Świadczenie usług gastronomicznych polegających na przygotowaniu, dostarczaniu i serwowaniu śniadań dla gości Hotelu Książ, mieszczącym się na terenie kompleksu zamkowo-parkowego Książ
Zamek Książ w Wałbrzychu Sp. z o. o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00347564
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00347564/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-16 15:46
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-eb21cafb-5c5a-47a1-b50d-082e8e5939de
- Identyfikator
- 8860002416
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00347564 z dnia 2026-07-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług gastronomicznych polegających na przygotowaniu, dostarczaniu
i serwowaniu śniadań dla gości Hotelu Książ, mieszczącym się na terenie kompleksu zamkowo-parkowego Książ
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zamek Książ w Wałbrzychu Sp. z o. o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890011550
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piastów Śląskich 1
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-306
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@ksiaz.walbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ksiaz.walbrzych.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminawalbrzych.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług gastronomicznych polegających na przygotowaniu, dostarczaniui serwowaniu śniadań dla gości Hotelu Książ, mieszczącym się na terenie kompleksu zamkowo-parkowego Książ
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eb21cafb-5c5a-47a1-b50d-082e8e5939de
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00347564
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00276085
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/05/01/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług gastronomicznych polegających na przygotowaniu, dostarczaniu i serwowaniu śniadań dla gości Hotelu Książ, mieszczącego się na terenie kompleksu zamkowo-parkowego Książ. Usługa obejmuje także przygotowanie sali konsumpcyjnej w zakresie: przygotowanie, dostarczenie oraz wydanie posiłków przez obsługę kelnerską, a także bieżące uzupełnianie poczęstunku oraz usługi porządkowe w czasie trwania śniadań oraz po zakończeniu serwowania śniadań.
2. Podstawowa część zamówienia obejmuje przygotowanie i wydanie w okresie obowiązywania umowy posiłków w liczbie 17 000.
3. W przypadku jednak, gdy faktyczne zapotrzebowanie w czasie związania umową przewyższy ww. przewidywaną liczbę, Zamawiający uprawniony będzie do udzielenia zamówienia w ramach prawa opcji w zakresie zwiększenia liczby posiłków w ramach zamówienia, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia liczby posiłków o maksymalnie 20% zamówienia podstawowego.
4. Wykonawca zobowiązuje się do wydawania śniadań w godzinach od 7:00 – 10:30 od poniedziałku do niedzieli (codziennie), również w święta. Na zgłoszenie Zamawiającego dopuszcza się możliwość modyfikacji godzin wydawania śniadań, zgodnie z bieżącymi potrzebami Zamawiającego.
5. Szczegółowy opis przedmiot zamówienia stanowi Załącznik Nr 9 do SWZ.
6. Zamawiający wymaga, by Wykonawca dysponował lokalem/pomieszczeniem przeznaczonym do wydawania śniadań dla gości Hotelu Książ położonym w odległości nie większej niż 200 m od budynku nr 3 (budynek główny – recepcja hotelu) zlokalizowanego przy adresie Piastów Śląskich 1, Wałbrzych. Wymóg dotyczący lokalizacji zaplecza gastronomicznego wynika z konieczności zapewnienia świeżości posiłków, właściwej temperatury ich podania, sprawnej organizacji obsługi oraz ograniczeń technicznych i logistycznych Zamawiającego związanych z brakiem własnego zaplecza kuchennego umożliwiającego pełną realizację usługi.
7. Odległość, o której mowa powyżej, ustalana będzie na podstawie ogólnodostępnego serwisu internetowego Google Maps, jako najkrótsza trasa dojścia pieszego, według stanu na dzień składania ofert.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków
55320000-9 - Usługi podawania posiłków
55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1057536 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1057536 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1057536 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Restauracja Książęca Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 886 26 82 579
7.3.4) Miejscowość: Wałbrzych
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-10
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1057536 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-07-09| 2026-07-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |