawie programów funkcjonalno-użytkowych,
3) sporządzenie szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
4) sporządzenie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich,
5) zapewnienie nadzoru autorskiego,
6) uzyskanie wszystkich warunków, opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji wymaganych do zrealizowania zaprojektowanego zamierzenia,
7) uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
ETAP II – WYBUDUJ
W ramach etapu „wybuduj” Wykonawca jest zobowiązany do:
1) realizacji robót budowlanych zgodnie z:
a) zatwierdzoną dokumentacją projektową,
b) uzyskaną decyzją o pozwoleniu na budowę,
c) obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej,
2) dostawy i montażu wyposażenia wskazanego w dokumentacji przetargowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.5.) Wartość części: 1257957,93 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II - przebudowa budynków Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku
Zamówienie zostanie zrealizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w dwóch etapach:
1) Etap I - „zaprojektuj”: obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
2) Etap II - „wybuduj”: obejmuje realizację robót budowlanych, na podstawie uzyskanej decyzji o pozwoleniu na budowę i zatwierdzonej dokumentacji projektowej.
Etap I – ZAPROJEKTUJ
W ramach etapu I do obowiązków Wykonawcy będzie należeć:
1) sporządzenie koncepcji
2) sporządzenie dokumentacji projektowej na podstawie programów funkcjonalno-użytkowych,
3) sporządzenie szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
4) sporządzenie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich,
5) zapewnienie nadzoru autorskiego,
6) uzyskanie wszystkich warunków, opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji wymaganych do zrealizowania zaprojektowanego zamierzenia,
7) uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
ETAP II – WYBUDUJ
W ramach etapu „wybuduj” Wykonawca jest zobowiązany do:
1) realizacji robót budowlanych zgodnie z:
a) zatwierdzoną dokumentacją projektową,
b) uzyskaną decyzją o pozwoleniu na budowę,
c) obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej,
2) dostawy i montażu wyposażenia wskazanego w dokumentacji przetargowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 1518923,54 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III - przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku wraz z zagospodarowaniem terenu
Zamówienie zostanie zrealizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w dwóch etapach:
1) Etap I - „zaprojektuj”: obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
2) Etap II - „wybuduj”: obejmuje realizację robót budowlanych, na podstawie uzyskanej decyzji o pozwoleniu na budowę i zatwierdzonej dokumentacji projektowej.
Etap I – ZAPROJEKTUJ
W ramach etapu I do obowiązków Wykonawcy będzie należeć:
1) sporządzenie koncepcji
2) sporządzenie dokumentacji projektowej na podstawie programów funkcjonalno-użytkowych,
3) sporządzenie szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
4) sporządzenie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich,
5) zapewnienie nadzoru autorskiego,
6) uzyskanie wszystkich warunków, opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji wymaganych do zrealizowania zaprojektowanego zamierzenia,
7) uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
ETAP II – WYBUDUJ
W ramach etapu „wybuduj” Wykonawca jest zobowiązany do:
1) realizacji robót budowlanych zgodnie z:
a) zatwierdzoną dokumentacją projektową,
b) uzyskaną decyzją o pozwoleniu na budowę,
c) obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej,
2) dostawy i montażu wyposażenia wskazanego w dokumentacji przetargowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 2066944,15 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część IV - przebudowa i rozbudowa budynków Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku
Zamówienie zostanie zrealizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w dwóch etapach:
1) Etap I - „zaprojektuj”: obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
2) Etap II - „wybuduj”: obejmuje realizację robót budowlanych, na podstawie uzyskanej decyzji o pozwoleniu na budowę i zatwierdzonej dokumentacji projektowej.
Etap I – ZAPROJEKTUJ
W ramach etapu I do obowiązków Wykonawcy będzie należeć:
1) sporządzenie koncepcji
2) sporządzenie dokumentacji projektowej na podstawie programów funkcjonalno-użytkowych,
3) sporządzenie szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
4) sporządzenie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich,
5) zapewnienie nadzoru autorskiego,
6) uzyskanie wszystkich warunków, opinii, uzgodnień, pozwoleń i decyzji wymaganych do zrealizowania zaprojektowanego zamierzenia,
7) uzyskanie, w imieniu Zamawiającego, ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
ETAP II – WYBUDUJ
W ramach etapu „wybuduj” Wykonawca jest zobowiązany do:
1) realizacji robót budowlanych zgodnie z:
a) zatwierdzoną dokumentacją projektową,
b) uzyskaną decyzją o pozwoleniu na budowę,
c) obowiązującymi przepisami prawa oraz zasadami wiedzy technicznej,
2) dostawy i montażu wyposażenia wskazanego w dokumentacji przetargowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.5.) Wartość części: 4322841,05 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. art. 255 pkt 3) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (...) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Co do zasady przesłankę unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp odnieść należy do kwoty jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, udostępnionej na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed otwarciem ofert. Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, z której jasno wynika, jakie kwoty zamierza przeznaczyć na sfinansowanie każdej z części zamówienia.
W przypadku, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzenia wyboru najkorzystniejszej oferty. Taka sytuacja występuje we wszystkich częściach zamówienia.
Zamawiający nie posiada dodatkowych środków pieniężnych na wykonanie zamówienia w tych częściach i nie może zwiększyć tych kwot do kwot ofert z najniższą ceną. Zamawiający, podejmując decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do cen najkorzystniejszych ofert, brał pod uwagę celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi.
W świetle powyższego nie powinno budzić wątpliwości unieważnienie postępowania bez wyboru najkorzystniejszej oferty we wszystkich częściach, w sytuacji gdy oferty z najniższą ceną przewyższają kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie we wszystkich częściach na robotę budowlaną pn.: Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania pn. Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku Część I - przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Płońsku wraz z zagospodarowaniem terenu, Część II - przebudowa budynków Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku, Część III - przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku wraz z zagospodarowaniem terenu, Część IV - Przebudowa i rozbudowa budynków Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. art. 255 pkt 3) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (...) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Co do zasady przesłankę unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp odnieść należy do kwoty jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, udostępnionej na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed otwarciem ofert. Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, z której jasno wynika, jakie kwoty zamierza przeznaczyć na sfinansowanie każdej z części zamówienia.
W przypadku, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzenia wyboru najkorzystniejszej oferty. Taka sytuacja występuje we wszystkich częściach zamówienia.
Zamawiający nie posiada dodatkowych środków pieniężnych na wykonanie zamówienia w tych częściach i nie może zwiększyć tych kwot do kwot ofert z najniższą ceną. Zamawiający, podejmując decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do cen najkorzystniejszych ofert, brał pod uwagę celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi.
W świetle powyższego nie powinno budzić wątpliwości unieważnienie postępowania bez wyboru najkorzystniejszej oferty we wszystkich częściach, w sytuacji gdy oferty z najniższą ceną przewyższają kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie we wszystkich częściach na robotę budowlaną pn.: Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania pn. Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku Część I - przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Płońsku wraz z zagospodarowaniem terenu, Część II - przebudowa budynków Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku, Część III - przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku wraz z zagospodarowaniem terenu, Część IV - Przebudowa i rozbudowa budynków Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. art. 255 pkt 3) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (...) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Co do zasady przesłankę unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp odnieść należy do kwoty jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, udostępnionej na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed otwarciem ofert. Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, z której jasno wynika, jakie kwoty zamierza przeznaczyć na sfinansowanie każdej z części zamówienia.
W przypadku, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzenia wyboru najkorzystniejszej oferty. Taka sytuacja występuje we wszystkich częściach zamówienia.
Zamawiający nie posiada dodatkowych środków pieniężnych na wykonanie zamówienia w tych częściach i nie może zwiększyć tych kwot do kwot ofert z najniższą ceną. Zamawiający, podejmując decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do cen najkorzystniejszych ofert, brał pod uwagę celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi.
W świetle powyższego nie powinno budzić wątpliwości unieważnienie postępowania bez wyboru najkorzystniejszej oferty we wszystkich częściach, w sytuacji gdy oferty z najniższą ceną przewyższają kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie we wszystkich częściach na robotę budowlaną pn.: Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania pn. Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku Część I - przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Płońsku wraz z zagospodarowaniem terenu, Część II - przebudowa budynków Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku, Część III - przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku wraz z zagospodarowaniem terenu, Część IV - Przebudowa i rozbudowa budynków Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku.

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. art. 255 pkt 3) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (...) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Co do zasady przesłankę unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp odnieść należy do kwoty jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, udostępnionej na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpośrednio przed otwarciem ofert. Zamawiający udostępnił przed otwarciem ofert informację, z której jasno wynika, jakie kwoty zamierza przeznaczyć na sfinansowanie każdej z części zamówienia.
W przypadku, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzenia wyboru najkorzystniejszej oferty. Taka sytuacja występuje we wszystkich częściach zamówienia.
Zamawiający nie posiada dodatkowych środków pieniężnych na wykonanie zamówienia w tych częściach i nie może zwiększyć tych kwot do kwot ofert z najniższą ceną. Zamawiający, podejmując decyzję o braku możliwości zwiększenia kwoty, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do cen najkorzystniejszych ofert, brał pod uwagę celowość i efektywność gospodarowania środkami publicznymi.
W świetle powyższego nie powinno budzić wątpliwości unieważnienie postępowania bez wyboru najkorzystniejszej oferty we wszystkich częściach, w sytuacji gdy oferty z najniższą ceną przewyższają kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie we wszystkich częściach na robotę budowlaną pn.: Dostosowanie szkół podstawowych w Płońsku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania pn. Dostępne szkoły podstawowe w Płońsku Część I - przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Płońsku wraz z zagospodarowaniem terenu, Część II - przebudowa budynków Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku, Część III - przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku wraz z zagospodarowaniem terenu, Część IV - Przebudowa i rozbudowa budynków Szkoły Podstawowej nr 4 w Płońsku.

2026-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane